lenka7679 lenka7679 komentáře u knih

Brána pekel Brána pekel Leigh Bardugo

Já jdu úplně proti proudu a souzním s Tesset. Prvak musím zkonstatovat, že jsem úplně blbá, protože jsem ve své předvánoční euforii viděla známé jméno, novou knihu a nezaváhala a koupila. Vědoma si toho, že až do svátků budu sušit, aby mě mohl manžel udělat radost pod stromkem. Přitom jsem zapomněla, že první díl byl ukrutná nuda a bavilo mě cca posledních sto stran, což je na takovou bichli žalostně málo. Úplně mi vypadlo z hlavy, že jsem se zařekla, že druhý díl tohohle utrpení, vynechám. Jenže od té doby, co jsem četla první díl uplynulo 150 knih, takže mě nesuďte příliš tvrdě.
A je to tady. Druhý díl mám doma, levná sranda to teda není a je mi z toho smutno.
Leigh Bardugo znám jako výbornou spisovatelku, ale tady se jí zkrátka něco vymknulo z ruky a skončilo to jako neslaný nemastný oběd.
Druhý díl většinou bývá, vycpávkový. Málokdy ne a když, tak je to velké překvapení. Tady ten druhý díl není jen zbytečný a ani vycpávkou bych ho nenazvala. Na bezmála šestistovce stran se dohromady nestane nic co by vlastně nikdo nečekal. Co jsem ovšem nečekala ani já je, že to bude všechno, co se stane. Tuhle knihu bych shrnula do povídky a to bych byla ještě štědrá. Na knihu to byl slabý námět. Želím ztraceného času, který mě přečtení stálo.
A teď se tady zaříkám, že do dalšího dílu už mě nikdo nedostane, pokud mi kniha nějakou náhodou nepřistane v klíně bez mého přičinění.

07.11.2023 2 z 5

Paní jara Paní jara Leandra Sold (p)

Rozmýšlela jsem se mezi čtyřmi, nebo pěti hvězdami, ale obálka je tak nádherná, že to rozhodlo.
Příběh je rozhodně originální. Zařadila bych ho nejen do žánru fantasy, ale i postapo dystopie.
Velmi mě bavilo prolnutí minulosti s přítomností. Postavy byly správnou dávkou sympatické a naopak. Romantická linka byla zatím pouze naznačena. Zasvěcení do světového řádu je zajímavé a chytlavé. Děj měl spád, nikde nedrhnul, příběh se četl sám. Vše co mělo bylo vysvětleno a tajemství zůstala zahalena právě tak akorát, aby probouzela zvědavost a fungovala jako motor.
Konec mě navnadil a já se nemůžu dočkat, jak bude příběh pokračovat.
K přečtení mě zlákala anotace v kombinaci s obálkou. Hodnocení skoro chybělo, tak jsem měla trochu obavu. Rozhodně jsem neprohloupila a příběh o Vesně a jejích sestrách mohu jen doporučit. Zároveň je to i mé první setkání s autorkou a já už teď vím, že si určitě přečtu i všechny předcházející knihy.
České autorky jsou pro mě skutečně velkým a příjemným překvapením. Dosahují a leckdy i převyšují kvality zahraničních autorů.

Sama mám dvě sestry, víte vy co se děje v dívčím pokojíčku plném sester? A myslíte, že jsou bohyně jiné? Co když ne? To jsou otázky, které vás určitě napadnou hned v úvodu příběhu. Určitě se nebojte začíst a začněte objevovat kouzlo Vesny.

02.11.2023 5 z 5

Most duší Most duší Victoria Schwab

Pěkné zakončení. Dovedu si představit, že by to autorka mohla přetavit i do podoby pro starší čtenáře. Pamatuji si, že u podobných příběhů a knížek jsem začínala číst a vtáhly mě do knižního světa. Od autorky jsme četla první díl Archivu a tam mě vůbec nezaujala. Tady mě naopak velmi překvapila.

21.09.2023 5 z 5

Tunel kostí Tunel kostí Victoria Schwab

Opět svižný a uvěřitelný děj. Krátké kapitoly, velká písmena, rychlé a chytlavé čtení. Pro děti od desátého roku i pro dospělé.

21.09.2023 5 z 5

Mesto duchov Mesto duchov Victoria Schwab

To bylo milý. A rozhodně doporučuji pro mladé čtenáře od desátého roku. Myslím, že by se jim série mohla líbit. Knihy jsou s většími písmeny, kapitoly krátké a celkově psáno velmi čtivě. Děj ubíhá rychle a celý svět za závojem je popsán uvěřitelně. Takhle nějak by to všechno klidně mohlo být.
V této kategorii to považuji za jednu z nejlepších sérií. Já osobně se k ní nevrátím, ale věřím, že moje děti budou nadšené.

