likaf likaf komentáře u knih

Divoká růže Divoká růže Cynthia Harrod-Eagles

Francouzská revoluce muselo být HROZNÉ období. Spojí zavrženou větev Morlendů se svoji rodinou v Anglii. Vše ale dopadne jinak, než by si většina členů rodiny přála... napínavé, čtivé. Doporučuji.

06.11.2022 5 z 5

Neklidné moře Neklidné moře Cynthia Harrod-Eagles

Ani tento díl nezklamal. Velmi čtivé. Doporučuji.

23.10.2022 5 z 5

Nečekané dědictví Nečekané dědictví Cynthia Harrod-Eagles

U tohoto dílu mě trochu mrzel ten "sladký" konec. Čekala jsem nějaké drama, třeba mord zhýralého manžela... Ale i tak se mi celkově díl moc líbil. Rozhodně doporučuji.

04.10.2022 5 z 5

Věrní kavalíři Věrní kavalíři Cynthia Harrod-Eagles

Zase skvělé. Neměli jednoduchý život, samé válčení a zabíjení a do toho nemoci. Doporučuji.

20.09.2022 5 z 5

Dlouhý stín Dlouhý stín Cynthia Harrod-Eagles

Annunciata byla neřízená střela. A o tom je vlastně tento díl. Perfektní, tak jako všechny předešlé. Doporučuji.

15.09.2022 5 z 5

Černá perla Černá perla Cynthia Harrod-Eagles

Skvělé, skvělé, skvělé.

02.09.2022 5 z 5

Talisman Talisman Cynthia Harrod-Eagles

Ze začátku jsem trošku nevěděla kdo kam patří a o jaký čas jsme se posunuli. Ale časem jsem se zorientovala. Opět moc pěkné. I když v tomto válečném dílu umřelo moc lidí... Doporučuji.

26.08.2022 5 z 5

Divoký princ Divoký princ Cynthia Harrod-Eagles

I tento díl je skvělý. Rozhodně doporučuji a jdu na díl č. 4

23.08.2022 5 z 5

Dvorní dáma Dvorní dáma Cynthia Harrod-Eagles

Skvělé čtení. Z rodinného zázemí i od královského dvora. Rozhodně doporučuji. A už se vrhám na třetí díl.

12.08.2022 5 z 5

Zakladatelka rodu Zakladatelka rodu Cynthia Harrod-Eagles

Poslouchala jsem audioknihu. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Příběh Eleanory a její rodiny. Na pozadí skutečných historických událostí. Doporučuji.

04.08.2022 5 z 5

Muslimská pomsta Muslimská pomsta Iva Karlíková

Druhý díl jsem přečetla spíš proto, že jsem zvyklá dočíst celou sérii. Vůbec nechápu jak se může někdo dobrovolně vrátit k takovému tyranu a navíc do toho zatahovat dítě! Obsahově velmi slabé, občas nějaká ta hrubka....jak jsem psala u prvního dílu - lze použít snad jako varování pro vdavek chtivé dívky.

30.07.2022 1 z 5

Dávám knize 3 hvězdy, protože si myslím, že i když je to celkem "slátanina" měla by si ji přečíst všechna děvčata, která se chtějí provdat za muslima.

30.07.2022 3 z 5

Panenky z ráje Panenky z ráje Barbara Wood

Kniha se četla vcelku dobře. Nijak mě ale neuchvátila. Taková červená knihovna z muslimského světa.

26.07.2022 3 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Ještě že je to zatím poslední díl...tolik násilí, další díl má vyjít v listopadu. Tak do té doby se snad oklepu. Jinak Joona opět jako superhrdina, ale proto to čteme, že? Doporučuji.

19.07.2022 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Takže Jurek to má snad už za sebou...Joona jako super hrdina. Ale tak nějak mi to k němu pasuje. Četla jsem knihu jedním dechem. Kdo má Joonu Linnu rád, neměl by si tento díl nechat ujít. Doporučuji k přečtení.

03.07.2022 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Další díl s detektivem Joona Lina. Tolik krve a mrtvých snad nebylo ve všech dosavadních dílech dohromady. Kniha se dobře četla. Doporučuji.

27.06.2022 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Protože čtu knihy postupně od 1. dílu, nedělá mi problém orientovat se v postavách. Děj opět neskutečně napínavý. I když člověk už tuší nebo i ví kdo je vrah, je to stále "kšandopéro". Rozhodně jdu číst další díl.

24.05.2022 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Tak tento díl jsem doslova zhltla. Děj byl napínavý od začátku až do úplného konce. Nutně musím vědět jak je to s Joonou dál...

14.05.2022 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Každý další díl je lepší než ten předešlý. Napínavý děj, skvělé čtení. A na závěr poodkrytí Joonova soukromého života. Jdu na čtvrtý díl...

12.05.2022 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Začátek se mi zdál dost rozvláčný a trošku nepřehledný, ale ještě před polovičkou knih nabral děj na rychlosti. Opět skvělý díl.

24.04.2022 5 z 5