Stratená duša

Bol raz jeden človek, ktorý veľa pracoval, žil veľmi rýchlo a svoju dušu nechal niekde ďaleko za sebou. Spal, jedol, pracoval, šoféroval auto a dokonca hral tenis... Niekedy mal však dojem, že svet okolo neho je príliš plochý, akoby sa pohyboval po hladkom hárku poznámkového bloku, hárku štvorčekového papiera. Prvá kniha nobelistky Olgy Tokarczukovej, ktorá prehovára k čitateľovi nielen slovami, ale aj obrázkami. Ilustrátorka Joanna Concejo k jej textu vytvorila paralelný príbeh ukrytý v obrazoch. Hlboko dojemná kniha o čakaní, trpezlivosti a všímavosti. Výnimočne krásny knižný zážitok....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450250/big_stratena-dusa-xZU-450250.jpg 4.2113
Literatura světová, Novely, Obrazové publikace

Vydáno: , Artforum

Zgubiona dusza, 2017

Kniha Stratená duša

heczek

Kniha, která která k vám hovoří textem i nádhernými obrázkami.

Jak zde bylo psáno, že je to plýtvání papírem.. Dovolím si nesouhlasit. Není větší plýtvání papírem příběh se stejnou pointou poskytující stejné zamyšlení o 250 a více stranách?
Tato kniha má právě tu výhodu, že když vám nebude dobře na duši, vezmete ji, přečtěte 2 stránky textu, který k vám hovoří sám, sami si odpovíte na otázky, pokocháte se krásnými obrázky a je vám lépe.

Pro mne osobně lepší kniha než mnoho těch sáhodlouhych motivačních, psychologických..

dominga
27.11.2021

Vidím, že niekto tu čakal 500 stranovový román. Ale to je len problém očakávania. Krásna kniha, kde netreba nič viac. Stíšme sa, čakajme, buďme schopní žiť sami so sebou a pre seba. Možno sme tiež stratili dušu a ani o tom nevieme.

IvetaZ
06.10.2021

,,Úvaha o duši, kterou neustále někde zapomínáme a před níž bezděčně utíkáme."
Velmi krátký příběh, ale i v málo slovech je někdy hodně pravdy. I kdyby jen pět minut jste se u této knížky zamysleli nad svou duší, mohlo by se stát, že až vás příště zase někam život potlačí, vy se tentokrát vzepřete a dáte přednost sobě. A kdo ví, třeba vám bude lehčeji než kdy dřív...

jankka0s
04.10.2021

Souhlas s komentářem Mag1: krásné ilustrace, ale to co si přečtete v anotaci je prakticky to, co se dočtete v knize. Nikdo mě nepřipravil na to, že najdu pár stránek s dohromady asi stovkou slov. Těšila jsem se na další výživnou knihu od Olgy, s kterou se zabalím na pár večerů do deky a teď tohle. Fakt zklamání a knihu hodnotím jako prvoplánový kýč a podvod na čtenáři.

Greenfingers
09.09.2021

Knihu hodnotím jako celek: krátký příběh o uspěchané době a návratu k sobě samému je doplněn nádhernými ilustracemi, které tvoří organickou součást tohoto dílka. Snoubí se zde myšlenky (slovo) s obrazem a výsledný efekt je velmi působivý. Rozhodně zajímavý nápad i zpracování.

harena
21.08.2021

Krásné ilustrace, které doplňují na jednu stránku psané úvahy o duši, pomíjivosti času a věčném spěchu člověka. Knihu mám z knihovny, ale vím, že ji koupím a vím také, komu ji dám. Určitě neosloví každého stejně. Já si v ní listuji už pátý den. Oběma autorkám se podařila překrásná kniha.

Meg1
10.08.2021

Kniha má skvěle udělanou reklamu, ale to, co se dočtete v recenzi je bez pár řádků to, co je v knize. Tedy úplně vše co je v knize :-) Obrázky jsou sice krásné, ale pořád jsou to jen obrázky, které vášnivého čtenáře rozhodně nemohou uspokojit. Kniha má ale hezkou myšlenku za tu dávám palec nahoru a hvězdičky tentokrát vynechám, protože co vlastně hodnotit???

blackoutzuzi
10.08.2021

Nádherně graficky zpracovaná kniha, jen bych uvítala mnohem více textu. Dost individuální záležitost, hodně pocitová, kterou je mi zatěžko hodnotit, proto poprvé vynechám hvězdičkové hodnocení. Zkuste sami a uvidíte. Já z ní mám velmi rozporuplné pocity.