LenkaKa LenkaKa komentáře u knih

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Mě se knihy od Jiřího Hájíčka líbí, ty příběhy jsou takové zvláštní, někdy trochu snové, většinou mě hlavní hrdina i trochu štve...neumím to popsat, ale čte se mi to dobře.

08.02.2023 4 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Skvělá kniha, strašně zajímavý námět. Bydlím v Sudetech a četla jsem spoustu knih na téma Mnichov, odsun apod. Téma "kulaků" a vztahů na vesnici není pro mě úplně nové, ale každopádně se víc dozvídám z téhle knihy. Samozřejmě nic není černobílé....

02.11.2022 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Za mě dobrá kniha a nikdy by se na to nemělo zapomenout.

03.10.2022 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Od autorky, už jsem četla víc knih, pro mě je to tradičně hezké čtení.

30.06.2022 4 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Skvěle jsem se pobavila a občas se smála nahlas. Možná to leckteré mladé mamince může pomoct zvládat pocit, že není dobrá matka.

19.04.2021 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Mě ta kniha bohužel neoslovila. Snažila jsem se přes 100 stránek a pak jsem to vzdala.

17.09.2020 1 z 5

Ta druhá žena Ta druhá žena Daniel Silva

Moje první kniha od autora. Napínavé, dobré čtení. Nemám ale moc ráda ten pocit, že všichni jsou špioni a nikomu se nedá věřit :). Ale časem si zase něco přečtu.

28.01.2020 3 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Moc se mi to líbilo, trochu jiný pohled na naši historii.

16.09.2019 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Téma hodně zajímavé pro člověka, který jen "občas věří na věci mezi nebem a zemí". Kniha se mi líbila, jen mě někdy nebavilo číst všechny ty protokoly, ale asi to tam prostě patřilo. Zkusím od autorky ještě něco jiného.

28.06.2019 4 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Tahle kniha mě tak úplně neuchvátila, možná jsem čekala něco jiného. Chvílemi to bylo rozvláčné, až ke konci mě to zaujalo a dočetla jsem to. Spíš se mi líbil historický příběh.

17.10.2017 3 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Moc pěkná kniha, četla jsem ji jedním dechem a při tom jsem si uvědomovala, jaká to byla strašná doba, jakou odvahu museli parašutisti ukázat.... Neumím to úplně vyjádřit, ale takovou knihu by si měli přečíst studenti v hodinách dějepisu.

25.01.2017 5 z 5

Toyen: První dáma surrealismu Toyen: První dáma surrealismu Andrea Sedláčková

Úžasná kniha, skvěle napsaná. Můj velký obdiv autorce.

09.05.2024 5 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Jako vždy napínavé, čtivé. Už se těším na další díl.

12.12.2023 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Jako první ze série jsem četla poslední díl, ten mě úplně nadchnul. Vrátila jsem se tedy na začátek. Rozjezd trošku pomalejší, ale čtení skvělé. Dávám 4 hvězdičky a uvidíme, co přinese druhý díl :)

26.09.2022 4 z 5

Šaty pro královnu Šaty pro královnu Jennifer Robson

Zajímavé a příjemné čtení.

22.08.2022 4 z 5

Děravé paměti - Šedesát báječných let pod psa Děravé paměti - Šedesát báječných let pod psa Michal Viewegh

Mě se ta kniha líbila. Mám autora ráda, četla jsem skoro všechny jeho knihy, viděla filmy. Psát prostě umí, vrátím se k některým starším titulům, které jsem nečetla.

18.07.2022 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Trochu drsně napsané, ale zajímavé je prostředí a pohled doktora na nás pacienty.

30.06.2022 3 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Tak tohle byla skvělá kniha. Náhodně jsem si ji půjčila v knihovně. Napínavé až do konce, takové "složité", ale tak to často v životě chodí. Nic není černobílé a nikdo není jenom hodný nebo zlý.

06.04.2022 5 z 5

Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední. Moc hezký příběh, krásně napsaný.

02.11.2021 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Moje první kniha od autorky. Píše takovým úsporným stylem, ale trvalo mi jen pár prvních stránek, než jsem si zvykla. Pak už jsem to jen hltala. Hodně zajímavé čtení.

14.10.2021 4 z 5