Koláč s kapkou jedu ekniha

Největší vášní jedenáctileté Flavie de Luce, dcery britského aristokrata, je chemie – a brzy bude mít příležitost uplatnit své poznatky (zvláště o jedech) při vyšetřování zločinu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212449/big_kolac-s-kapkou-jedu-212449.jpg 4.2310

Kniha Koláč s kapkou jedu

minimonisek

Flavia je hodně zvídavé děvče, které čemukoliv dokáže přijít na zoubek. Jsem ráda, že jsem první díl začala číst až po jiných dílech. Jinak by mě tak neoslovil a další díly bych nechala asi bez povšimnutí ležet stranou (protože detektivní příběh byl trochu slabší). Líbilo se mi nahlédnutí do tajů chemie, kterou Flavia tolik miluje.

skipiii

Ale tak, co by ne :) Milé, příjemné čtení s opravdu dlouhými souvětími a velmi obsáhlým popisem úplně všeho :D Určitě je to spíše pro mladší čtenáře, ale já jsem si to užila a ráda si přečtu i další díly.

goofinkaa
23.08.2021

Na začiatku som si myslela, že budem horlivo kupovať aj pokračovania, ale asi to prežijem bez dalších príbehov. Detektivka zaujímavá, ale ničím ma až tak neprekvapila. Miestami bola až moc prekombinovaná.

Terka_Bohmova
20.06.2021

Flavie žije neustále zlobena a šikanována svýma staršíma sestrama, úplně se mi to nelíbilo, ale naštěstí se Flavie umí pomstít... Knížku jem četla, když jsem měla rýmu, a Flavie dostane přibližně v polovině knížky taky rýmu, tak jsem si četla, jak se s tím hodlá vypořádat a rozhodla se pro horký kuřecí vývar, tak ten jsem po ruce neměla, alespoň jsem si udělala čaj :)
Příběh byl velice napínavý, místy legrační a někdy smutný, moc se mi (až na to šikanování starších sester) líbil. Nechápu, proč se knížka jmenuje "Koláč s kapkou jedu", žádný otrávený koláč v něm totiž nebyl.
Než jsem Koláč s kapkou jedu začala číst, tak jsem zkoušela druhý díl, ale tam byly Flavieniny starší sestry už opravdu moc a moc a moc zlé, tak jsem toho po padesáti stranách nechala.
Hezká detektivka pro děti.

SputnikV
12.05.2021

přečetl jsem celou sérii pro zvláštní atmosféru nefunkční rodiny, rodinného tajemství, starého sídla a chemických pokusů, ale musím konstatovat, že první tedy tato byla rozhodně o pořádný kus lepší než ostatní knihy série.

NikiGrouse
02.04.2021

Knížka měla takovou zajímavou starobylou a noblesní atmosféru. Líbila se mi i Flavia, opravdu pozoruhodná dívka. ALE.. ty rozsáhle popisy a odbíhání z hlavního děje do všech možných směrů bylo už místy únavné a ke konci už mě opravdu rozčilovalo. Kdyby mi bylo náct, knihu určitě nedočtu do konce a odložím tak po 50. stránce.

JáŠárka
23.03.2021

Lehká vtipná detektivka, díky které se přiučíte něco o chemii. Hlavní hrdinka je neotřelá a srší vtipem. Doporučuji nejen pro děti :-)

JAnD
17.03.2021

(+ SPOILER) Jako jediný z rodiny jsem dočetl.
Kniha je prošpikována vtipnými hláškami a přirovnáními, hlavní hrdinka je poněkud netradiční, všude spousta chemie.
Filatelie, Anglie 50. let, vražda, chemie... výsledkem je reltaivně čitelná kniha, ale do dalších dílů nepůjdu.
Název je matoucí, nakonec za vraždou nestál otrávený koláč.