LibraryGirl

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Nádhera! Moc se mi líbila. I přesto, že má kniha přes 600 stránek, jsem ji přečetla za chvíli. Utíká to neskutečně. Nemůžu se dočkat českého překladu. Vrhla jsem se na anglické verze druhého a třetího dílu. Nechce se mi čekat na naše vydání v příštím roce. Knihu mohu jen doporučit. Toho sexu tam není zas tolik, čekala jsem, že to bude horší. Že to bude hlavně o něm. Ale v příběhu jde také o vztah Anastasie a Christiana. Proč je Christian takový, jaký je. Co ho vede k tomu ubližovat ženám, trestat je. On totiž má důvod. Dost mi vadí, že je tato kniha prezentovaná jako porno pro mamky, někde jsem to četla. Myslím, že se z toho dělá erotičtější kniha, než je tomu doopravdy.

23.10.2012

Tvář vodyTvář vodyG. d. Toro

Nádhera! Jsem celá unesená. Byla to krásná fantasy pohádka pro dospělé. Krátké kapitoly a střídání úhlu vyprávění způsobovalo stupňování napětí, jak to celé dopadne. Chytlo mě to sice až tak od půlky knihy, ale pak to byla jízda. Akce, bolest, násilí, krev, dobrodružství, povinnosti versus láska, touha, vášeň, radost a štěstí. Studená válka, špionáž, tajné operace a na druhé straně život obyčejných lidí v té době a touha po něčem „víc“. A najednou se to „něco“ objeví v přísně střeženém vědeckém středisku a zasáhne do života všech postav, aniž by chtěly. Obálka knihy i kresby uvnitř jsou úchvatné, ale mohlo jich být víc. Film jsem ještě neviděla, ale polepším se. Příběh moc chválím a doporučuji:-)

07.04.2018

Poslední výkřikPoslední výkřikA. Clayton

Úžasně vtipná jednohubka! Další kniha se Simonem, Caroline a celou tou jejich bandou:-) Jooo. Jediná chybka je, že to má opravdu mááááálo stránek. Krásně to doplňuje celou sérii a vlastně ji i ukončuje. Dostala mě malá vsuvka na konci příběhu, kdo četl Zrzku, tak ten ví:-) Já už chci další příběh od Alice:-) A poděkování je opravdu pěkné:-D

12.02.2016

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuP. Hawkins

Román, který si podmanil žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku. Debut trhající rekordy v rychlosti prodeje. Kniha roku 2015.
Tak tohle jsou věty, které mě ke čtení prostě nepřinutí, ať jsou sebevíc kladné. Ano, knihu si třeba jednou přečtu, ale až za čas. Až utichne to velké haló kolem toho. Protože vím, že to jsou jen reklamní řečičky podporující prodej knihy, která vlastně není tak skvělá. Díky těmto větám má totiž čtenář pocit, že drží v rukou strhující knihu, co ho opravdu dostane. Jaké je pak hořké zklamání, když nedostane to, co čekal? Tohle všechno jsem si myslela, než jsem knihu otevřela. Po knize jsem sáhla hlavně kvůli filmu, na který jsem vážně zvědavá. Viděla jsem trailer k filmu (ke knize též) a řekla jsem si, že by stálo za to nejprve si to přečíst, když pak půjdu do kina.
Příběh je vlastně docela jednoduchý, ale pěkně zpracovaný. Námět není tak nápaditý, jak bych čekala, ale napsáno je to takovým způsobem, který mě nutil číst dál. Šla jsem spát opravdu dost pozdě, knihu jsem nemohla dát z ruky. Kratší kapitoly a střídání postav se mi líbilo. Vraha jsem už po půlce knihy tušila a na jejím konci odhadla správně. Jen jsem už na začátku příběhu chtěla Rachel poslat na protialkoholickou kliniku, při každé další lahvi jsem skoro lezla po stropě, nemusela tam tolik pít. Moc jsem od této knihy nečekala a byla jsem velmi příjemně překvapená. Pár chybek jsem našla, ale celkový dojem to moc nepokazilo. Jen mě mrzí ta marketingová masáž vůči čtenářům, myslím si, že kniha by si je i tak našla sama.

