Stratená duša přehled

Stratená duša https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450250/bmid_stratena-dusa-xZU-450250.jpg 4 167 167

Bol raz jeden človek, ktorý veľa pracoval, žil veľmi rýchlo a svoju dušu nechal niekde ďaleko za sebou. Spal, jedol, pracoval, šoféroval auto a dokonca hral tenis... Niekedy mal však dojem, že svet okolo neho je príliš plochý, akoby sa pohyboval po hladkom hárku poznámkového bloku, hárku štvorčekového papiera. Prvá kniha nobelistky Olgy Tokarczukovej, ktorá prehovára k čitateľovi nielen slovami, ale aj obrázkami. Ilustrátorka Joanna Concejo k jej textu vytvorila paralelný príbeh ukrytý v obrazoch. Hlboko dojemná kniha o čakaní, trpezlivosti a všímavosti. Výnimočne krásny knižný zážitok.... celý text

Literatura světová Novely Obrazové publikace
Vydáno: , Artforum (SK)

Zgubiona dusza , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Stratená duša. Přihlašte se a napište ho.

lentolog
01.02.2024 5 z 5

Minimalistická poeticko-filozofická kniha o pomalosti, kde dominujú obrazy nad textom. (KN. 5/24)

Iki1
02.01.2024 4 z 5

Poetické vyprávění s krásnými ilustracemi jsem si vybral na začátek nového roku, kdy tak trošku bilancujeme a přemýšlíme, kde v životě přidat, či v tomto případě ubrat. A ano, velkou pravdu má autorka, že spěch je cesta do pekel a alespoň občasné zastavení a zapřemýšlení nad vlastním životem je určitě ku prospěchu věci. Už jen proto, že málokdo z nás se vydá v neděli do kostela.

Karolína18
17.12.2023 5 z 5

Toto bylo tak krásné něžná pohlazení. Úžasné ilustrace, které se musí dotknout snad každého, takto před Vánoci ideální záležitost. Navíc myšlenka, která mnou zarezonovala a pomohla si uvědomit, že opravdu není kam spěchat a někdy se člověk musí zastavit, aby měl vůbec možnost žít.

Knižní novinky (12. týden)

21.03.2021

Knižní novinky (40. týden)

27.09.2020

Musíte si najít nějaké své místo, v klidu si tam sednout a počkat, až vás duše dožene.

Kniha Stratená duša v seznamech

v Právě čtených1x