lenny_prague lenny_prague komentáře u knih

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Naprostá pecka. Dlouho mě kniha tak nenadchla. Prožívala jsem u čtení snad všechny pocity: naštvání na hlavní hrdinku za to, co si od všech nechá líbit, lítost nad tím, jak se k ní chovají všichni blízcí, napětí, jak příběh bude pokračovat, údiv nad tím jak to všechno dopadlo (to jsem opravdu nečekala). Mělo to spád, tohle se Joy vážně povedlo!

13.04.2024 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

(SPOILER) Tento díl se mi četl hůř, než první. Nějak jsem ho nemohla dočíst. Konec mě zarazil, respektive vývoj postavy jejího snoubence. Ta podobnost s manželem je tam obrovská, to se dalo vymyslet trochu originálněji. Občas jsem se v ději ztrácela. Třetí díl si ale přečtu, Josie mi přirostla k srdci a jsem zvědavá na další informace o ní, z jejího dětství například.

01.03.2024 3 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Na tuto serii jsem se chystala dlouho. Knizka je skvela, nemohla jsem se od ni odtrhnout. Napinavy pribeh, sympaticka hlavni postava. Tesim se na dalsi dily.

16.10.2023 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Je to asi ostuda, ale byla to moje první kniha od Agathy. Má skvělý spád, neotřelou a výborně vypracovanou zápletku. Na mě je, jak už tu bylo zmíněno, ale příběh psaný moc suchopárně, nezáživně.

11.09.2023 3 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Od Joy jsem cetla lepsi pribehy, cekala jsem vetsi spad a napeti. Dlouho mi trvalo se zacist a knihu jsem odkladala ale porad je to ma milovana Joy a jeji knihy budu cist dal :)

27.08.2023 3 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Sympaticky vysetrovatel, pekne prostredi a vystaveny pribeh, ktery me bavil. Do posledni chvile jsem si nebyla jista, kdo je vrah. Tesim se na dalsi knihu techto autoru.

17.06.2023 5 z 5

Pařížský architekt Pařížský architekt Charles Belfoure

Knihu jsem si vybrala úplnou náhodou v knihovně kvůli obálce, která mě zaujala. Téma mě samozřejmě zajímá, ale nikdy by mě nenapadlo, že narazím na tak skvělý příběh, perfektně vypracovaný, do poslední stránky napínavý, plná zajímavých postav, ve kterých se ale bez problému orientujete, fandíte jim nebo je naopak z duše nenávidíte. Jsem příběhu ještě dost plná, ale myslím, že i dlouhodobě to bude jedna z mých nejoblíbenějších knih. Ano, až tak moc mě oslovila a nadchla. Škoda, že není od autora (jak tohle může být jeho prvotina?! :)) víc přeložených děl do češtiny. Mimochodem, kniha je i výborně přeložena do ČJ - něco, co mi u nově vycházejících chybí stále víc a víc.

11.05.2023 5 z 5

Pekelná princezna Pekelná princezna Harold Schechter

Do hloubky zpracovany pribeh jedne z nejhorsich vrazedkyn. Prekvapilo me, kolik konkretnich vypovedi a dobovych clanku v knize bylo, hodne mi to pomohlo utvorit si obrazek toho, jak kauzu prozivala tehdejsi spolecnost.

08.04.2023 3 z 5

Ztracený přístav Ztracený přístav Tana French

Kniha za mě mohla mít o 100-150 stránek méně a byla by i tak dobrá. Líbil se mi vhled do myšlení detektiva, příběh na pozadí ekonomické krize. Vrah byl pro mě překvapením a motiv mě trochu nadzvedl ze židle (proboha proč z takového důvodu vraždit?)... Něco dalšího od autorky si ráda přečtu, byla to od ní moje první kniha.

04.11.2022 4 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Moje druha kniha od autorky a opet jsem byla nadsena. Jeji styl psani mi naprosto vyhovuje - dej ma spad, v pribehu neni zadne slabe misto, je napinavy az do konce. Hlavni postava byla moc sympaticka. Dalsi knihu autorky si urcite prectu.