05.08.2016

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. A. Paris

Skvělá psychojízda! Kam se hrabou Manželé odvedle nebo Dokonalý cizinec. Tato kniha je naprosto famózní. Děje se tam tolik špatného, že se mi chtělo ji několikrát odložit, ale zase jsem věděla, že když přestanu, tak to bude velká chyba. Za zavřenými dvěřmi vám nedovolí spát, musíte ji dočíst až do konce, i když už jsou tři ráno a vy vstáváte brzy do práce. Doporučuji!

Nemám ráda Džordže Kúnyho.

23.06.2017

Na hraně věčnostiNa hraně věčnostiJ. A. Redmerski

„Žili jsme si tak, jak jsme chtěli, ne tak, jak od nás jiní čekali. Riskovali jsme, vybírali si nezvyklé cesty, nenechali se cizím míněním nikdy odradit od svých snů a nikdy jsme nedělali nic, co by nás nebavilo.“
„Nenechali jsme zvítězit osud, našli jsme způsob, jak si ho určit sami.“

Nádherný příběh. Mě se líbil úplně stejně jako první. Celou mě pohltil. Zamilovat si Andrewa a Camryn je prostě tak jednoduché, jako dýchat. Sem tam mi ukápla i slzička, ale jindy jsem se smála i nahlas:-). Necháte příběh krásně plynout a ten vás dovede až na poslední stránku.

„Náš příběh je u konce, ale naše cesta ne.“

23.01.2015

Rocková hvězdaRocková hvězdaK. Scott

Hoši moji, to byla JÍZDA!!! Beru vás všechny, jste fakt skvělí:-). Moc se mi příběh líbil.
Tak jednoduché, žádná velká zápletka, ale tak rychle se to četlo. Chtěla jsem číst pomalu, abych si knížku vychutnala, ale nešlo prostě přestat, nechtěla jsem se s celou bandou ještě loučit. V tomhle případě jsem ráda, že tato série má víc dílů a také, že u nás vůbec vyjdou. Vtipné, romantické a sexy!
Doporučuji! Vzhůru na další díl. Díky Baronete! A Kylie je další moje srdcovka:-)

28.07.2016

Manželé odvedleManželé odvedleS. Lapena

Opět skvělá reklama, ta dělá prostě hodně. Nevadilo mi, že autorka nepřišla s novým neotřelým námětem, ten je jednoduchý. Co mi vadí na příběhu, tak to je jeho zpracování. Psala několikrát o tom samém (viz únos), točila se neustále v kruhu a já jako čtenář bohužel s ní. Dějová linka se nikam neposouvala. Postavy byly pro mě neuvěřitelné, neživé. Knihu jsem několikrát odložila, ale chtěla jsem vědět, jak to dopadne a jak na tom bude malá Cora. Konec radši ani nekomentuji. Kdyby měla kniha víc stránek než měla, tak už leží v mé knihovně zapomenutá a zanesená prachem navždy už po několika málo stránkách, takto jsem ji aspoň dočetla, ale byl to boj neprohodit ji oknem. Velké zklamání.

07.05.2017

Důvěřuj miDůvěřuj miJ. Lynn (pseudonym)

Kniha krásně doplňuje příběh Avery a Cama. Jeho myšlenkové pochody jsem si užívala víc než Avery. A tady jsem si taky víc uvědomila, že opravdu pekl sušenky a vůbec sladké pěčivo. Ale pořád nemůžu překousnout, že má rád vařená vajíčka, to je prostě fakt vtipný :-) Myslím si, že je lepší tuhle knihu číst po delším čase od Počkám na tebe, jinak si tento příběh moc neužijete. Je to opravdu to samé jen z pohledu Cama... Takže já jsem moc spokojená a těším se na další dílko autorky:-)

05.02.2016

RoštěnkaRoštěnkaA. Clayton

Co dělat, když váš Nabíječ nechá cestování a nastěhuje se vám natrvalo přímo pod nos? Jak mu nenápadně říci, že ráda spíte někdy sama?

