Lidudu Lidudu komentáře u knih

To To Stephen King

Od té doby, co jsem četla "To", nemůžu chodit do cirkusu, ba ani na poutě či dětské oslavy. V každém klaunovi hned vidím Pennywise a jak blázen prchám pryč. Já to tomu Kingovi sežrala i s navijákem a vůbec se za to nestydím. Zaslouží si deset hvězd z pěti ;-)

Bambulka na inzerát Bambulka na inzerát Daniel Pískovský

Tahle knížka byla pro mě učiněné peklo. Četla jsem jí na dovolené, protože tam kromě ní nic jiného nebylo. Když jsem dočetla (a dočetla jsem to asi jen díky jisté formě masochizmu), přísahala jsem, že si Daniela Pískovského najdu a vlastnoručně ho umlátím tímhle jeho výtvorem. Už nikdy víc. NIKDY!!!!

05.08.2014 odpad!

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Poslední díl série ve mě vyvolal neskutečně rozporuplné pocity. Samozřejmě jsem chtěla, aby Relikvie smrti konečně vyšla, abychom už konečně věděli jak to skončí a jestli se Hermiona s Ronem konečně přestanou chovat jako blbci a dají to dohromady, ale zároveň jsem věděla, že Relikvie znamená definitivní konec. Už žádné Bradavice. Když jsem dočetla, brečela jsem. To je další důkaz, že HP má duši a zůstává ve čtenářích.
P.S. ten přeslazenej cukrkandlovej konec si teda mohla odpustit. Všem nám přece bylo jasný, kdo s kým bude žít šťastně až do smrti...

05.08.2014 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Měla jsem to štěstí, že jsem se k HP dostala dřív než se strhlo megašílenství. Okamžitě jsem tomu propadla. Četla.jsem to stále dokolečka až jsem se stala prakticky odborníkem. Rowlingová vytvořila něco úžasného a opravdu kouzelného. Vzpomínám si, že jsme s kamarády těmi knihami prakticky žili, připravovali si navzájem všelijaké kvízy, učitele ve škole jsme přejmenovali podle knížky a místo běžných předmětů jsme měli v rozvrhu zapsané Dějiny čar a kouzel, Přeměňování apod. Bylo to skvělé, a strašně ráda naty časy vzpomínám a někdy je mi opravdu upřímně líto, že už je to pryč. Myslím, že tak to má u knížek být. Ne jen přečíst a odložit, ale prožít si to. Harry Potter pro mě bude vždycky ta jedna jediná a nejdůležitější a doufám, že moje děti si jí užijí stejně jako já (i když si myslím, že filmové zpracování to kouzlo, co bylo v knížce částečně zazdilo) :-)

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Krásná detektivka, ač to možná není úplně pro dospělé, mě se přesto moc líbila a vím jistě, že si jí znovu přečtu.
P.S. - tohle dítě by mi způsobilo předčasné stárnutí

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Bydlím na malém městě, kde je opravdu nebezpečné sedět v parku u kostela a smát se jak šílenec bez jakékoliv na první pohled viditelné příčiny (Šabachovy knížky mají opravdu malý formát). Můžu být ráda, že tady u nás nemáme blázinec, protože jinak už by mě tam místní šoupli jako nepříčetnou. Smála jsem se při čtení opravdu od začátku do konce. Jediné, co by se dalo Šabachovým knížkám vytknout je to, že po čase splývají v jednu.

05.08.2014 4 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Už jen název knížky děsí, obálka je bomba, ale zbytek...? Jedním slovem zívačka. Asi bych se nebála ani v hluboké noci uprostřed bouře při výpadku elektřiny. Od začátku bylo všechno víceméně jasné, takže žádné děsivé překvápko se nekonalo. Ale abych nebyla úplně zlá musím uznat, že třeba náctiletým se to líbit bude. Takže za mě dvě hvězdy za příběh a hvězda navíc za tu suprovou obálku a fotky

05.08.2014 3 z 5

Pražské pověsti Pražské pověsti Václav Cibula

Mám doma několik verzí Pražských pověstí, ale tyhle jsou zdaleka nejlepší. Pan Cibula píše tak dobře, že to zaujalo i mého pětiletého syna a to je co říct!
Jediné, co mě zaráží je to, jak špatně se v dnešní době tahle knížka shání. Je to škoda

Birlibán Birlibán Eduard Petiška

Četla mi jí maminka, když jsem to sama ještě neuměla a já jsem jí měla děsně ráda. Ta kapitola s klobásama a koláčema na stromech je prostě boží :-)

05.08.2014 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Jen co moji synové dosáhnou věku dvanácti let, zavřu je na dva dny s touhle knížkou... myslím, že to bude jako prevence drog mnohem efektivnější než ty povinné semináře na základce, kde nějaký bývalý možnáfeťák dvě hodiny vykládá o tom, jak jsou drogy špatný. Nevím jak vy, ale já jsem si z toho nikdy nic neodnesla. Pro mě byla lepší tahle knížka

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Koblihy už nikdy.nebudou jen obyčejným pečivem...

