Píseň zvěrokvarka

Píseň zvěrokvarka https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223940/bmid_pisen-zverokvarka-4RW-223940.jpg 4 41 13

Mystická umění už dávno upadají a kouzelnická agentura Kazam musí vzít každou zakázku, kterou šestnáctiletá manažerka Jennifer Strangeová sežene. Ale v poslední době je magie opět na vzestupu a hrozí, že Snodd IV., vládce Nespojených království, shrábne veškerou moc pro sebe. Jennifer a její společníky čeká těžké utkání s konkurenční agenturou iMagic, kvůli královým čachrům navíc v oslabení. Jennifer Strangeová se ale nevzdá bez boje.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

The Song of the Quarkbeast , 2011

Sandalkar
27.03.2024 3 z 5

Oproti prvnimu dilu me to tolik nebavilo. Hodne me prudily poznamky pod carou a opakovani veci z prvniho dilu (a pochopil nekdo duvod tucne psanych slov?).

Presto porad dobra kniha. Treti dil jen anglicky, to bude vyzva.

simca9342
17.09.2023 5 z 5

Hodnocení série : Ve třinácti má řidičák, je ředitelkou kouzelnické akademie Kazam a žije ve světě kouzel. Řeč je o Jennifer Strangeové. Nemá ani šestnáct a přemýšlí ve světě dospělých, protože ho řídí.
Kdysi byla stejně jako mnoho kouzelníků nalezenec a podle schopností přijata do Kazamu. Dozvíme se jednotlivé funkce současných zaměstnanců a kouzelníků související s jejich schopnostmi. Ale co se stane, když se všichni v akademii dostanou do nebezpečí a vše vybudované za ta léta existence je v nebezpečí?

DominaCZ
12.09.2023 1 z 5

Hvězda za obal, jinak pruda aby dospělou práci dělaly děcka 12-16 let...

vlkove
04.12.2021 5 z 5

Oba dva díly mám hodně ráda a i po letech si na ně často vzpomenu. Originální série, za kterou jsem moc ráda.

HODNOCENÍ SÉRIE: 99 %

Renda698
08.11.2020 5 z 5

nádhera krása

Kniha2006
03.12.2019 4 z 5

Opravdu zajímavá kniha. Doporučuji všem! :-)

Hoshi
27.03.2018 5 z 5

Tohle je jeden z mála autorů, kvůli kterému se častokrát vracím v textu, některé věty čtu i několikrát a přemýšlím, jestli jsem je správně pochopila. J. Fforde vytvořil zajímavý svět, plný nesmyslných a přitom smyslných věcí, situací ... Kdybych byla mladší, tak bych od čtení tohoto příběhu utekla.. Ale takhle ... Jsem si ho náležitě užila ..

LadyValeria
18.12.2017 5 z 5

Druhý díl série, který jsem, i přes veškeré negativní názory na internetu, opět zhltla jedním dechem - stejně jako ten první, ačkoliv stále trvám na svém názoru, že mladší čtenáři asi poměrně velké množství vtipů nepochopí.

Realisticky pomalý byrokratický systém plný bizarních nařízení a směšného množství papírování, dvě soupeřící kouzelnické firmy těžící z nárůstu magické energie, praštění čarodějové, chytří nalezenci, fascinující magické bytosti a nové informace o světě podivně podobném tomu našemu. Stačí jen trochu popustit uzdu fantazii a zapojit se do neuvěřitelného dobrodružství.

Tuto knihu doporučuji po přečtení minulého dílu každému milovníku fantasy, alternativních realit i osobitých drzých hrdinů.

BarkaS
07.05.2017 4 z 5

Stejně jako prvním dílem jsem se i Písní těžko z počátku prokousávala, vlastně ani nevím proč. Možná proto, že nutí k přemýšlení. Ale je zábavná a finiš už má švih.

Liana
06.07.2016 3 z 5

O trochu lepšie ako prvá časť avšak čítala som už omnoho lepšie knihy.

Attia
23.05.2015 5 z 5

Roztomile výstřední kniha. Hlavní hrdiny si zamilujete a s nimi i všechny ztřeštěné odlišnosti jejich země.

Doporučuji.

Brambram
27.12.2014 4 z 5

Mám ráda autora, fakt hodně. První díl téhle jeho dětské série vzbudil mé nadšení i jsem mu nezáživný úvod odpustila. Tenhle druhý díl je pro mě jako celek výrazně slabší. Tak jak psala Janka, místy nezáživné, složité popisy, které nebavily ani mě jako dospělou, neumím si představit dítě, kterému by to nevadilo. Ráda jsem si tenhle díl přečetla ale bohužel to pro mě už není série, kterou musím mít doma i knižně. Znovu se k ní vracet nebudu a obávám se, že po ní ani mé fantasymilující děti nesáhnou.

JanaDor
10.12.2014 4 z 5

Kniha druhá ze série Kronika Jennifer Strangeové se mi moc líbila. Obdivuji fantazii autora, jeho vtip se kterým se zhostil vymyslet nespojené království a popsat absurditu lidského chování ve vážený královský majestát. Jednoznačně to jsou čtivé, krásné slovní hrátky.
Samotný příběh je dobře vymyšlen, ale chvílemi složitěji popsán. V prvním díle byl nezáživný úvod. Zde byl začátek jednodušší a příběh mě vtáhl do svého děje od první stránky. Ale během čtení jsem místy zakopávala o složitější popisy. Např. nabití Dibblobových cívek nebo záhada rozmnožování zvěrokvarka. Jednalo se vždy o jeden, dva odstavce, takže mi to nijak zvlášť nevadilo při čtení. Je to jen poznámka, že pro mě k dokonalosti tohoto příběhu mu malý kousek chyběl.

kouzla magie fantasy pro děti fantasy

Jasper Fforde
anglická, 1961