Krásné! Popadat se za břicho nebudete, ale úsměv po přečtení nechá 100%. Jistě první díl je asi lepší. Protože jsme v něm objevili Nabíječe a jeho svět bez závazků. Jeho svět plný sexu a humorných situací. A taky tam bylo víc jiskření a komiky mezi Caroline a Simonem. Ale tenhle díl je taky vtipný, sexy a romantický. Tady se nám Simon a Košilka ukazují v normálním světle. Jak řeší běžný život, který se dá taky hezky okořenit. Odkrýváme Simona a jeho minulost. Caroline si zase vyzkouší mít více zodpovědnosti, než měla dosud. Dozvídáme se, jak žije světoběžník Simon a Caroline, která je zvyklá řídit si svůj život po svém a k tomu ještě její skvělé kámošky a kocour Clive.

Za mě pět hvězd. Bavila jsem se. Prostě pěkně namíchaný koktejl!!!:-)

Já bych si chtěla užít ještě chvíli ve společnosti Nabíječe a Caroline - v lednu 2015 vyjde ještě novela, ale v čj asi ne:-(.

13.11.2014

Jednou tě najduJednou tě najduC. Elks

Je to prostě romance ze současnosti, o tom žádná, ale tak pěkně napsaná, četlo se to samo. Příběh mě pohltil. Byla jsem zvědavá, jestli se vůbec někdy dají Richard a Hanna dohromady. Ze začátku mi jen trošku trvalo, než jsem se začetla, ale pak už to byla brnkačka. Chvílemi mi to připomínalo příběhy od S. Youngové nebo S. Kinsella. Akorát mě překvapil velmi dlouhý epilog, ale jinak doporučuji. Knížka mi dala přesně to, co jsem od ní chtěla. Zapomenout na všední starosti a odpočinout si u romantického příběhu. Doporučuji:-)

19.10.2016

Začít znovuZačít znovuM. Kasten

Wow! To se četlo úplně samo! Hodně mi to připomínalo styl psaní S. Young, J. Lynn nebo E. Kennedy. Moc moc moc se mi to líbilo. Těším se na dalším díl tentokrát o Dawn:-)

30.07.2018

ZavrženýZavrženýB. Fitzpatrick

Tato kniha mě moc nadchla. Úplně mě celou pohltila, začala jsem číst v šest večer a přestala jsem až ve dvě ráno. Myslím že má něco společného s Twilight (Stmívání - 1. kniha, ne celý příběh Twiligh ságy). Jsou zde určité prvky, ale tato kniha je více temná, ne tak jednoduchá jako Twilight. Je asi určena pro milovníky a příznivce Twilight, ale mě osobně se líbila více než Stmívání. Je plná napětí, strachu, temnoty a pod. Já osobně jsem ji brala jako detektivku a nádechem fantasy. Moc se mi kniha líbila a doufám, že u nás také vyjde její druhý díl Crescendo. Četla jsem, že autorka zvažuje také třetí díl.

