likaf likaf komentáře u knih

Lazar Lazar Lars Kepler

Takže Jurek to má snad už za sebou...Joona jako super hrdina. Ale tak nějak mi to k němu pasuje. Četla jsem knihu jedním dechem. Kdo má Joonu Linnu rád, neměl by si tento díl nechat ujít. Doporučuji k přečtení.

03.07.2022 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Další díl s detektivem Joona Lina. Tolik krve a mrtvých snad nebylo ve všech dosavadních dílech dohromady. Kniha se dobře četla. Doporučuji.

27.06.2022 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Protože čtu knihy postupně od 1. dílu, nedělá mi problém orientovat se v postavách. Děj opět neskutečně napínavý. I když člověk už tuší nebo i ví kdo je vrah, je to stále "kšandopéro". Rozhodně jdu číst další díl.

24.05.2022 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Tak tento díl jsem doslova zhltla. Děj byl napínavý od začátku až do úplného konce. Nutně musím vědět jak je to s Joonou dál...

14.05.2022 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Každý další díl je lepší než ten předešlý. Napínavý děj, skvělé čtení. A na závěr poodkrytí Joonova soukromého života. Jdu na čtvrtý díl...

12.05.2022 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Začátek se mi zdál dost rozvláčný a trošku nepřehledný, ale ještě před polovičkou knih nabral děj na rychlosti. Opět skvělý díl.

24.04.2022 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

První kniha od autora. Docela jsem se nemohla prokousat začátkem. Chvílemi děj letěl a chvílemi se táhnul. Trošku zamotané, nepřehledné. I přesto stojí za přečtení. Jsem zvědavá na další díl.

16.02.2022 4 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Camilla Läckberg

Velmi krátké, spíš povídka než kniha. Chyběl mi Patrik a Erika :-((( Četla se ale velmi dobře.

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

Škoda, že nebudou další díly s Janem Lucemburským , Karlem IV. atd. Skvělé čtení.

Král rytíř Přemysl Otakar II. Král rytíř Přemysl Otakar II. Vlastimil Vondruška

Krásné čtení, trošku jsem si představovala Přemysla jinak - milejšího (asi jsem ovlivněná přečtením románů od p.Vaňkové). Doporučuji k přečtení.

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Báječné čtení. Král Václav velmi schopný a dobrý král. Těším se na další díl.

02.12.2021 5 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Ze začátku jsem měla trošku problém se začíst. Stále jsem styl psaní pana Vondrušky srovnávala se stylem paní Vaňkové (kterou jsem přečetla jedním dechem). Ale postupně jsem si i pana Vondrušku oblíbila. Hlavně mám ráda období přemyslovských králů a v této knize je velmi pěkně popsaná část života Přemysla Otakara I. Doporučuji k přečtení.

18.08.2021 5 z 5

Cesty rytířů Cesty rytířů František Niedl

(SPOILER) I když smutný (smrt Eleonory), přesto skvělý díl. Snad ne úplně poslední. Moc ráda bych si přečetla jak to bylo, když se po roce a půl Wolfram vrátil z Rhodosu....

01.08.2021 5 z 5

Zářivý anděl Zářivý anděl Nelson DeMille

Poslední díl...bude se mi po Johnovi stýskat. Kniha byla krátká, plná napětí.

13.07.2021 5 z 5

Panter Panter Nelson DeMille

Další skvělý díl. Vtipné průpovídky Johna mě fakt baví. Napínavé do poslední věty - tak jako i v předchozích dílech. Doporučuji k přečtení.

08.07.2021 5 z 5

Lev Lev Nelson DeMille

John Corey je opět zábavný. Jeho prupovídky mě velmi baví. Drsné souboje se Lvem. Velmi čtivé, jak jinak u této série. Doporučuji.

18.03.2021 5 z 5

Odvetný úder Odvetný úder Nelson DeMille

Jon Corey a Kate Mayfieldová - skvělá dvojka. Jejich špičkování je velmi zábavné. I když děj je vlastně hrozně "drastický", díky těmto dvěma se člověk občas i zasměje...Skvěle napsané, čtivé.

10.03.2021 5 z 5

Noční pád Noční pád Nelson DeMille

Skvělý díl. John Corey je velmi zábavný. Děj napínavý s neočekávaným závěrem.

01.03.2021 5 z 5

Hra se lvem Hra se lvem Nelson DeMille

Druhý díl. Skvěle se čte. I když nejsem příznivcem FBI, CIA, POS a podobných institucí, tentokrát se mi děj, hemžící se agenty, moc líbil. S chutí se pustím do č.3.

24.02.2021 5 z 5

Ostrov Antrax Ostrov Antrax Nelson DeMille

John Corey se stal dalším mým oblíbeným detektivem. Trošičku neuvěřitelná zápletka v našich krajích. Ale celkově velmi čtivá kniha. Rozhodně budu pokračovat druhým dílem. Doporučuji.

23.01.2021 5 z 5