likaf likaf komentáře u knih

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

jak už jsem psala - lepší a lepší. Každým dalším dílem je kniha napínavější. Šestý díl končí tragédií, ale věřím, že vše se v dalším dílu k lepšímu obrátí. Jdu na něj!

02.10.2020

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Skvělá kniha. Každým dílem se mi tato série líbí víc a víc. Rozhodně každému doporučuji k přečtení. A jdu na díl č. 6 !

28.09.2020

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Já prostě tyto detektivky miluji. Napětí až do posledního listu. Velmi příjemné je sledovat i soukromý život Patrika, hlavního vyšetřovatele. A na závěr poodhalen námět příštího dílu. Jdu na něj :-)))

13.09.2020 5 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Skvělé čtení, tak jako předchozí díly Mám ráda, jak je práce na vyšetřování kombinovaná soukromým životem hlavního hrdiny. Jdu na 4. díl :-))

03.09.2020 5 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Druhý díl, opět skvěle napsané. Napínavé do samého konce. Doporučuji.

19.08.2020 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Super kriminálka. Do poslední stránky jsem měla několik kandidátů na vraha...Moc milá hlavní postava, spisovatelka. Rozhodně doporučuji a hned jdu na 2. díl

11.08.2020 5 z 5

Myslím si, že tento díl už neměl vzniknout. Totálně mimo.

24.07.2020 2 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Třetí díl ve stejném-komickém-duchu. Lehké, krátké letní čtení.

24.07.2020 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Krátké, lehce čitelné. Je to taková groteska, kterou nesmí člověk brát moc vážně. Legrace.

23.07.2020 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Po letech jsem si knihu přečetla znovu. Asi po shlédnutí filmu. A musím říct, že se mi líbila daleko víc než při prvním čtení.

18.07.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Po přečtení prvních pár stránek jsem knihu odložila...až do tohoto víkendu, kdy jsem se k ní vrátila. A doslova mě chytla. Přečteno během pár dní. Místy jsem skoro nedýchala. Napínavé do poslední stránky. Doporučuji.

03.07.2020 5 z 5

Vepsáno krví vlastního srdce Vepsáno krví vlastního srdce Diana Gabaldon

Nádherné čtení. Plné akcí. I když se v ději objevuje hodně válčení, vždy se tam táhne nějaká nit osobních záležitostí našich hrdinů. No a to nejpodstatnější všichni jsou zase doma :-))

29.06.2020 5 z 5

Já, rytíř Já, rytíř František Niedl

Kdo si oblíbil rytíře Wolframa a jeho švagra Beneše, musel knihu zhltnout na jeden nádech. Stejně tak i já. Báječné čtení.

26.06.2020 5 z 5

Dny opuštění Dny opuštění Elena Ferrante

Tak tato kniha mě nezaujala. Je tak šíleně depresivní, že člověk má pocit, že do toho hrozného marastu spadne sám....dočetla jsem ji s úplným odporem, v domnění, že narazím na nějaký pozitivní kousíček :-(

06.03.2020 1 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Již několikátá kniha s Josefem Bergmanem. A opět moc pěkná. Dobře se četla, děj měl spád a vrah odhalený na úplný závěr byl opravdu překvapením.

02.03.2020 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Opět milé setkání s Josefem Bergmanem. Začínám cítit lehkou závislost. Tentokrát na ostrově, kde se to najednou začne hemžit mrtvolami...Kniha se moc dobře četla, byla velmi napínavá do samého konce. Rozhodně doporučuji.

28.02.2020 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Napínavé od první do poslední minuty. Rozhodně doporučuji.

17.02.2020 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Tak jako ostatní knihy od Michaely Klevisové, velmi pěkně se četla. Pohodová kniha, i když se tam povalují ty mrtvoly.

13.02.2020 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Jedním slovem - skvělé. Škoda, že není další díl...bude mi po nich smutno.

06.02.2020 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Holger a Mia opět nezklamali. Jednoho až mrazí, když knihu čte. Nelze se od ní odtrhnout. Skvělá detektivka, doporučuji.

02.02.2020 5 z 5