30.11.-0001

Zůstaň se mnouZůstaň se mnouJ. Lynn (pseudonym)

Romantika lehce okořeněná detektivní zápletkou:-) Jednoduchý příběh, ale zabaví vás na celý den. Prostě se nemůžete odtrhnout, dokud neskončíte na poslední stránce. Tahle série je prostě fakt povedená. Kdo by prostě nemiloval Rajcovní rotu:-D Ale kdybych měla tu moc a mohla volit prezidenta této krásné party, vyhrál by u mě Jase. Jako jeho poradce by mohl být Jax a pak Cam. Pro mě je zatím nejlepší díl Buď se mnou. Jase a Tess prostě vedou a pak hned Zůstaň se mnou. Uvidíme, co všechno se stane v dalších dílech:-)
A všimli jste si malého detailu... Kdo četl Jako led už asi ví...:-D

17.05.2015

ZaskočenýZaskočenýE. Chase

Tak musím říct, že na Zaskočeném mi vadila hlavně Kate, příběh z jejího pohledu (přesněji řečeno pokračování) mě moc nebavil. Vyprávění Drewa mi sedlo lépe, mělo větší švih a spád. Kate byla prostě průměr. Zápletka ovšem tady byla zase lepší, než u Zapleteného. Takže sečteno a tak dál... čtyři hvězdy. Opět celkově pěkné, romantické a sexy počteníčko. Jdu se poohlédnout po Zkroceném:-)

28.11.2015

Kylandovo vykoupeníKylandovo vykoupeníM. Sheridan

Mio, opět se ti povedlo napsat přenádherný příběh. Jsi moje krevní skupina! Všechny knihy vydané v čj jsou naprostá bomba, nesáhnete vedle, když si vezmete jakýkoli příběh. Kyland je velmi zdatný konkurent Archera. Dovolím si říct, že dokonce ho v některých momentech převyšuje. Ale taky je to nejsmutnější příběh, co jsem od Mii četla. Takové sebeobětování jako je v téhle knize... Od první stránky si hrdiny zamilujete a na konci se s nimi jen těžko loučíte:-)

03.07.2016

Miluju tě... i s natáčkamaMiluju tě... i s natáčkamaA. Jakoubková

Oddychovka jako Brno:-) Hrdinky píše paní Jakoubková jako přes kopírák, ale zase mě moc nepřekvapí. Vím, co od knihy chci a to taky dostanu. Tady jsem se ale bavila zatím nejvíc:-D. Radima měla rozčtvrtit, svázat do pytle a hodit do řeky i s tou jeho povedenou matinkou:-) Pěkně se to četlo, žádné velké zvraty a dopadlo to dobře. Za mě spokojenost:-)

22.08.2016

Rockový riskRockový riskK. Scott

Tak o zklamání nemůže být tady ani řeči. Tohle se Kylie opravdu povedlo, asi prostě s Malem neměla svůj den, když ho psala. Risk se vyrovná skoro prvnímu dílu, který u mě pořád vede. Bratři Ferrisovi jsou krásná dvojka! Jimmy měl trošku pomalé vedení, než mu všechno došlo a rozhoupal se. Byl tvrdá skála, ale Lena věděla jak na něj:-). Ty jejich slovní výměny názorů:-D, to jsem se vážně bavila. No nádhera! Moc se těším na tichého dřevorubce Bena a Lizzy.
„A to je příběh o tom, jak si moje sestra vzala mého pitomého bývalého, zatímco já jsem jela domů s tím nejkrásnějším mužem na světě...“ :-D :-D :-D

26.08.2016

Skryté zloSkryté zloS. Brown

Skvělá kniha. Od začátku vzrušující. Napětí, strach, láska, tajemství a nečekané vyvrcholení celého příběhu. Sandra má dobře uvěřitelné postavy, hned po první stránce knihu nemůžete přestat číst. Takhle to umí jen Brownová. Četbu jsem si moc užila a těžko jsem se s postavami loučila. Doporučuji!!!

20.09.2016

Stačí jen dotykStačí jen dotykC. Oakley

Příběh je tak jemný, něžný a tak hezky poklidně plyne. Jubilee nám odkrývala svou osamělost a touhu zkusit žít jinak. Držela jsem jí palečky, aby jí to vyšlo. Ale Eric měl taky svoje problémy, které musel řešit. A i když by se to zpočátku zdálo neuvěřitelné, jak si mohou rozumět taková stvoření jako dívka s alergií na lidi a rodičovský antitalent, jde jim to spolu pěkně. Stylem psaní mi to připomínalo knihy Terapii láskou od Matthew Quicka a Než jsem tě poznala od Jojo Moyesové. Rozhodně je to nádherná kniha, která stojí za přečtení.