21.09.2023 4 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Já vím, že papír snese všechno, jenže si říkám, co mi v životě musí chybět, aby mě tenhle příběh uspokojil. Mám ráda kontroverzní příběhy, mám ráda rozmanitost a pestrost ve vyprávění. Jenže to jsem tady nenašla a půjdu proti proudu. Nejsem si totiž jistá, že tohle by mohlo nějak fungovat.
Postavy jsou neuvěřitelné. Příběh je vystavěn především na snaze šokovat, jenže dokáže spíš znechutit. Wendy je hloupá, až to nejde ani popsat, natož číst a Hook je zločinec, bez jakékoliv příkrasy. Připadám si, jako bych měla fandit masovému vrahovi, aby našel ve svém životě konečně trošinku toho lidského štěstíčka. Ani držet pěsti drogovým dealerům mě skutečně nic nepřesvědčí. Příběh, který je vykreslen v pozadí Hookova zrodu a snaha autorky ho tím polidštit tady selhává.
Těšila jsem se na retelling klasického Petra Pana, teď jsem zklamaná a připadám si ošizená. Jsem zklamaná o to víc, o co větší pecku jsem čekala.
A jestli ještě někdy v životě přečtu něco o škubajicícím penisu, tak si půjdu dobrovolně nalít savo do očí.
Nevím, o čem bude další díl, ale co vím jistě, že si ho nekoupím. Z kategore dark romance vznikají mnohem kvalitnější a vypracovanější příběhy. Třeba Amo Jones a její série Půlnoční běsnění.

28.08.2023 1 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

Já prostě vůbec nevím, jak mám knihu, potažmo zatím celý příběh králů hodnotit. Váhám mězi jednou a pěti hvězdami. Knížka je kontroverzní jen v tom, že ve mně probouzí protichůdné pocity.Chci křičet a přitom stále čtu.
Medison je něco jako kohoutek na krouhvičce a jediné, co ji napadne při slově pomsta je vlézt na kohokoliv jiného. Příběh se hroutí už třetím dílem a je čím dál víc na vodě. Prostě ho nechápu. Je to nelogický, stejně jako chování všech postav. Deamon tady byl na konci dle mého jediný rozumný... Přitom by stačilo jen tak maličko, trochu víc to promyslet a bylo by to neskutečný. Půlnoční běsnění už je jiný kafe, je vidět, že ho autorka psala později a dozrála.
Jenže i přes všechny tyhle nešvary, chci vědět, jak to všechno dopadne. Asi jsem trochu masochista.

09.08.2023 3 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Oddechovka a na spravení nálady perfektní. Potřebovala jsem zvednout náladu po dočtených propadácích a to se mi splnilo. Pravdou je, že jsem nebyla úplně nejnáročnější čtenář a chytit mě tahle kniha uprostřed skvělýho čtení, asi bych ji hodnotila hůř.
Evidentní je, kde se autorka inspirovala a je vidět, že ani po letech tohle téma není vyčerpané a stále má své čtenáře. Hlavní hrdinka je místy nesnesitelná a za to teda připisuju body, protože, ať už to byl záměr, nebo se to povedlo náhodou, lezla mi neskutečně na nervy. Hlavní hrdina, jak jinak bohatý chlapec s nebezpečně krásnou tváří, rychlými pěstmi a vyrýsovaným tělem, mi byl skutečně sympatičtější, já bych jí taky vyhodila. Jenže i přes očividné nedostatky ta kniha funguje.
Těším se i na film, na který se chystám kouknout. Jen teda s přečtením dalšího dílu počkám, až vyjde i díl třetí. Pokud máte rádi styl hate to love, směle do čtení, bude vás to bavit.

08.08.2023 4 z 5

Výkřik do ticha Výkřik do ticha Amo Jones

Série mě celá chytila. Děj má spád, postavy jsou sympatické tak akorát, aby si je čtenář zamilovala a pak jim ledasco odpustil. A děj je neskutečně žhavý. Napnutá jsem byla až do konce a že ten konec byl.
Autorka má nadání nechat situace vygradovat a čtenáře srazit na kolena. Když už si myslím, že mě nepřekvapí, tak je tu zvrat a já přemýšlím, jak je možný, že mě to nenapadlo, no nenapadlo.
Tím, že je pro mě spisovatelka nový objev nemám její knihy načtené a proto nemohu posoudit, zda se její náměty až tolik opakují, jak si zde někteří stěžují. Za mě je to osvěžující změna oproti mainstreamu a jsem spokojená. Nemůžu se dočkat dalšího dílu, který vychází už tenhle měsíc.
Lilith je jméno, které přímo vybízí k tomu, co bude následovat. Myslíte, že jste opět připraveni zažít půlnoční běsnění a užít si další ďábelsky dobrý pokračování? Pojďte dál, jste srdečně zváni. Vítá vás panenka a její domeček. Čeká na vás a ráda vám předvede, co dokáže.