20.08.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Moje třetí kniha od autorky a nevím proč, ale četla jsem ji nejdéle, byl to milý příběh, ale že bych se od knihy nemohla vyloženě odtrhnout, to ne... Hlavní postava je sympatická, člověk se přistihne, jak jí drží palce :) A klasicky mě autorka opět navnadila na návštěvu dané lokace, tentokrát jsem se viděla v krásné Kodani :)

01.08.2022 4 z 5

Oběť bouři Oběť bouři Dolores Redondo

Trilogie me moc bavila, Amaiu jsem si oblibila. Tesim se, az zhlednu take vsechny filmy podle knih natocene.. tento dil byl pro me chvilemi trochu zmateny mnozstvim postav a tak nejak moc natazeny, nektere casti bych zkratila. Casto mi zustaval rozum stat nad opravdu spatnou korekturou ceskeho prekladu, kdy se v posledni kapitole z Amaiy dokonce stala Amanda… kazdopadne moc zajimavy pribeh, skvela hlavni postava, zajimave vztahy a prostredi, hned bych se vydala do Pamplony a okoli :)

06.06.2022 4 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Moje první kniha od autora, pojetí vyprávění událostí a popisu doby přes různé postavy (ať už národností nebo společenskou vrstvou) se mi moc líbilo, přišlo mi to originální. Jak už tu zaznělo, trochu mě zklamalo, že samotné dny okupace byly až ke konci knihy a mě konkrétně mrzelo, že byl osud jedné z hlavních postav (nechci spoilerovat) tak nějak nedovyprávěn...

09.05.2022 4 z 5

Premyslela jsem nad tim, proc jsem knihu vlastne docetla a je bylo to patrne proto, ze jsem porad doufala, ze se pribeh nejak “rozjede”, strhne me. Nestalo se. Kniha je psana zvlastnim zpusobem, mozna ani preklad neni nejlepso, tezko rict. Cekala jsem me o jineho. Pripady, ktere hlavni postava resi, jsou zajimave, usmevne, ale tvori tak polovinu knihy. Povidani o zivote v Botswane, mistni zvyky a zpusoby… pro me byly v knize popsany nezazivne. Pokracovani si neprectu…

10.04.2022 3 z 5

Eva Romanová – Vzpomínky Eva Romanová – Vzpomínky Gillian Oliver

Přečetla jsem ve vlaku na trase Ostrava - Praha a tato kniha byla opravdu krásná společnost :) Krasobruslení mám moc ráda, mám ho spojené s dobou, kdy jsme ho sledovaly s babičkou. Vzpomínky paní Evy se prolínaly s mými vlastními vzpomínkami... přístup k životu může paní Evě každý závidět, bere ho prostě takový, jaký je a hlavně ho nepřežívá, ale žije! :)

04.04.2022 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Cekala jsem trochu jiny styl vypraveni pribehu, nekdy mi to popisovani milostnych scen prislo, jako kdybych cetla Bravicko :-D hlavni predstavitelka mi byla sympaticka, prostredi Islandu bylo krasne popsane. Jak uz tady bylo mnohokrat zmineno, jakoby tam clovek skoro byl take :-) dalsi knizku od autorky uz mam pujcenou a tesim se na ni.

12.02.2022 3 z 5

Dědictví kostí Dědictví kostí Dolores Redondo

Hlavni postavu Amaiu jsem si v prvnim dile oblibila a ve druhem zamilovala :) druhy dil se mi libil jeste vic, nez prvni, proste krasny pribeh, do posledni chvile napinavy. Jednu hvezdu ubiram za cast s “nadprirozenem”, to mi tam proste prislo zbytecne a na silu. Moc se tesim na posledni dil!

10.01.2022 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Moje prvni kniha od autorky, cetla se sama a krasne plynula. Pribeh je napinavy, uderny, ani mi neprislo, ze ma kniha pres 300 stran. Zadne zbytecne natahovani, moc se mi to libilo. Jen cast s “nadprirozenem” me uplne nebavila, bylo to takove mene uveritelne.

03.12.2021 5 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Poprvé jsem od Adlera Olsena četla jiný príběh, než sérii o oddělení Q a byla jsem tedy na knížku moc zvědavá. Oba příběhy mají spád, je to taková oddychovka, kdy mě konec vždy dostal - v pozitivním slova smyslu :)

27.11.2021 5 z 5

Pollyanna Pollyanna Eleanor H. Porter

Knihu mám spojenou se svojí prababičkou, která mi ji poprvé ukázala, četla z ní, vydání mám doma ještě její ze 40. let... tím je to srdcovka. Teď v dospělosti jsem četla poprvé kvůli Čtenářské výzvě a už jsem na příběh nedokázala nahlížet tak, jako v dětství, tolik jsem se prostě nezačetla. Každopádně je to krásný příběh a já se těším, až ho jednou přečtu svým vlastním dětem :)

18.11.2021 3 z 5