30.05.2017

Ta přede mnouTa přede mnouJ. Delaney (pseudonym)

Velmi zajímavý příběh. Dvě dějové linie, ve kterých se lze snadno orientovat. Velké plus za krátké kapitoly, vůbec mi tady nevadily, pěkně posouvaly děj dopředu. Postavy jsem si ale vůbec nemohla oblíbit, ani jedna mi nebyla extra sympatická, přesto jsem chtěla vědět, co se na další stránce stane a jak to celé dopadne. Nechtěla jsem knihu odložit, i když jsem musela. Je to kniha plná neobvyklých zvratů a vzrušujícího napětí. Doporučuji!

28.09.2017

ChirurgChirurgP. Dvořáková

Konečně dočteno. Uf. Po přečtení příběhu mám velmi smíšené pocity. Tak mně nesympatické postavy jsem dlouho nečetla, ale i tak mě příběh něčím upoutal, chtěla jsem číst dál a byla velmi zvědavá, jak to vše náš hlavní hrdina zvládne. Při čtení se mi naprosto zřetelně v hlavě promítala kniha jako film, dokážu si představit, že tato kniha by se dala natočit jako televizní film. Mám už i tipy na postavy, třeba se jednou natočí. Děj byl velmi realistický. Měla jsem dojem, že čtu deník nějakého lékaře. I když se mi jednání postav nelíbilo a ve většině případů mi nebylo příjemné, musím knihu hodnotit převážně kladně, určitě stojí za přečtení.

Vzpomínáš si?Vzpomínáš si?S. Kinsella (pseudonym)

Nádherná! Jsem úplně unešená! Velmi vtipná knížka (viz Mont Blanc). A moc mě dojaly slunečnice. Super námět se ztrátou paměti. Ze začátku jsem sice byla trošku stejně zmatená jako Lexi, divila jsem se, jak se najednou můžou tři roky života vypařit do neznáma. Netrpělivě jsem čekala na konec. Knížku jsem si vypůjčila v knihovně a jsem docela zklamaná, že ji musím vrátit. Časem si ji třeba pořídím. Určitě bude patřit ke knížkám, ke kterým se budu ráda vracet. Docela se těším až zapomenu zápletku a budu znova vše objevovat stejně jako Lexi. :-)

30.11.-0001

Ženu ani květinou...Ženu ani květinou...S. Monyová (pseudonym)

Pěkně čtivá kniha, ale bohužel se věnuje neúsměvnému tématu týrání ženy. Během četby jsem měla velmi silný pocit, že autorka do příběhu dala hodně ze svého života, bohužel. Škoda jí, mohla toho ještě hodně napsat.

21.05.2012

Manželská smlouvaManželská smlouvaJ. Probst

Úžasná. Vtipná. Romantická. Krásně utíká. Čtená jedním dechem. Možná, že autorka mohla ještě pár stránek přidat. Trošku jsem litovala, že už jsem na konci příběhu. Nechtělo se mi opouštět Nicka a Alex, chtěla bych ještě s nimi něco prožít. Zamilovala jsem si je oba od začátku a moc jsem jim fandila, aby jim to vyšlo:-) Ten konec mě opravdu dojal. Doufám, že vydají pokračování s Maggie a hrabětem.

