Lenny33 Lenny33 komentáře u knih

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Už dlouho se mi nestalo, abych knihu přečetla za jediný den a nemohla se od ní odtrhnout. A to se mi YA knihy moc nelíbí a tahle byla dokonalá. :)
Sympatická hlavní hrdinka, hned od začátku náznaky tajemství, trochu té romantiky a hodně hodně depresivního čtení. Nesnáším tyto milostné trojúhelníky (zde spíš čtyřúhelníky), ale zde jsem opravdu zvědavá, jak se to vyvine.
Ihned jsem si musela objednat další díl. Jen mám pocit, že už moc není co řešit a bojím se, aby to nebyla jedna z těch zbytečně natahovaných sérií. Nechám se překvapit.

Na můj dotaz, kdy vyjde 3. díl mi nakladatelství odepsalo, že vydání posouvají na rok 2016. Tak snad to nejsou pouze plané řeči. :)

08.06.2015 4 z 5

Zloději času Zloději času Vítězslav Jareš

Nejsem zrovna čtenář povídek, ale pro cesty autobusem byla kniha ideální. Musím říct že autorův styl psaní se mi velmi líbí.
Povídky jsou čtivé, prakticky od první věty Vás vtáhnou do děje. Jedná se spíše o oddechové čtení, místy i vtipné. Některé s opravdu skvělou pointou.
Já bych do knihy dala raději méně povídek, které budou ovšem více propracované a rozepsané, než tak velké množství povídek, které byly vlastně všechny na jedno brdo a po přečtení knihy si čtenář pamatuje tak jednu dvě. To je ale moje jediná výtka.
Nejvíce se mi vryly do paměti povídky Stará remingtonka a Vynález.
Ale jak říkám, autorův styl mě zaujal a určitě od něj vyhledám i jiné knihy. Ráda bych si od něj přečetla román.
Hodnotím 4*.

06.06.2015 4 z 5

Zvěrolékař a jeho přátelé Zvěrolékař a jeho přátelé James Herriot (p)

Pro mě zatím nejlepší kniha od Herriota. :) Ale čtu díly tak nějak na přeskáčku. :D

31.05.2015 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

První kniha v životě co mě rozbrečela.
Neuvěřitelně silná kniha.Tolik toho bylo povězeno v tak málo slovech.

27.05.2015 5 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Měla jsem slabou chvilku, a tak jsem sáhla po této knize. No... co k ní říci. Zase se mi potvrdilo, proč nemám číst YA knihy. Celé to bylo takové... hloupoučké. Zajímavých pasáží bylo opravdu minimum. Na další díly se nechystám. 2.5*

06.04.2015 3 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Zajímavý šokující příběh, s mnoha zvraty, velmi čtivý.... A přesto jsem po celou dobu čtení měla pocit, že tomu něco chybí....
Ale za přečtení určitě stojí. 4*

12.03.2015 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Naprosto úžasná kniha.
Přiznávám, že když jsem neměla náladu, pár odstavců "technické hatmatilky" jsem přeskákala, ale jinak nemám co vytknout!
Neuvěřitelný smysl pro humor! Velmi často jsem zavírala knihu a snažila se vydýchávat záchvaty smíchu. :)
Moc doporučuji a hodnotím 4,5*.

01.03.2015 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Úžasné dílko, které dokonale dokreslují skvělé ilustrace.

10.01.2015 5 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Opravdu nemám slov. Naprosto úžasná kniha, na kterou jen tak nezapomenu. Nasála jsem z ní tolik různých rozporuplných dojmů a nějak nevím co s nimi.
(Taky jste si naprosto zamilovali Tobyho?)
K Junie jsem měla taky velmi blízko, i když občas se chovala ... hloupě. Ale v jejím věku? Kdo se tak nechoval, že? :)
Velmi mě zde zaujalo téma AIDS. Kolik bezpráví se kolem něj vyskytuje.
Celkově v tomto příběhu autorka zpracovala mnoho témat a se všemi si poradila bravurně.
/Nechci spoilerovat, ale jsem jediná komu se nelíbilo, co na konci knihy provedli s obrazem?/

Řekni vlkům, že jsem doma se zajisté řadí mezi TOP knihy!! Mám chuť jí číst ihned znova a zároveň se bojím jí ještě někdy otevřít. Nevím, jestli bych ten nápor emocí znova rozdýchala. :) 5*! Moc doporučuji!

