Lenndy Lenndy komentáře u knih

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Jako musím říct ,že takový průběh děje jsem nečekala.Lennie mi třošku připomínal pana Coffeeho ze Zelené míle.Nechápala jsem proč tam byla vložena ta příhoda s utracením psa,ale na konci jsem pochopila.Knížka krátká,ale dostala mě...

31.03.2023 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Na tuto knížku jsem přišla díky čtenářské výzvě a musím říct, že byla celkem zajímavá.
Odlišná kultura,odlišné zvyky.

25.11.2022 4 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Musím říct,že ze začátku jsem se dost ztrácela v ději a postavách.Ovšem závěr byl naprosto překvapivý.

13.04.2022 4 z 5

Jdu s hlavou vztyčenou Jdu s hlavou vztyčenou Daniel Anýž

Poslouchala jsem jako audioknihu.I když příběh Milady Horákové znám,poslouchala jsem osud celé její rodiny se zaujetím a současně s hlubokým obdivem jak si Milada a její manžel stáli za pravdou i když je i jejich blízké to stálo mnoho...

24.01.2022 5 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Knížku jsem četla na doporučení kolegyň z práce a opravdu nezklamala.Velmi zajímavé počtení o době krále Přemysla Otakara I.Zajímavé jak to v té době chodilo.Už se těším na další díly.

19.01.2022 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Knížka sama o sobě je hezky napsaná ,dobře se čte,ale pocit po dočtení knížky nemám dobrý.Přijdou mi ty příběhy spíš dost smutné.Jako nějaká pravda o životě na vesnici v tom bude,ale nepřijde mi to vyvážené,ale to byl možná účel knížky,nevím.Na vesnici je i spoustu dobrého a nejen závist a pomluvy.... Z knížky mi z toho vychází,že na vesnici žijou samí nešťastní lidi.Nejvíc smutný mi přišel příběh o dědovi po úrazu a rodině která se stará jen pro peníze,jinak ne,to je bohužel realita v mnoha rodinách a o to smutnější to je.KAždopádně je to už druhá knížka od autorky co jsem četla a z Chirurga jsem měla podobný pocit,takže asi zřejmě to bude autorčin styl

22.05.2021 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl opět nezklamal.Byla jsem opět vtažena do děje a prožívala jsem s hrdiny této knihy jejich osudy.Nemůžu se dočkat pokračování.

05.02.2021 5 z 5

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

Skvělá oddechovka,i když pár emočních momentů to taky mělo.Hezká knížka,užila jsem si jí.

19.04.2024

Jako veš v kožichu Jako veš v kožichu Marie Rejfová

Opět pohodové čtení.Detektivka s humorným nádechem.Už jsem četla několikátou knížku od autorky a opět mě nezklamala.

07.09.2023

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Povídky pana Svěráka jsou vždy čitelné.

12.02.2023 4 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Moje první knížka od Tima Weavera.Ze začátku to trvalo než jsem se trochu vyznala v postavách.Vyhovovali mi krátké kapitoly a knížka byla velmi napínavá.Určitě ještě nějakou knížku od tohoto autora dám.

14.03.2022 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

(SPOILER) Poslouchala jsem jako audioknihu.Poslouchala se celkem rychle.Knížka ve mě zanechala hluboké dojmy.Některé pasáže,zvlášť jak SS zabíjeli děti u Dunaje před zrakem jejich matek a jak Mendělev dělal pokusy na dětech, jsem probrečela.Budí to tak silné emoce, ještě umocněné tím že to není vymyšlené.Stejně tak silné ale bylo jak se Viola po válce shledala se svým bratrem.Knížka je svědectví mladé ženy o hrůzách 2.sv.války a o lidech kteří vlivem okolností přestanou býti lidmi,ale i nezdolné síle lidského ducha,pokud má touhu žít.Audioknihu ještě pozvedá namluvení Jitkou Ježkovou a Vilémov Cibulkovou.

08.12.2021 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Tuto knížku jsem opustila,na mě je to stylisticky velmi těžké čtení.Třeba k ní jednou dospěji.

21.03.2021

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Je to taková ne klasická detektivka.Hodně popisuje život postav na Aljašce,a jejich vzájemné vztahy.

30.08.2023 3 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

(SPOILER) Knížku jsem zhltla během pár dnů.Bavilo mě to,byla jsem napnutá kdy k sobě konečně Rosie a Alex budou upřímní a projeví své city a furt a furt nic.Stále jim v tom něco zabránilo.A až v 50 letech se jejich cesty spojí nejen jako nejlepších přátel.A žili spolu šťastně až do s mrti....aneb pohádka pro dospěláky.Ale hezká.

19.02.2023 4 z 5

Jedlová samota Jedlová samota Andrea Maria Schenkel

Poslouchala jsem jako audioknihu.Je krátká ale napínavá a hezky se poslouchala.Pěkné zpracování ve formě výpovědí lidí z vesnice.

06.02.2022 4 z 5

Volání divočiny Volání divočiny Jack London

Musím říct že to je má první knížka od Jacka Londona a určitě si přečtu i Bílého Tesáka.Knížka se mi líbila.

15.01.2022 4 z 5

Tajemné pouto mezi člověkem a přírodou Tajemné pouto mezi člověkem a přírodou Peter Wohlleben

Moc zajímavá knížka,vede člověka k zamyšlení nad postojem k přírodě.

25.03.2021 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Nikdy mě žádný cestopis nelákal,ale tenhle mě fakt bavil.Poslouchala jsem jako audioknihu a bylo to fakt vtipný a hezky namluvený.Po týhle knížce máte opravdu chuť někam vyrazit

10.03.2021 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Kniha mě teda moc neoslovila.Asi jsem od ní čekala víc nebo jsem úplně nepochopila sdělení autora.Pozitivum bylo,že byla krátká.

08.03.2021 2 z 5