leny.wood leny.wood komentáře u knih

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Jussi je moje další srdcovka a od osobního setkání ještě víc. Sedmý případ oddělení Q zdárně sekunduje předchozím dílům, pro mě není zatím žádný z dílů horší nebo lepší. V Selfies je potřeba si déle počkat na propojení všech dějových linek, trochu víc zapojit soustředění a nečíst bezhlavě. Jediné, co mi vadí, je, že pořád nevíme nic konkrétního o Asadovi. Tak snad v dalším díle...

19.11.2017 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Až si zase někdo bude stěžovat na život a dnešní svět, odkažte ho na Kaplického knihu...

29.10.2017 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Skvělý počin - kapitoly jsou krátké, díky čemuž se čte svižně, že se nenadějete a jste na konci. Důvod je prostý - konec každé kapitoly vás nutí k neprodlenému pokračování, abyste zjistili, jak se bude příběh vyvíjet.

19.10.2017 4 z 5

Deník Deník Anne Frank

Zajímalo by mě, proč je zrovna Annin deník brán jako zásadní dílo. Nemá žádnou hodnotu, která by vypovídala o tom, jaké hrůzy Židé a ostatní lidé museli vytrpět za druhé světové války. Co si budeme povídat, vždyť Anna a její rodina se měli v úkryte skvěle - marmelády, narozeniny, dárky, několik pokojů, záchod, studium... Měli tu smůlu, že jejich úkryt byl prozrazen... Nezlobte se na mě, ale přijde mi to skutečně absurdní. Celá ta "popularita" je jen díky tomu, že pisatelka zahynula v koncentračním táboře. Jinak jde jen o deník puberťačky, s kterou cloumají emoce a pohrdá vlastní mámou, to mě upřímně šokovalo negativním způsobem. Suma sumárum je Annin deník přeceňovaný a když už, tak kniha "Clařina válka" je skutečně o tom, jaké to je, když se židovská rodina skrývá. Tu mohu a chci, na rozdíl od "Deníku", doporučit.

15.10.2017 1 z 5

Katova dcera a hra se smrtí Katova dcera a hra se smrtí Oliver Pötzsch

Série Katova dcera je moje srdcovka. I šestý díl nabízí čtení, ze kterého se vám zatají dech. Navíc pohled do 17. století vás chtě nechtě donutí přemýšlet nad tím, jak se nám teď žije líp a že mnohé předsudky jsou titěrné oproti tehdejším.

29.09.2017 5 z 5

Pohádky bratří Grimmů (51 pohádek) Pohádky bratří Grimmů (51 pohádek) Jacob Ludwig Carl Grimm

Hodnotit hvězdami nebudu, protože se mi do rukou dostalo vydání, které nemá ani ISBN, je z r. 1941 a dle bratří Grimmů vypravují pohádky A. M. Lounský a Jar. Svákovský. K pohádkám můžu říci jedno - nikdy, opravdu nikdy je svým dětem číst nebudu. Důvod je jednoduchý - nepřijde mi úplně v pořádku dětem vypravovat "pohádku", kde pták klove koním oči, zajíc umírá v krvi apod.

15.09.2017

Jan Cimbura Jan Cimbura Jindřich Šimon Baar

Jan Cimbura byla oblíbená kniha mého dědy, dodnes si pamatuji, jak jsem pro něj svazek sháněla, protože mu ten původní někdo nevrátil. A dodnes lituji, že jsem knížku nestihla přečíst, dokud tu byl děda s námi. Nemůžu mu tak sdělit své ryze pozitivní dojmy, to jak skvělý charakter Jan Cimbura měl, to jak se k sobě lidé chovali lépe, měli blízko k přírodě, že v řádcích je ukryto mnohé ponaučení.

14.09.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malého prince jsem četla poprvé a jsem spokojená. Dle mého je vidět střet dospělého a dětského světa, že každý to vnímá jinak, dospělý samozřejmě svým "rozumovým" pohledem o mnoho přichází (což je nesporný fakt).
Navíc do rukou se mi dostalo loňské vydání nakl. Práh, které má pro mě osobně kouzlo - je to klasickým písmem, kterým dnes píše málokdo, kresby jsou od české ilustrátorky. Je to jiné, je to působivé...

