Pollyanna

Osiřelá Pollyanna se po smrti rodičů přistěhuje k bohaté, ale protivné tetě, která ji chce vychovávat pomocí přísných trestů a hladovění. Pollyanna se však od svého tatínka naučila „hře na štěstí“, s jejíž pomocí na každé situaci vidí něco, ž čeho může mít radost. Brzy do této hry zasvětí i své okolí a daří se jí dodat chuť do života hádavým sousedkám, nakvašeným starým mládencům, a dlouho jí nedokáže vzdorovat ani přísná teta. Pak však Pollyannu osud podrobí těžké zkoušce......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33076/pollyanna-33076.jpg 4.5152
Série:

Pollyanna (1.)

Žánr:
Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (34)

Přidat komentář
levandule007
05. srpna

Není co dodat, jak už zde někdo přede mnou napsal, mohla by se předepisovat místo antidepresiv .

Alíša236
09. dubna

Velice milé dívčí čtení s úžasným ("duchovním") přesahem.

Aria131
19. března

Knihu jsem si zamilovala, na jejích stránkách zůstalo množství mích slz.

Whisky
18. března

Opravdu krásná knížka,skoro bych jí zařadila mezi povinnou literaturu.A doporučila bych jí i místo haldy motivační literatury řešících osobní štěstí a vzájemné porozumění.Jednoduše a prostě - z čeho máte zrovna radost :- )?

Jája92
10. února

Knihu jsem kdysi dostala , nemyslela jsem si, že by mě zaujala, ale nakonec jsem byla příjemně překvapena.

Clara del Valle
24. ledna

Tato kniha by mohla být předepisována jako antidepresivum.

Lessana
17. ledna

Hoci sujet príbehu (osirotené radostné dievčatko, ktoré sa ocitne u prísnych príbuzných a svojou prirodzenou veselou povahou, prostorekosťou a čistotou charakteru i duše popri rôznych milých dobrodružstvách roztopí ľady vo vzťahoch vôkol) nájdeme v niekoľkých knižných spracovaniach (Tajomná záhrada, Anna zo Zeleného domu atď.), je to vždy nádherne kúzelné čítanie, ktoré zahreje pri srdci a zaručene obšťastní po dobrom pocite bažiacich čitateľov :). V tomto vydaní (1993) navyše oceňujem spôsob ilustrácie, nikde som sa s podobným nestretla (ilustrácií je toľko, koľko je postáv na obrázku na obálke knihy - celej, pričom každá ilustrácia je len obrysom pôvodného obrázka a "vymaľovaný" je len ten, koho sa tá-ktorá kapitola týka), prichodí mi to veľmi nápadité :).

Chesterton
13.12.2017

Skvělá kniha na počínající deprese dnešních dnů a únavu z bezduchého konzumismu. V dětství jsem ji úplně nedala (asi špatný věk a konkurence Káji Maříka :), ale v době dětství synů jsem si ji zopákla, viděla film a pochopila, co se mi v ní mamka pokoušela nabídnout :))

Analady
24.09.2017

Milá kniha, která vás přenese do jiného světa, než jaký žijeme dnes. Pollyanna je milá, bezprostřední, otevřená dívka a tím si získává všechny kolem.

Gabča218
14.07.2017

Knížka byla úžasná doporučuju.

85098211
14.07.2017

Nejkrásnější kniha mého raného mládí, četla jsem ji opakovaně. A opravdu to je KNIHA RADOSTI, je tak pozitivní a úžasná, že se jí nedá odolat...

Morčička
25.12.2016

Rozhodně si to přečtěte! Moc hezká kniha.

Ivet7
09.05.2016

Moc hezká knížka, doporučuji bez ohledu na věk....

Natyna3
19.01.2016

Příjemný návrat do dětských let...

Adrianas.
17.01.2016

Myslím si, že túto knihu by si mal prečítať každý človek aspoň raz. :)

Alinka2
17.01.2016

Hlavní postava je dospívající se, věřící a morálně silná hrdinka, které zemřou oba rodiče. Po smrti se odstěhuje ke své chladné a odměřené tetičce, která ji zjevně nemá ráda a pohrdá jí. Kde jinde, at´ už v literárním nebo reálném světě, můžeme potkat holku v pubertě, která bude ráda, když k narozeninám dostane berle? A ještě k tomu to odůvodní tím, že je ráda proto, že ty berle nepotřebuje? Snad už nemusím nic víc psát, je to jedna z nejlepších knih, jaké jsme kdy četla. Rozhodně doporučuji přečíst.

MayaBu
03.01.2016

Poprvé jsem ji přečetla jako malá a Pollyannu jsem obdivovala. Myslím, že mě tím svým neskonalým optimismem nakazila. Moc milá knížka.

VěrčaŘ.
22.12.2015

Nádherná knížka! Jak by bylo na světě krásně, kdyby jsme všichni začli hrát "hru na radost"!