07.08.2023 5 z 5

Hněv kejklíře Hněv kejklíře Amo Jones

Pokračování běsnění. Vítejte a zdržte se, bude to ještě jízda.
Opět velmi čtivé a pekelná zápletka, která stejně jako v prvním díle udrží pozornost až do samého závěru.
Vzhledem k tomu, že již čtu třetí díl, nastřelím, že čtenáře čeká ještě neskutečná jízda.
Určitě čtěte a pokračujte směr další díl. Každý ve vás něco zanechá.

31.07.2023 5 z 5

Chaos v míru Chaos v míru Amo Jones

Skvělé překvapení. Knížka je úžasná a zvrat na konci je pekelný, stejně jako bratři. Moje první od této autorky a vzhledem k tomu, že právě čtu třetí díl série, určitě ne poslední. Každopádně mě nalákala mě k přečtení všech jejích knížek. Jen jako blíženec vím, že je musím přečíst rychle, dokud mám své temné období. Dark romance je speciální druh knih a není určen každému, každý proto musí zvážit, zda mu sedne.
Dove je unesena, tedy hlavně Kingem. Je to zlej kluk a ona zlý kluky může. Ostatně ani ostatní bratři nejsou úplně k zahození. Tanec jí vždy držel při životě a nejinak tomu bude i teď. Možná se ze všech těch problémů vytančí, nebo jí možná taky zabijou. Co je pravda a co iluze?
A musím připsat body za obálku a skvostně napsanou anotaci, protože ta mě nalákala na první doboru a nelituji. Kniha se čte lehce, od začátku vtáhne čtenáře do děje a až do konce drží v napětí. Zvrat a rozuzlení jsou napsány famózně a až v úplném závěru, takže napětí nepoleví až do samého konce. A jako bonbonek, je to teprve začátek a bude se ostřit. Prostředí cirkusu je taktéž geniální a neotřelé. Vřele doporučuji.

31.07.2023 5 z 5

Drobné protislužby Drobné protislužby Erin A. Craig

Celá kniha je v podstatě vystavěná na své hlavní hrdince Ellerii, okolo které se příběh odvíjí. Byla jsem mile překvapená, že nejde o žádnou prvoplánově nabitou romanci. Tato linka samozřejmě nechybí, ale spíše se celou knihu nerušivě vyvíjí.
Ani sama nemohu říct, co jsem vlastně očekávala, ale po dočtení musím říct, že toto rozhodně ne. První knihu autorky jsem nečetla, ale mám ji na svém seznamu. Takže si ji určitě přečtu.
Oceňuji jistou originalitu, jak ve vyprávění příběhu, tak i v zápletce, i když ke konci knihy se ponurá a mysteriózní atmosféra, kterou se snažila autorka celou dobu budovat, spíše než co jiného, vytrácela.
Příběh je velmi čtivý a skoro do třičtvrtě knihy jsem tápala, o co vlastně jde, i když jsem samozřejmě měla své teorie, ke kterým kniha doslova vybízí.
Co dále velmi obdivuji a chválím, jsou popisy, které mě do děje vtáhly a v zimě jsem se s hlavní hrdinkou brodila sněhem a trpěla hladem, zatím co v létě jsem viděla rozkvetlé louky, pole, potůček a v pozadí toho všeho černý les.
Obálka knihy je nádherná a už jenom ta samotná láká k nákupu. Každopádně její koupí nešlápnete vedle a především příběh, který objímá, vás nadchne. Pokud máte rádi trošku toho tajemna a mrazení v zádech, nesmí v knihovně chybět.

15.06.2023 4 z 5

Ti, co vidí Ti, co vidí J.R. Erickson

Čekala jsem horor, nebo alespoň nějakou pěknou duchařinu, protože těch je zatraceně málo. Bohužel jsem nedostala ani jedno. O hororu se v kontextu s touto knížkou dá možná hovořit, ale určitě ne v tom smyslu, v jaký jsem doufala.
Začátek knihy je slibný a opravdu zláká, že se něco bude dít. Jenže to je to maximum, co se z knížky dá vykřesat. Nenaplněná očekávání a celkově nesmyslné chování všechn postav mě provázelo celým příběhem, Pokaždé, když se něco začalo dít, autorka ihned sama zabila, jako by se bála sama sebe. Plytký děj a ploché postavy ve změti zmateného a nelogického vyprávění. Možná už jsem rozmlsaná, ale tohle by si zasloužilo spíš nálepku lehce detektivního příběhu, než mysteriózního, nebo dokonce hororového.
Celá kniha pro mě má příchuť nenaplněného potenciálu. Kdyby okolo ní nevznikl takový hype, nejspíš bych v hodnocení přidala i jednu hvězdu, takhle má dvě, jednu za obálku a druhou za docela pěknou čtivost.
Nicméně druhému dílu zkusím dát ještě šanci, protože mě už v životě pár autorů velmi mile překvapilo.