07.09.2017 4 z 5

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

To je tak krásný a uvolňující návrat do dětství, který jasně ukazuje, že i v dospělosti bychom si měli tu a tam dětskou knížku přečíst :)

05.09.2017 5 z 5

Tramvaj do stanice Touha Tramvaj do stanice Touha Tennessee Williams (p)

To, že nad postavami a celou hrou stále přemýšlím, znamená jediné - hra mě dostala a doufám, že se mi jednou poštěstí vidět ji v divadle. Vivat Výzva :)

04.09.2017 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Pokud jsem si někdy myslela, že pustit se do Čtenářské výzvy byl omyl, pak jsou nyní veškeré pochyby pryč. Protože jak jinak bych se dostala ke čtení tak bravurního díla, jako je Deset malých černoušků?

01.09.2017 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Po knížce jsem pokukovala delší dobu a až díky výzvě jsem po ní konečně sáhla. Velice povedená záležitost, která ukazuje jednu z podob budoucnosti, kde je neúcta k životu nazývána rozpojení.

29.08.2017 4 z 5

Jak vyléčit zlomené srdce Jak vyléčit zlomené srdce Anna Bell

To byla naprostá "pohodovka". Čtení jsem si užila, takový milý relax. Abi, která celý příběh vypráví, mi po čase strašně lezla na nervy, ale zároveň jsem jí nesmírně fandila a oblíbila si jí.

25.08.2017 4 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Vážně přes 500 stránek? Nevěřím, vždyť to uteklo tak rychle... Jednoznačně doporučuji, skvělý styl psaní, líbila se mi detailnost, tady to vůbec není na škodu.

18.08.2017 5 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Knížka, na kterou jsem narazila úplně náhodou a své investice rozhodně nelituji! Zničující období 1. světové války a k tomu snad ještě zničující epidemie španělské chřipky. Hlavní hrdinka se snaží pomoci své první velké lásce a při tom čelí mnoha nepříjemnostem. Kombinace thrilleru, hororu a i té romantiky mě dostala.

10.08.2017 4 z 5

Hledání bodu G Hledání bodu G Daniel Webber

A mně se to líbilo. Protože to není těžká literatura, to snad musí být každému jasné už podle názvu. Ideální na léto, na totální myšlenkové odreagování a pobavení se.

03.08.2017 4 z 5

Život na trampolíně Život na trampolíně Frances Whiting

Příjemný román, u mě patří do kategorie odpočinkových. Ukázka síly přátelství a rodinné sounáležitosti. Bohužel mi čtení kazila přítomnost množství chyb (překlepy, chybná interpunkce, dokonce i chybné použití jména), a proto dávám o hvězdu méně.

28.07.2017 3 z 5

(V)hodné tělo (V)hodné tělo Eve Ensler

Nějak mi uniká smysl, ale to bude nejspíš proto, že jsem od toho čekala něco jiného. Nic výjimečného k zamyšlení jsem mezi řádky nenašla.

14.07.2017 1 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Po prvním díle jsem se na druhý pokusila emocionálně připravit, přesto mi slza ukápla. Vyprávění z psího pohledu je jedinečné a jestliže jste četli jen Psí poslání a "dvojku" nemáte v plánu, děláte velkou chybu. Protože až po přečtení Psí cesty je příběh jedné psí duše kompletní.

13.07.2017 5 z 5

Kouř Kouř Dan Vyleta

Velice zajímavý námět, rozhodně žádné lehké čtení. Mnohdy jsem si musela některé pasáže přečíst vícekrát, aby mi nic neuniklo a pochopila jsem správně danou situaci (popis). Za sebe doporučuji, protože není nad to přečíst si knížku, u které je potřeba více zapojit hlavu a o to víc se ponořit do děje.

08.07.2017 4 z 5