13 a 1/2 života Kapitána Modrého Medvěda

13 a 1/2 života Kapitána Modrého Medvěda https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13192/bmid_13-a-1-2-zivota-kapitana-modreho-me-iC6-13192.jpg 5 103 28

Zamonie série

Neodolatelný Modrý medvěd unáší čtenáře do světa, kde se humor a fantazie dobrodružným způsobem vymkly kontrole: do Zamonie, v níž se inteligence stává nakažlivou chorobou a písečné bouře jsou hranaté; do země, ve které za každou idylou číhá smrtelné nebezpečí a kde jsou doma všechny ty bytosti, které jsme vyloučili z našeho každodenního života. Kapitán Modrý medvěd se setkává s trpasličími piráty, žvanivými vlnami, horskou svraštilkou Fredou a důlními trolly, prochází Zamonií od Temných hor přes sladkou poušť až do Atlantis...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Die 13 1/2 Leben des Käpt’n Blaubär , 1999

Jankey
25.02.2014 5 z 5

Výborná kniha, skoro až mistrovské dílo. Kapitána Modrého Medvěda si od začátku zamilujete a pak už s napětím a hlavně s humorem budete pokračovat v jeho třinácti a půl životech.

DennisMoore
26.09.2013 5 z 5

Terry Pratchett má Zeměplochu, Walter Moers Zamonii... Ne, to není přehnané, věřte, že srovnání je stoprocentně na místě. 13 a 1/2 života Kapitána Modrého Medvěda dokáže dětského čtenáře strhnout jako dospělého, okouzlit nekonečným množstvím nespoutané fantazie, vynikajícím humorem, o němž bych nikdy neřekl, že pochází z německy mluvící země, trefnými ilustracemi a pohráváním s textem, velikostí písma... Je to moje nejoblíbenější dětská kniha, kterou jsem četl jako dospělý.

anibeni
13.09.2013 5 z 5

Parádní, čtivá, poetická knížka..... co víc k tomu dodat...

tereza.kluckova
02.09.2012 5 z 5

Nejlepší knížka, co jsem kdy přečetla! Na první pohled se jedná o knížku pro děti, ale myslím, že je nejenom pro ně. Poprvé jsem knížku sice četla jako malá, ale jde se mnou pořád a každým rokem jí čtu znovu a znovu. Jen mě mrzí, že není moc slavná. Walter Moers je opravdu vynikající spisovatel. Kniha je neskutečně plná fantazie a je to přesně ta kniha, se kterou zapomente na všechno kolem. Nikdy jsem se tak netěšila na to, co asi bude na další stránce. DOKONALÉ!

czKarlos
18.12.2011 5 z 5

Tahle knížka... Těchto 600 stran dokonalosti... Dokážu to přečíst za 1 den i s tim, že to čtu od půlnoci do půlnoci.

st.me
26.02.2011 5 z 5

Četla jsem ho v angličtině a dal mi trochu zabrat. Ale je to nádherný příběh s opravdu krásnýma ilustracema. Příběh Vás vždy něčím překvapí.

Aniicka
30.11.-0001 5 z 5

Naprosto parádně střelený příběh opatřený nejúžasnějšími ilustracemi, co jsem kdy viděla!!!

Lithin
30.11.-0001

Nejúžasnější kniha, jakou jsem kdy četla. Doma mám dokonce dva výtisky (kdysi se prodávala v Levných knihách) a nic bych za ně nedala. Čtenář se může znovu a znovu nořit do příběhu půl čtrnáctého života jednoho velmi neobyčejného medvěda a pokaždé najít něco, co ho překvapí nebo potěší. Pokud jste ještě nečetli, určitě se do toho pusťte - nebudete litovat!

Walter Moers
německá, 1957