lightka lightka komentáře u knih

Lov Lov Elle Kennedy

Konečně příběh, kde hlavní postava není totální děvkař a klasický svůdník. Fitz si žije ve své ulitě introverta a Summer je jeho úplný naopak. Ale díky ní si Fitz uvědomí, že chce ze své ulity vylézt.
"Až se Summer jsem se začal cítit naživu."

13.05.2020 5 z 5

King King T. M. Frazier

Tak tohle byla hodně bláznivá jízda! Ale v dobrém smyslu. Konečně něco jiného než slaďárna z kanceláří.
Je zde nastíněn drsný život ulice a odvrácené tváře zákona a všechno by mělo působit špatně..nicméně to tak není.
Když si čtenář odmyslí všechny ty špatnosti, tak o čem to vlastně celé je, co se skrývá ukryto v této knize? Touha, láska, přátelství, loajalita, těžké volby.

Každá stránka mě nutila číst dál a dál a otevřený konec neznamená konec světa, od toho je druhý díl.

18.04.2020 5 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Nejlepší díl celé série! :-)

17.06.2020 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Ano, slaďárna ... :-D Nicméně trable, které Tate s Milesem zažívají, nejsou ty, které by se řadili do všedních a díky tomu měla kniha tu správnou atmosféru.

30.09.2019 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Čekala jsem klasickou romantiku kdy se dva seznámí a bude to happy end. To, čím nás Colleen provedla, bylo neskutečně živé a když jsem si navíc přečetla prolog autorky, tak jsem pochopila proč. Opravdu ve mně kniha zanechala silné pocity a ikdyž bych si přála jiný konec, tak dávám 5*.

26.09.2019 5 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Coleova lovestory mě z celé série nejvíc bavila. Je to prostě zlatíčko. Skrze předchozí díly bylo nastíněno jeho dospívání a jaký vztah má s "klanem" a tak v této knize je všechno jenom krásně dotaženo do konce. Zatím nejlepší příběh! :-)

07.04.2020 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

U předchozích dílů série mi nepřišlo, že bych chtěla znát pohled druhé hlavní postavy. Zde jsem měla ale mnoho otázek, které mi Sawyer zkrátka nevysvětlila a odpovědi má Isaac asi v sobě a nikdy se je nedozvím. Škoda.
Ale i přesto je to oddych po všech drsňácích a autorka zde nádherně vylíčila, že i jemná strana mužů je sexy a žádoucí.

16.03.2020 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Mám období tohoto žánru - není to klasická romantika, vždy je tam háček. Mezi hlavními postavami nechybí jiskření, vzájemná provokace a v několika pasážích jsem vyprskla smíchy, když jsem si danou situaci živě představila.
Nehledě na počet stránek jsem knihu měla za dvě odpoledne přečtenou.
Příběh Allie a Kadena určitě probudil mou zvědavost pokračovat v sérii Again i dále a dozvědět se více o dalších postavách, které byli v tomto prvním dílu představeny.

02.10.2019 5 z 5

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Řeknu k tomu málo: Nemůžu uvěřit že mě čekají ještě dva díly a potom už bude konec :-( Na téhle sérii miluju postupné stupňování napětí, které se line z prvního dílu a v každém dalším se nabaluje něco dalšího. Taky je úžasně zaznamenaný pokrok jednotlivých postav a jejich vzájemných vztahů.
Za mě skvělé! :-)

19.02.2018 5 z 5

Paměti imaginárního kamaráda Paměti imaginárního kamaráda Matthew Dicks

Kniha se hned zařadila mezi mých TOP. Jde o cela jiný úhel pohledu na věc, očima dítěte, jeho imaginárního kamaráda. Měla jsem chvílemi slzy v očích, ale taky jsem zatínala pěsti. Myslím si, že kniha bude patřit mezi ty, které ve vás něco nechají a budete na ní ještě pár dní myslet.

20.09.2015 5 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Za mě bohužel nejslabší díl ze série, včetně původní Off-Campus.

