Poslední drakobijce

Poslední drakobijce https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187033/bmid_posledni-drakobijce-tB1-187033.jpg 4 86 22

Kde jsou ty časy, kdy bylo kouzelnictví nepostradatelné? Dalo se s ním zachránit království, prošťouchnout ucpaný odpad a obstaralo spoustu dalších užitečných věcí. Jenže jeho význam upadá. Instalatér je lacinější než kouzelník a na létajících kobercích se rozváží pizza. Patnáctiletá Jennifer Strangeová řídí kouzelnickou agenturu Kazam, která se v těžké situaci tak tak probíjí...... celý text

Žánr:
Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

The Last Dragonslayer


více info...

Přidat komentář

Sandalkar
18.03.2024 5 z 5

Pecka.
Fantasy, kde si neco najde i dospelak. Spousta narazek na fungovani dnesniho sveta. Vtipky i pouceni. Mrzi me, ze dle poctu hodnoceni se asi moc necte.

Pokud nemate, co cist a mate drakobijce po ruce, jdete do ni!

Barza
15.09.2022 4 z 5

Koupila jsem knihu, protože to byl 1.díl a doufám, že to syna bude bavit a inspiruje ho to ke čtení. Nejsem cílová skupina, ale jako motivaci pro synovo čtení (kdo to přečte dříve?) jsem knihu přečetla. Příběh je psán čtivě, vtipně, současným jazykem. Příběh je sice fantasy, ale napasovaný na naši realitu (čaroděj téměř nesmí kouzlit, každé kouzlo musí být zaprotokolováno, vyplnit formulář, ale prošťouchnout ucpané potrubí kouzlem je rychlejší něž volat instalatéra), dospělý čtenář najde četné paralely se současným životem. Děti jistě ocení celkem krátké kapitoly. Jsem zvědavá, co knize řekne syn. Nebránila bych se dalšímu dílu.


Jeynna
22.02.2022 5 z 5

Skvělá kniha,četla se sama jedním dechem,nešlo se od ní odtrhnout.

Patro
08.11.2021 4 z 5

Podle mě je mnohem lepší druhý díl, ale tam se samozřejmě bez toho prvního nedostaneme. Neotřelý nápad i způsob psaní.

Renda698
08.11.2020 5 z 5

nádhera krása

luciyy
26.03.2019 5 z 5

Kniha se mi velice líbila, doporučuji všem, kdo mají rádi fantasy se špetkou humorného textu.

Lesiel
21.04.2018 4 z 5

Abych řekl pravdu, od této knihy jsem neočekával vůbec nic.
Koupil jsem ji za 25 korun v levných knihách, jen proto, že se mi líbila obálka a byl to první díl.
A musím říct, skvělá souhra náhod a výtečná koupě.
Předtím jsem četl trochu temnější fantasy a tak mě tento nadzvednutý vtipný příběh chytil a nepustil. Už od prvních stránek kniha sršela trapným humorem, který prostě zbožňuji a tak jsem četl dál. Konec byl docela rychlý a vše na posledních stránkách dostalo spád hurikánu.

Nelituji těch pěti hodin, které jsem ztratil jejím čtením. a ode mne dostává za originalitu a vtipnost čtyři hvězdičky.

Hilda_
20.03.2018 4 z 5

Na styl psaní jsem si nakonec rychle zvykla, takže jsem to nebrala jako mínus. Původně jsem chtěla dát tři hvězdičky, dílo mi přišlo průměrné. Ve výsledku jsem se ale od knihy nemohla odtrhnout zvědavostí, jak to skončí, takže jsem jednu hvězdu přidala a Píseň zvěrokvarka si nejspíš také přečtu. :)

Hoshi
27.01.2018 5 z 5

Po knize jsem sáhla jen kvůli svému zajímavému názvu - Poslední drakobijce, to jsem ještě nevěděla, jaké to bude počtení. První třetina knihy byla ... Nezáživná, nezajímavá, téměř nic neříkající - dávala jsem to trochu za vinnu knize, kterou jsem četla před touto, protože to byla opravdu jízda, ale jak jsem si pročítala komentáře, nebyla jsem na tom takhle sama. V jednu chvíli jsem měla i chuť knihu zaklapnout, ale vždy si říkám, že se to určitě rozjede. A u této knihy tomu tak je. Pokud čtenář vydrží dostane se mu zajímavý, milý, čtivý příběh o dívce jménem Jennifer, zvěrokvarkovi, magii a dracích. Těším se, až si přečtu druhý díl.
Kvark!

DUPPY
07.10.2017 5 z 5

Kniha mě prvních dvacet stran nijak neuchvátila, pozdeji jsem se ale začetl a je to zatím nejčtivější kniha co jsem kdy četl.

Topsinka
03.07.2017 1 z 5

Kniha mě tak nudila, až jsem tomu nemohla uvěřit. Směle ji mohu označit, jako nejhorší přečtenou knihu. Nápad se mohl rozvinout a stát se zajímavým, kdyby to psal někdo, jehož styl psaní je čtivý. Každou stranu jsem musela louskat třikrát, abych si vůbec něco pamatovala. Jediné, co se mi na tomto díle líbí, je obálka - toť vše.

