13 a 1/2 života Kapitána Modrého Medvěda

1. kniha série Zamonie. Neodolatelný Modrý medvěd unáší čtenáře do světa, kde se humor a fantazie dobrodružným způsobem vymkly kontrole: do Zamonie, v níž se inteligence stává nakažlivou chorobou a písečné bouře jsou hranaté; do země, ve které za každou idylou číhá smrtelné nebezpečí a kde jsou doma všechny ty bytosti, které jsme vyloučili z našeho každodenního života. Kapitán Modrý medvěd se setkává s trpasličími piráty, žvanivými vlnami, horskou svraštilkou Fredou a důlními trolly, prochází Zamonií od Temných hor přes sladkou poušť až do Atlantis, a stále se při tom drží svého hesla: „Musíme dát také příležitost osudu!“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13192/a-zivota-kapitana-mo-13192.jpg 4.777

Zamonie 1.

Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno, Beta-Dobrovský

Die 13 1/2 Leben des Käpt’n Blaubär, 1999

Kniha 13 a 1/2 života Kapitána Modrého Medvěda

lilastorm
03.10.2019

Naprostý skvost, kterému se jen tak něco nevyrovná... Vtipná, napínavá knížka.Charisma a vtip kapitána Modrého medvěda jen tak někdo nemá;-D

edita.g
15.07.2019

Budete-li tuto knihu číst nahlas někomu, koho máte rádi, přestanou vás bolet záda (ověřeno).

Wisecracker
15.03.2019

Tuto knihu jsem spolu s dalšími ze Zamonské série zakoupil v e-shopu nakladatelství Talpress. Za informaci o této možnosti zakoupení vděčím uživateli KAREL6725, který poukázal na tento fakt, byť již před 15 měsíci od uskutečnění koupě. K mé radosti z koupě přispělo i to, že jsem měl tu čest zakoupit poslední dostupný kus titulu Níček a Mřenka.

Nelituji koupě a brzy se pustím do 2. knihy v sérii! Autor v této knize naservíroval vydatnou dávku své fantazie, kterou čtenáře rozhodně zaujme a neurazí. Jednotlivé životy Kapitána Modrého Medvěda na sebe krásně navazují a pozdější životy se vrací k událostem v těch předešlých. Naopak bylo i možné zaznamenat předzvěsti k dalším příhodám Kapitána Modrého Medvěda. Kniha jako celek působí rafinovaně a jednotně. Pár zápletek bylo možné předvídat, nicméně nesčetněkrát jsem dalším vývojem děje byl překvapen. Postavy v knize byly senzačně vymyšleny a famózně zasazeny do příběhu. Celé vyprávění je doplněno poutavými informacemi z lexikonu profesora Nachtigallera k jednotlivým jevům a forem bytí, aby s nimi byl čtenář seznámen a věděl, co dané termíny znamenají a byl tedy celou dobu v obraze.

Kniha se četla tzv. jedním dechem a mnohdy jsem byl nešťastný, že cesty, které jsem absolvoval autobusem, byly krátké a já musel se čtením ustat a počkat na další volnou chvíli. Od vyprávění Modrého Medvěda bylo těžké se odtrhnout a mnohdy jsem zastávku takřka přejel. Škoda, že je zaznamenána jen polovina života Kapitána Modrého Medvěda, na druhou stranu dobře, že byl příběh zakončen zavčasu bez následné hanby.

Kniha je, než k zamyšlení a hledání hloubky myšlenek, určena k pohodovému odpočinku a trávení volných chvil s autorovo fantazií a humorem, kterými je záhodno nechat se unášet.

Danafantom
31.07.2018

No ano, vesmír je plný možností :-))

JancaMia
18.07.2018

Skvělý nápad, skvělé postavy, skvělá dějová linka a vůbec .. už se těším až obě moje holky povyrostou a já jim budu předčítat před spaním :)

Tess666
01.03.2018

super :) nový svět se spoustou užasných postav....
Už jen pro plkvlny si to stojí přečíst :)

KAREL6725
21.07.2017

Takže dal jsem na komentáře ostatních čtenářu sehnal a přečetl v 50 letech skvělá kniha . Krásně ilustrovaná. Doporučuji. Pokud ji sháníte tak Talpress ji má pořad skladem.

vlkodlaq
26.06.2017

Takže dočteno, výborné počtení, skvělý spád, úžasná fantazie. Ve srovnání s Rumem a Městem snících knih je o něco slabší, nejvíce mě asi mrzí rozdíly v popisech Zamonie, bytostí a detailů, které se, byť se jedná o stejný svět, liší. V knize je zmiňován Hildegunst z Mýtotesů, hrdina Města snících knih a některé zmíněné detaily medvěda nekorespondují s městem, stejně tak Rumo. Mezi Rumem a Městem tyto nesrovnalosti nejsou. Trochu to kazí celkový dojem jinak skvělé knihy, příběhu a světa.

Walter Moers
německá, 1957