Zvěrolékař a jeho přátelé

Zvěrolékař a jeho přátelé

Další knížka podmanivých příběhů Jamese Herriota vypráví v dvaapadesáti zastaveních nejen o čtyřnohých pacientech, ale také o jeho blízkých, o manželce Heleně, synkovi Jimmym a dcerce Rosii, oddaném pomocníku Siegfriedovi, stejně jako o mnoha dalších barvitých postavách a postavičkách z yorkshirské vrchoviny...

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31168/zverolekar-a-jeho-pratele-31168.jpg 4.6316

Zvěrolékař (8.)

Every Living Thing (1992)

Literatura světová
Vydáno:, Svoboda

Milé, zábavné čtení od J. Herriota, které mě, jako vždy potěšilo, ale hlavně pobavilo. Opět plný počet *.-).

LenkaK666

Herriot opět nezklamal :-) Po přečtení dvoudílu „To by se zvěrolékaři stát nemělo“ jsem se s chutí pustila do této knihy, která mi přišla pod ruku (vím, že časově je mezi těmito dvěma ještě několik dalších knih). A jsem opět nadmíru spokojena. Setkáme se se starými postavami, ale kniha nám přiblíží i nové, se kterými se Herriot během svého působení seznámil a navázal přátelství. U některých příhod jsem se musela nahlas smát a při čtení příběhu s blechami jsem měla nutkání se začít drbat :-D Opravdu jsem se zvěrolékařem soucítila :-) Na rozdíl od první knihy tu není tak pevná hlavní dějová linie, ale to není mínus, jen rozdíl. Znovu jsem si krásně početla, nasmála se a upřímně se bavila. Můžu jen doporučit :-)

Dagros

Úžasná knížka, při čtení jsem se přímo vžila do příběhů a připadala jsem si, jako když je také prožívám :) .

výběr, některé příběhy byly už v jiných knihách

andy.ja
06.10.2016

Zrovna čtu, po dlouhé době podruhé. Moc hezká, milá kniha. Ráda jsem se k ní zase vrátila.

martinka_d
18.07.2016

Poslední ze všech jeho knih, co jsem dočetla. A musím říct, že je velká škoda, že toho nenapsal víc! Jeho romány mě opravdu nadchly a bavily mě! Sice jeho dřívější díla jsou humornější, ale za přečtení stojí rozhodně všechny!

Evišťátko
15.05.2016

Dřívější autorovy knihy jsou jistě humornejsi,nicméně i tak je jeho kniha plná lásky k lidem a zvířatům, a to je to co si na této knížce cením.

martunka
03.04.2016

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Krásné a milé příběhy z pěkného prostředí. Moc se mi líbí charakter lidí, kteří v knize vystupují.

Mercatino
18.12.2015

V této knize se u mne rozvinula láska ke zvířatům ještě větší, než v přítomností samotných zvířatek. Příběhy jsou prostě dojemné. Opět další knížka jejíž čtení jsem odkládal několik let, a opět se mohu tlouct do hlavy, že jsem Herriotovi knížky neotevřel dříve.Tady je to napsáne černé na bílem !!! Zvířata jsou naši přátelé, a tak bychom se k nim měli i chovat :) Díky pane Herriot, poklade mé knihovny.

Lenny33
31.05.2015

Pro mě zatím nejlepší kniha od Herriota. :) Ale čtu díly tak nějak na přeskáčku. :D

jaja1989
17.04.2015

1. díl vede

Monix
08.01.2015

Jsem milovník zvířat, sama dělám zootechničku :-) Takže Herriot je má krevní skupina...

aneleh18
11.08.2014

Vždy mne znovu dostane kouzlo anglického venkova, ať je to z pera tohoto autora nebo jiných. Skvělé čtení pro letní pohodu o dovolené.

Jitush
14.01.2013

Skvělá kniha! Jako všechny od tohoto autora. :-))

Lili
27.05.2012

Každý díl zvěrolékaře jsem si zamilovala - to ani nejde jinak!

Amaranta
18.03.2012

Poslední díly sice postrádají mladický odpich, ale s vědomím, že už nic jiného nepříjde se jen těžko smiřovalo... Tuto knihu jsem si koupila za sedmiletou etapu učení a závěrečné vystoupení v klavíru. Knížka byla určitě větším zážitkem.