02.01.2015 5 z 5

Poslední drakobijce Poslední drakobijce Jasper Fforde

Na knihu jsem se hodně těšila. Čekala jsem vtipné, lehké oddechové čtení.
Musím říci, že po většinu knihy jsem z ní ovšem moc nadšená nebyla. Jednalo se sice o celkem zajímavý námět, ale kniha postrádala čtivost a humor se v knize jen výjimečně mihl. Také mi přišlo, že se v příběhu vyskytlo pár hluchých míst.
Naopak posledních 70 stran jsem se od knihy nemohla odtrhnout. I tak mi přišlo, že děj skončil až moc lehce, přišlo mi to celé nepromyšlené...
Jsem z knihy rozpačitá a opravdu si budu hodně dlouho rozmýšlet, zda si koupím 2. díl. Hodnotím 3*.

29.12.2014 3 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Petrusová prostě umí spát. Nenasmála jsem se tedy tolik, ale u jiných jejích knih, ovčem pořád se jedná se o skvělé odpočinkové čtení a knihu přelouskáte ani nevíte jak. Jen tedy, (jako asi i většinu ostatních čtenářů), i mě zklamal konec. Autorka to tam vůbec neměla dávat - jde vidět, že je to jasně nuceně nepsané, jen aby byl v knize nějaký větší zvrat... :/
Navíc jsem slyšela, že pár lidem z knihy vypadávají stránky a bohužel se to nevyhnulo ani mě. :( Takže ještě ke všemu nekvalitní vazba. :( To mě velmi mrzí.
Hodnotím 4*.

26.12.2014 4 z 5

Prazákon: Přežití v pekelném ráji Prazákon: Přežití v pekelném ráji Robin Baker

Tato kniha je zvláštní... Zaujala mě svou anotací a první polovina (Ysanin příběh) byl zajímavý a čtivý, i přesto že mi byla Ysan velmi nesympatická. Druhá část byla ale přímo strašná. Ano, mělo to určitou dávku napětí. Ovšem jak autor neustále řešil, jestli něco pravda je či není, za chvíli už jsem si ani nepamatovala, jak to doopravdy bylo a co se opravdu stalo a co ne.
Nakonec z toho vzniklo něco nechutného a zvrhlého, za co by se měl autor stydět a nepovažuji ho za duševně zdravého. Hodnotím 1,5*. (I když si knih vážím, tahle nejspíše poletí do kotle. )

25.12.2014 2 z 5

Kroky v temnotě Kroky v temnotě Michelle Paver

Obrovské překvapení! Musím říci, že kniha se výborně četla a v druhé polovině mě úplně pohltila a vtáhla do děje. Velice emotivní a procítěná kniha. Skvěle, autenticky napsána. Určitě jedno z děl, na které jen tak nezapomenu. Hlavně ten konec! Čtenář si podle něčeho na začátku knihy myslí, že ví, jak celá kniha skončí a ouha! Velmi mě to šokovalo.
Knihu doporučuji! Jen v ní nehledejte akci, ale spíše popis emotivního stavu člověka v určitých situacích a jejich vývoj. 4,5*

29.11.2014 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Kniha je neuvěřitelně čtivá a prakticky od první stránky mě vtáhla do děje. Na začátku knihy jsem zaznamenala v ději pár nepřesností, ale Cizinka je ten typ knihy, kdy se mi to nechtělo řešit a toužila jsem po tom, jen si úžívat příběh. Bohužel po nějaké 400 straně už mi přišlo, že se v knize děje pořád to samé dokola. I tak si moc ráda přečtu o dalších dobrodružství Claire a Jamieho. Hodnotím 4*. Pokud chcete oddechové čtení, směle se do knihy pusťte. Ovšem pokut máte tendenci v knize hledat chyby, tak se Cizince raději vyhněte. :)

Strašně mě rozčilovalo velké množství chyb v textu! Jak něco takového mohl někdo pustit do tisku?!?