BarkaS
10.03.2017 4 z 5

Tolik zábavy za 59 korun z Levných knih bych nečekala. Ačkoli mě slečna Strange zpočátku moc nechytla, nakonec se z této knihy vyklubalo překvapení měsíce. Styl vyprávění je mírně strohý, vtipy někdy vyžadují soustředění a znalosti (sestry Karamazovy apod.), ale stálo to za to. Milý příběh.

Liana
04.07.2016 3 z 5

Čakala som viac od tejto knihy a sklamala. Humor mi prišiel taký silený a mala som pocit akoby autor chcel konkurovať silou mocou Pratchetovi, ale akosi sa mu to podľa mňa nedarilo. Pointa príbehu síce pekná, ale to spracovanie malo medzery. Prišlo mi to také nemastné neslané.

LadyValeria
21.06.2016 5 z 5

Někdo by řekl, že to byla láska na první pohled - zaujal mne název a zajímavá obálka, takže jsem neváhala a knihu si zakoupila. Přečetla jsem ji během několika hodin od začátku do konce a, přestože si myslím, že některé věci čtenáři z řad dětí nemohou plně pochopit, já jsem si příběh náramně užila a skvěle se bavila.

Svět z velké části připomínající ten náš, byrokratický systém formulářů a státních nařízení postavených na hlavu, společnost roztomile šílených lidí pracujících s magií, fantastické bytosti s fascinujícími schopnostmi a znalostmi, to vše spojené hlavní hrdinkou v příběh plný vtipných situací, zvratů osudu a směřující k monstróznímu finále.

Krásné odpočinkové čtení, které mne pobavilo - upřímně doufám v jeho pokračování.

lenkaknel
26.03.2015 5 z 5

Tak já jsem se začátkem vůbec problém neměla, naopak, pro mě v něm bylo nejvíce vtipných momentů. V každém případě Jasper Fforde stvořil opravdu nádherný příběh. Ten pocit, který jsem po dočtení měla nedokážu popsat. Jedno však vím jistě: nemívám ho často...

LBZ
02.01.2015 4 z 5

Autor jako ve svých dalších knihách ukazuje, že má velkou fantazii a schopnost vystavět zajímavý příběh. Na rozdíl od jiných recenzentů jsem neměl žádný problém s rozjezdem příběhu - od počátku mi přišel děj zajímavý a vtipný. Kdyby to šlo, tak bych dal 90%. :-)

Lenny33
29.12.2014 3 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila. Čekala jsem vtipné, lehké oddechové čtení.
Musím říci, že po většinu knihy jsem z ní ovšem moc nadšená nebyla. Jednalo se sice o celkem zajímavý námět, ale kniha postrádala čtivost a humor se v knize jen výjimečně mihl. Také mi přišlo, že se v příběhu vyskytlo pár hluchých míst.
Naopak posledních 70 stran jsem se od knihy nemohla odtrhnout. I tak mi přišlo, že děj skončil až moc lehce, přišlo mi to celé nepromyšlené...
Jsem z knihy rozpačitá a opravdu si budu hodně dlouho rozmýšlet, zda si koupím 2. díl. Hodnotím 3*.

šošana-lilie
01.11.2014 3 z 5

Souhlasim s Nifredil,jsou tam hezký ty slovní hříčky,ale konec mi připadal,že tam ještě něco má být.Proto uděluji 3 hvězdy...

Nifredil
21.07.2014 4 z 5

Prima čtenářský zážitek. Užívala jsem si slovní hříčky i příběh, ale přiznám se, že jsem pořád čekala více. Po dočtení zůstává pocit, že mi autor něco dluží, že se to ještě mělo "rozjet". Pořád jsem čekala, že to bude stejně tryskající gejzír nápadů jako Pěna dní nebo podobně "hračičkování" se slovy jako Malý Alenáš, ale až k mistrovství těchto knížek se to nepřiblíží. Opravdu to zůstává v řádu knihy pro teenagery. Nicméně velmi příjemné, milé čtení to je. Spíš oddechové, ale kdyby všechny tzv. oddechové knihy byly tak dobré, bude kolem samá vynikající literatura. Takže rozhodně nelituji, jsem ráda, že knihu mám dokonce doma a za to s radostí uděluji 4 hvězdy.

anibeni
02.04.2014 4 z 5

Co napsat o knize, jejíž první polovinu jsem spíše přetrpěla a jen zázrakem neodložila úplně..? Co napsat o knize, jejíž druhá polovina mě neskutečně bavila a strhla svým příběhem..? Asi toto - dejte knize šanci i přesto, že začátek fakt není ideální... protože ta kniha vám to ve své druhé polovině vrátí... To je také důvod, proč dávám "pouze" čtyři hvězdičky, plný počet si totiž zaslouží kniha, která mne strhne od samého začátku...

Štítky knihy

draci kouzla humor

Autorovy další knížky

Jasper Fforde
anglická, 1961
2014  81%Poslední drakobijce
2006  76%Malér Eyrová
2011  88%Ztracena v dobré knize
2014  87%Píseň zvěrokvarka

Kniha Poslední drakobijce je v

Přečtených107x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených11x
Knihotéce57x
Chystám se číst73x
Chci si koupit15x
dalších seznamech6x