29.05.2020 2 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

U této knihy mi nesedl překlad. Prostě neberu: "Mom, dad" se dá určitě přeložit jinak než "Maminka, tatínek". Takovéto výrazy nečekám u literatury pro dospělé, ale u dětských knih! Po pár kapitolách jsem raději přešla na originál v angličtině.
Příběh sám o sobě hezky utíkal, dával smysl, eroticky nabitých scén bylo dost, ale přesto mě něco nutí sebrat jednu hvězdičku - zkrátka jsem to tolik "nežrala".

11.04.2020 4 z 5

Před záhrobím Před záhrobím Jeaniene Frost

Na zacatku knihy by melo byt upozorneni, aby si nejdrive ctenar precetl dve knihy serie Svet nocnich lovcu. Ja zacala cist Pred zahrobim a nejake veci mi jakoby unikaly, nedavaly smysl a rikala jsem si, ze tohle preci v minulych dilech nebylo. No jasne, bylo to totiz v te druhe serii.

20.02.2020 5 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Knížku jsem přečetla celkem rychle, ale spíš proto, že jsem chtěla vědět, zda moje první myšlenka na vraha byla správná - a hele, byla.. Naivní myšlenky středoškolaček mě občas docela zaráželo. Kladně hodnotím několik pohledů na hlavní děj - znáte snad každý úhel situace. Nicméně, na tuto knihu si za nějakou dobu asi nevzpomenu.

08.02.2020 3 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

EDIT: od mého prvního přečtení uběhlo několik měsíců a vždy, když mám slabou chvíli, tak otevírám právě tuto knihu a jdu se začíst. Je to můj pravý únik z reality a aspoň na chvilku se vžiju do krásných a vtipných chvílích, ve kterých se ocitají Allie a Kaden.

16.01.2020 5 z 5

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Člověka kniha zasáhne velmi silně a ještě dlouho v něm nechá jakýsi hryzavý pocit. Ale čeho vlastně? Člověk může být rád, že je zdravý, že nemusí zažívat pocit zoufalství jako Alice, která si celý život budovala kariéru a k čemu? K tomu, aby na ní během roku zapomněla. Je to skvěle napsaná a (bohužel) realistická kniha, která rozhodně stojí mezi mými "nikdy nedám pryč" knihami.

20.09.2015 5 z 5

V ringu V ringu Katy Evans

Oceňuju oživení příběhu pomocí písní. Při čtení jsem vždy četla třetí díl série z pohledu Remyho, abych rovnou měla odezvu druhé strany (ano, vím jak dopadne). Byla bych raději, kdyby příběh byl psaný rovnou z obou stran a nebyl Remy zvlášť, proto hvězda dolů.

23.04.2020 4 z 5

India Place India Place Samantha Young

Do čtení této knihy ze série jsem se musela nutit - nechtěla jsem začít číst další díly bez tohoto, aby mi něco podstatného neuniklo. Ale prostě jsem se nemohla začíst.. Hannah mi vadila svým neustálým chci/nechci. Zápletka byla super, ale to kolem už moc ne.

18.04.2020 3 z 5

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Co od knihy s 5* očekávám? Že se ve čtyři ráno nutím zhasnout a jít spát, protože ráno vstávám do práce. Tato knížka, a nejspíš i celá série, mě nutí číst stránku za stránkou a nenudím se. Pořád je tam akce, na kterou se těším, zvraty a překážky. Příběh se zbytečně nenatahuje. Za mě na jedničku! :-)

17.02.2020 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Každá kniha od autorky mě při čtení nenechává chladnou, padne několik slz a příběh si nesu s sebou ještě několik dnů. Hvězdičku dolů ovšem dávám, protože mě příběh do sebe hned nevtáhl a musela jsem dokonce skončit asi po 50stránkách a vrátit se ke čtení po několika týdnech. Za mě vede stále Odvrácená tvář lásky a Námi to končí.

16.01.2020 4 z 5