13.06.2013

NavěkyNavěkyJ. M. Darhower

Tak tohle byla fakt bomba:-) Kmotr pro holky? To je 100%! Byla to fakt pěkná jízda. Že to má přes 500 stránek? Ani jsem si nevšimla:-) Je to příběh plný napětí, lásky, romantiky a naděje. Moc jsem všem zúčastněným držela palečky, aby se dostali do svého dobrého konce, ale mám pocit, že se tam ani jeden nedostal. Po přečtení poslední stránky mám tolik otázek a žádné odpovědi. Honem sem s druhým dílem!! Všechny postavy mají své osobité kouzlo a chyby. Zamilovala jsem si je. Je překvapivé, jak se historie opakuje, že kvůli malé věci z minulosti, se něco velkého stane v budoucnosti. Prostě už chci druhý díl, tečka:-)

04.01.2016

Stingerův pádStingerův pádM. Sheridan

Mia opět dokázala pohladit moje romantické srdce. Tato autorka je 100% sázka na jistotu, i když se pokaždé bojím, že Archera překoná. Ale ani tady se jí to nepodařilo, přesto je Stinger rozhodně lepší než Leo. Mia umí skloubit vážnější téma a naději, která celý příběh prostupuje až do nádherného konce. Hrdinové příběhu jsou i přes nepřízeň osudu jasnými vítězi. Tady je krásně vidět - i chvilkové setkání s určitým člověkem vám může změnit život, bylo tak silné, že nešlo jednat jinak. A i přesto, že s tím člověkem zrovna nejste (možná už nikdy nebudete), ovlivňuje váš život stále, protože na něj myslíte a přemýšlíte, co zrovna dělá a jak se má. Za mě velká radost, že se mi taková kniha dostala do rukou:-). A už se těším na Kylandovo vykoupení. A jen malá poznámka k českému názvu knihy, Stingerův pád to tedy rozhodně není.

29.05.2016

Navždy s tebouNavždy s tebouJ. Lynn (pseudonym)

Opět se to Lynn povedlo:-) Je to prostě krásný příběh, trošku ze života, ale mít vedle sebe takového člena Rajcovní roty jako měla Stefanie, tak se to dá zvládnout:-) Mně se to četlo fakt dobře. A to jsem ke Stef přistupovala s nepříjeným pocitem, z těch předchozích dílů jsem ji neměla moc ráda. Ale tohle se mi opravdu líbilo. Epilog tam sice nebyl, ale ta poslední kapitola jako by jím byla. Jsem velmi zvědavá, zda Baronet vydá další díl (možná poslední) o Brockovi a Jillian. Já se tedy přimlouvám všemi deseti:-)

31.07.2016

Temný stínTemný stínS. Reynard

Za mě rozhodně ANO! Takhle má vypadat správné pokračování série.
Příběh se tu plynule rozvinul, nikde žádná brzda. William je postava, kterou si musíte oblíbit, dostane se vám pod kůži. Ani nevíte pořádně jak. Raven je jeho krásný opak, nádherně se totiž doplňují. Oba chtějí spravedlnost, ale vybírají si jiné prostředky na její vykonání. Raven jde po lince dobré spravedlnosti a vyjednávání, ale William volí spravedlnost ve formě pomsty - rychle, jasně a nezvratně - smrt. Raven ho krotí, je někdy moc zbrklý.

Už teď se moc těším na pokračování v podobě Římana. Jak to asi s Raven a Williamem dopadne:-). Jen doufám, že u nás také vyjde, i když se značným zpožděním (v angličtině vychází v prosinci 2016).

Vzhůru do Říma!

01.09.2016

ReportérReportérS. Brown

Tak tohle se Sandře vážně povedlo. Vzrušující thriller, který jsem nemohla dát z ruky, s velmi nečekaně propleteným koncem. Malinko mi vadilo, že tady upřednostnila tu dobrodružnou stránku příběhu, milostná zápletka je tu jen na povrchu, ale i tak se mi kniha moc líbila. Četlo se to jedna radost. Dovolím si ještě říct, že se tady Sandra překonala. Pěkně propracovala současnost s minulostí, ale chtělo to trošku delší epilog. Tuto knihu řadím mezi její nejlepší. Bravo!

12.09.2016