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Netroufnu si říct, že je Šifra klenot literatury, to rozhodně není, ale určitě ve čtenáři zanechá stopu a to je super! Já jsem měla potom spoustu otázek (se kterými jsem velice nemoudře šla za mým učitelem křesťanství; církev fakt nemá ráda tohle téma) a jedna z nich ve mě i po dlouhé době přetrvává - co když je na tom něco pravdy?
Takže za mě dost dobrý ;-)

04.08.2014 4 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Před šesti lety jsem byla jako pomocný dozor na výletě v Osvětimi s partou osmáků a deváťáků. Tehdy jsem si s hrůzou uvědomila, že pro ty děti už je druhá světová válka něco, co se stalo kdysi dávno, v jejich očích hluboký středověk. Něco, co se jich netýká. Stáli jsme v plynových komorách a jim ani nedocházelo, že na místě kde jsme, docela nedávno umírali lidé, kteří nikdy nikomu neublížili. Proto si myslím, že hrůzy válek se musí donekonečna připomínat, popisovat co nejpřesněji, ne jen v číslech. Deník Anne Frank je k tomu ideální, protože funguje jako okno do té doby a do mysli děvčete, které to prožilo na vlastní kuži.

Dracula Dracula Bram Stoker

Pamatuju si, jak jsem kdesi v antikvariátu vyhrabala ohavně ohmatané umolousané vydání, a pak jsem ho všude tahala s sebou snad dva měsíce a četla to pořád dokola. To je pro mě přesně to pravé čtení. Napínavý jak kšandy :-)
Dodnes je Dracula takovým tím prvním upírem, snad každý si při slově upír vybaví nejdřív jeho. Stala se z něj jakási předloha či příručka jak to s upíry má být. Proto si říkám, že chudák Bram Stoker musí svou vyschlou lebkou zuřivě třískat do víka rakve (popřípadě se vztekle popelí v urně) jestli vidí ty šílenosti typu Stmívání, Upíří deníky, 99 rakví a já nevím co všechno. Nezlobte se na mě, ale.upír je prostě bestie, která potřebuje lidskou krev a potřebuje si jí ulovit, opravdu mu proti slunci nepomůže bižuterie a rozhodně nepoužívá denně dva litry gelu na vlasy

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tahle knížka je kouzlo....

Králova milenka Králova milenka Julie Garwood

K J.G. jsem se dostala z nouze. Romantika není úplně to, co v knížkách hledám, ale zrovna jsem neměla "svoje" knížky, a tak jsem zabrousila do knihovny k mamince. Nakonec jsem přečetla všechny její knížky odehrávající se v historii, ale Králova milenka.se.mi líbila zdaleka nejvíc. A čkoliv ani nevím proč. Knížky J.G. jsou v podstatě všechny stejné, i když vata kolem je v každé knížce upravená jinak. I přesto byc tyhle knížky doporučila. Člověk si odpočine, nemusí moc přemýšlet.... Proč ne

Velké trápení Velké trápení Helena Šmahelová

Tuhle knížku miluju! Vracím se k ní stále dokola a asi mě nikdy neomrzí, i když u toho trpím jak pes. Je tak úžasně napsaná, tak silná, že máte pocit jako byste všechny strasti prožívali na vlastní kůži. Prostě skvělé

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Udělala jsem tu chybu, že jsem si knížku koupila až poté, co jsem viděla snad stokrát film. Peter Jackson ve filmu hodně dbal.na to, aby se příliš neodchyloval od knižní předlohy, a tak byl film prakticky dokonalý. Díky tomu jsem si děj knihy nedokázala představit, ale automaticky jsem si promítala film, a proto mě každá odchylka neskutečně vytáčela. Moje chyba :-(. Horkotěžko jsem se prokousala Společenstvem, další díly jsem předem vzdala. Opět moje chyba :-(

04.08.2014

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Ženě v černém prostě něco chybí. Není zdaleka tak strašidelná a mrazivá, jak bych si představovala. Snad poprvé říkám, ač nerada, film je lepší než knížka!

04.08.2014 3 z 5

Niceville Niceville Carsten Stroud

Když jsem si Niceville kupovala, vůbec nic jsem o té knížce nevěděla. Líbil se mi obal, a následně doma při čtení i začátek. Teď mi tady ale leží, práší se na ní a já se nemůžu donutit jí dočíst. Ty dějové skoky mi nepřipadají zvládnuté, je v tom chaos jak na tržnici a těch postav!!!! V polovině knížky člověk nemá páru, jak to vlastně začínalo. Jsem posera a vzdala jsem to, ale jestli se k ní vrátím (jakože vrátím až přijde nouze =)), třeba zjistím, že všechno souvisí se vším a já jsem knížce křivdila

04.08.2014