Koláč s kapkou jedu ekniha

Největší vášní jedenáctileté Flavie de Luce, dcery britského aristokrata, je chemie – a brzy bude mít příležitost uplatnit své poznatky (zvláště o jedech) při vyšetřování zločinu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212449/kolac-s-kapkou-jedu-212449.jpg 4.2267

Případ Flavie de Luce / Prípad Flavie de Luce 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Pro děti a mládež
Vydáno (ekniha), Knižní klub

Kniha Koláč s kapkou jedu

Guarnere

Flavie, vykazující jisté známky geniality a svým způsobem i šílenosti (což jde ruku v ruce), opravdu není jen tak obyčejné jedenáctileté děvče. Kniha je napínavá do posledních stranek a díky notné dávce černého humoru i zábavná, plná neotřelých přirovnání (Z boku byla k domu jako kravské lejno na železničním vagonu přilepená škvárobetonová moderní přístavba...). Všechny postavy jsou nadmíru zajímavé a dokonale uvěřitelné.
Pro děti to z jazykového hlediska (a co si budeme, ani z toho dějového) dle mého názoru ještě není, spíš pro mládež a dospělé, takže se nemusíte bát, že by kniha byla nějakým dětinským vyprávěním...

kakalo
13.11.2020

Skvělá detektivka pro děti! V nějakých částech mi běhal mráz po zádech.
Dávám 5 hvězdiček a těším se na další díly!

MarMarMar007
04.11.2020

První kniha od doposud neznámého Alana Bradleyho,
První seznámení s šílenou Flavií de Luce,
První návštěva velkolepého Jeleního mlází,

a jsem za to vděčná

rozina351
04.08.2020

Báječná padesátková nerdka Flavie de Luce, její zákeřné sestry, mimózní tatík a matka zmizelá za krajně podezřelých okolností, anglický venkov par excellence, čaje o páté a květinové vzory a starobylé, chátrající staroanglické sídlo tvoří stylové pozadí svěží detektivky. Knížka jistě potěší, pobaví a nerdíky všech věkových kategorií i poučí.

PanTydlitát
23.06.2020

Flavii by bez okolku meli najmout do vysetrovaci cety. Divim se, ze ji to inspektor nenavrhl.
Pokud je nejaka kniha, u ktere mate oci neustale kulate jako dva galeony, je to prave tahle. Pristup, jakym Flavia pristupuje k lidem, je hodny tohoto: OMG. OMG v dobrem smyslu. OMG v tom nejlepsim smyslu!
Kniha me naprosto uchvatila. U nelterych pasazi se mi hrdlo sviralo strachy - nebo napetim, u jinych jsem se zasmala. Davam 5/5.

Elka252
24.05.2020

Pěkná kniha od které se člověk neumí odtrhnout! Nechybí napětí, zrada, skvěle vypracované charaktery postav a mnoho dalšího. Pokud hledáte knihu kde se nikdy nepřestane bát tak je tady. Moc hezká kniha a dodnes mám v hlavě hlášku „prsty měl tlusté jako klobásy" :-)

MarMarMar007
08.04.2020

Na autorovi si nejvíce cením toho, jak fantasticky umí popsat charaktery postav, především tedy té hlavní. Hlavní hrdinka působí fantasticky šíleně a zárovň lidsky a pochopitelně. Než jsem začala číst, trochu jsem se bála, že to bude prostě morbidní detektivka, která nebude popisovat nic jiného než bezvládná bílá těla mizící v kalužích krve. Stačilo půl minuty a byla jsem natolik zaneprázdněna četbou, že jsem si na ten počáteční pocit už ani nevzpomněla. Díky, byla to boží kniha (i když nemám ráda chemii...)

Aprilek
23.03.2020

Za začátku jsem si říkala, že to není úplně můj žánr, ale pak jsem se začetla a nemohla odtrhnout!

Kdy?
Kdy?