Poutnice
12.10.2015

naprosto uzasna kniha! Kdysi davno jsem videla film (a ted uz vim, ze napriklad zaver je jiny), ktery ve mne zanechal tak silny otisk, ze jsem po knize sahla hned, jak jsem na ni narazila. Hru na radost vlastne hraju taky, i kdyz ji tak nenazyvam a nevim, jestli ji mam odsud nebo jsem k ni dospela sama :-) kazdopadne tuhle knihu si urcite poridim!

mika251
23.06.2015

Kniha, ktorá nesmierne ovplyvnila celý moj život. Hra na radosť sa mi vryla do pamäte a ostala tam dodnes - verím tomu, že občas moj neznesiteľný optimizmus lezie ľudom na nervy, ale pozitívne myslieť znamená pozitívne žiť.
Nesmierne inšpiratívna knižná séria.

aliali
13.10.2014

Opravdu silná knížka s velkým poselstvím.

rusalka123
02.03.2014

Filmové zpracování Pollyanny (2003) jsem viděla nesčetněkrát, znám ho téměř nazpaměť a vysloveně ho miluju a přesto jsem knihu nečetla... Někdy si říkám, jestli to není škoda, ale na druhou stranu se bojím, že už bych knihu nedokázala ocenit tolik, jak by si jistě zasloužila. I když kniha většinou bývá lepší, tak pokud nejdřív vidím film, tak je to často naopak... To, co oproti knize ve filmu chybí a co v něm většina lidí postrádá, by mi nejspíš najednou přišlo při čtení nadbytečný... Nicméně kniha je prostě kniha a tak doufám, že si na ni brzy udělám čas.:)

...Tak jsem se konečně dopracovala i ke knize a ne, nelituju vůbec, je prostě nádherná... A už jsem se přistihla, že Pollyannina hra mi nějak vnikla do podvědomí a mám ji tendence opravdu hrát. :)

Kéž by svět byl plný takových Pollyann...

Moňa69
17.02.2014

Hra na radost:)

Lisbon
06.01.2014

Pollyanna... Krásná to kniha.. :D Mám její příběh moc ráda, ale u tohoto případu musím říct, že se mi více líbí filmové zpracování a ro nebývá zvykem. Ale i tak je to krásná knížka, kterou doporučuji...

Martias
21.12.2013

Romantická čtivá knížka pro všechny, kteří se možná necítí právě nejlépe, mají pocit, že se jim v životě nic nedaří... Kdyby každému čtenáři "hra na radost" malé Pollyanny pomohla se cítit lépe i jen jeden jediný den, stojí za to si právě tuhle knížku určitě přečíst...

adelajonakova
11.12.2013

Tato kniha se mi velmi líbila! Nic bych jí nevytkla :). Po nehodě, která se stane Pollyanna teprve ukazuje jakou fůru optimismu a síly v sobě má :))

vikaa
10.11.2013

Této knížce nelze nic vytknout, možná jen to, že ve vydání z roku 2005, který obsahuje oba díly, jsou hooodně malá písmenka, což ztěžuje čtení ( nemám zrovna ostříží zrak). Při čtení jsem se ponořila do příběhu a slibovala jsem si, že také začnu hrát Pollyanninu hru na radost. Kdyby ji hráli všichni lidé na zemi, tak by svět byl o moc radostnější místo. Je to knížka, kterou schovám do knihovny a čas od času ji vytáhnu, abych si nezapomněla hrát a aby si nezapomněly hrát moje děti a děti mých dětí.....

MrsFantasia
04.09.2013

Ach, copak takové knize lze odolat? Copak ji lze nemilovat? Něžná, klidná, přesto se autorka neštítí příjemného spádu děje, nečekaných zvratů a dalších a dalších zápletek.
Nejvíc je ale na knize podivuhodná hlavní hrdinka. Stává se mi to jen občas, protože jsme zahnutí fádními hrdinkami, ale ano, tady to malé děvčátko nelze nemilovat. Celá hra na radost se z mého už takřka dospělého pohledu zdá dětsky milá, ale přesto... Copak na všem opravdu nejde najít něco krásného?
Ale ani ostatní postavy neztrácejí na zajímavosti. Tetička Polly je stejně jako obě dvě mužské postavy neuvěřitelně živá, příjemně fascinující, přesto vlastně obyčejná postava každodenního dne. A právě to je na tom příběhu tak úžasné. To, jak je obyčejný. Takový, který se může stát ve vedlejším městě, naprosto bez problémů, v té každodenní šedi dní, na níž přece vždycky jde najít něco dobrého.
Co na to říct? Polemizovat nad tím, o kolik by byl svět hezčí, kdyby všichni hráli hru na radost? Nebo jen skromně říct, že v autorčině podání byly proslovy upovídané Pollyanny neskutečně živé a přesto však úžasně přehledné... Ne, stačí jen říct, že tahle kniha by se měla stát povinnou četbou...

martinkaLLL
03.07.2013

Překrásná knížka plná optimismu.Doporučuji nejen dětem!

anibeni
15.04.2013

Jemná kniha, která vás přiměje se neustále při čtení usmívat... I když jsem tušila, jak kniha dopadne, stejně jsem se neubránila slzám...



Štítky

zfilmováno

Autor a jeho další knihy

Eleanor H. Porter

Eleanor H. Porter
americká, 1868 - 1920

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených217x
v Čtenářské výzvě19x
v Doporučených27x
v Knihotéce88x
v Chystám se číst59x
v Chci si koupit16x
v dalších seznamech2x