25.10.2014 4 z 5

Magický krystal Magický krystal Robert Anthony Salvatore

Na této knize jde hodně vidět, že je to, co se týká série o Drizztovi, autorova prvotina. Drizzt zde, podle mého, ještě není tak úžasná postava a možná i trošičku jiná, než v později dopsané trilogii (která této dějově předchází) Temný elf.
Nedá se říci, že by pro mě byla kniha zklamáním, ale celou tuto rozsáhlou sérii Legenda o Drizztovi, jsem si zamilovala právě díky Drizztovi a ten zde nemá tolik prostoru a nemá tak propracovaný charakter jako v předešlých dílech. Po dějové stránce je kniha ale dobrá a přibylo pár zajímavých postav. :)
Překlad mi až tak strašný nepřijde, i když je pravda že se našlo pár vět, které nedávaly smysl v důsledku špatného slovosledu.
Hodnotím 4*. :)

23.09.2014 4 z 5

Jedna z těch knih, kterou bych dala přečíst každému.
Kniha se krásně četla, byla procítěná a i v mnoha věcech velmi poučná. Po celý děj knihy si čtenář něco myslí a stačí jedna věta a přijde naprostý šok a převrat. Opravdu jsem to nečekala.
Mám strašnou chuť se vydat na cestu,... jen tak bez ničeho.
Jo a ještě,... jedna z těch knih, kterou by nevystihl ani milion slov. Musíte si jí prostě přečíst. Příběh Harolda Frye Vás nenechá chladnými a ještě dlouho po dočtení budete nad knihou přemýšlet.
Doporučuji!! 5*

20.09.2014 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Čtu knihu podruhé a je to mnohem lepší než poprvé! Knihu si naprosto užívám a vidím v ní krásu, kterou jsem při prvním čtení neviděla. :)

07.09.2014 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Naprosto skvělá kniha! Brala mi dech a nenechala mě ani na chvilku vydechnout, jelikož se v ní neustále něco odehrávalo.
Krásné čtení. :)

02.09.2014 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

U této knihy jsem se velmi natrápila. Mnohdy mi přišla nekonečná, hlavně při zdlouhavých popisech a mnohdy nudných rozhovorech.
Ovšem byl to hezký příběh. A musím říci, že nejvíce se mi líbila pasáž o Janině dospívání (především pobyt v Lowoodu).
Hodnotím 3,5*

30.08.2014 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Opravdu zajímavé dílo. Rozhodně prvních 300 stran nuda. Což se nedá odpustit - hodnotím knihu jako celek, ne její nejlepší část, která mě třeba ohromila sebe víc. Pak nastal suprový převrat. Ke konci další převrat, ale ten už mi přišel nevěrohodný. Moc přitažený za vlasy. Tomu by přece policie neuvěřila, moc hluchých míst. Autorka to měla stopnout, dokud to ještě mělo nějakou úroveň.
Je to dobře vymyšlená kniha(až na pár drobností), ale zřejmě ne přímo můj šálek kávy.
Nutno dodat, že osobnost Amy pro mě byla prostě nereálná.
Je to kniha kterou zároveň už nikdy nechci číst a zároveň si říkám jaké to bude jí číst podruhé. A takto na mě působí všechno v knize. Zároveň fascinující a zvláštní, zároveň divné, mrazivé, hnusné...
Kniha u které hvězdičkové hodnocení nestačí... Vůbec nic vám neřekne.

____

(2 týdny po přečtení)
Čím více na knihu myslím, tím více jsem zklamaná...

15.08.2014 3 z 5