15.06.2023 2 z 5

Když jsme se skrývali Když jsme se skrývali Sarina Bowen

Druhý díl se mi líbil o něco více, než první. I když se v něm setkáváme i s hrdiny předchozího dílu, tak jsou zmíněni jen okrajově a v příběhu neruší. Knihy od této autorky jsou neskutečně odpočinkové a člověk u nich může zahodit všechny starosti do koše. Jsou čtivé a i když jsou lehce předvídatelné, tak se chcete dostat na konec a vědět, jak dopadnou.
V příběhu Bridgera a Scarlet je mimo romantickou linku kladen větší důraz i na okolní situace okolo hlavních hrdinů a proto je knížka i zajímavější a její dějová linka lepší, než u prvního dílu, kde byl větší důraz kladen právě na milostnou linku. Tohle prohloubení příběhu pomohlo a přineslo svěží závan a náboj do čtení.

30.05.2023 4 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Takhle, na pětku to prostě není. Konec mi nedá, než jednu hvězdu ubrat.
Kniha je vysloveně odpočinková a je jako z pohádky o cukrárně, tak slaďoučká, že pokryla mou chuť na sladké. Nicméně já tyhle vypínačky mozku miluju. Postavy jsou všechno sympaťáci s empatií a vyrýsovanými těly. Děj je prudce čtivý a ubíhá rychleji, než krajina z pendolína. Autorka tenhle žánr umí a ví, co její čtenářky chtějí. Díky za to a šup na druhý díl, letní čtení na opalování.

28.05.2023 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

U Colleen Hoover je velmi znát, žese jedná o zkušenou spisovatelku, která už má nějakou knihu za sebou a umí si pohrát s emocemi čtenáře. Velmi ji obdivuji za její uvěřitelné příběhy a za to, že je dokáže ta realistky přenést na papír.
Kenna hledá odpuštění, ale předevší musí odpustit sama sobě, aby se mohla pohnout dál.
Určitě doporučuji a těším se na další.

21.05.2023 5 z 5

Transcendence Transcendence Jewel E. Ann

Páni, tohle bylo něco, naprosto skvělýho. Děj měl spád, postavy reálné tak, že jsem si připadala, jako bych četla o starých známých. Příběh úžasný a po čertech dobrý. Jsem nesmírně napnutá, jak bude pokračovat a poprvé za dlouhou dobu můžu říct, že vůbec netuším, jak dopadne.
Autorka si čtenáře získá hned na prvních stránkách, tím jak dokáže příběh vyprávět, je to vtipný, je to napínavý, je to sexy a neskutečně dobrý.
Jen a jen doporučuju a těším se na další díl.

25.04.2023 5 z 5

Rome Rome Jay Crownover

O něco slabší díl, než předchozí, nicméně stále super. Jen osobně doporučuji číst sérii s menším odstupem.

24.04.2023 4 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

Takže tu máme novou Monu. Já ji fakt zbožňuju a tak jsem se nemohla dočkat její nové knížky, začátku další série. Námět zněl skvěle a v kombinaci s autorkou jsem to brala jako sázku na jistotu. Jenže těšení překonalo zážitek.
Příběh mě neuspokojil. Děj mi přišel plytký a bez náboje. Jasně, chápu, že tohle mělo být navnadění na další díl, ale já doufala, že se tady minimálně stane něco, co by ve mně vyvolalo ty motýly, nebo draky v břiše a to se tady nestalo. Naopak jsem se místy, hodně místy, nudila.
Z kapely jsem neměla šanci si nikoho oblíbit. A po dočtení tuším skoro celý námět série. Za mě bych klidně první díl vynechala a dala si rovnou druhý, protože Mona Kasten umí psát skvěle. A co víc, jsem si jistá, že další díl bude pecka a rozhodně se na něj těším.

24.04.2023 3 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Za mě nejslabší kniha od Kasie West. Čekala jsem, jako v předchozích knihách rychlý spád a tady mě zklamal rozvláčněný děj. Příběh byl v podstatě předmluva konce. Měla jsem pocit, že se nic neděje a když se něco dít začalo, tak byl konec. Tenhle měsíc jsem si vytáhla černého Petra protože už to byla druhá kniha, která mě zklamala. I když Kasie umí psát čtivě, tady to stačilo opravdu jen tak tak, abych udržela pozornost do konce a dočetla.
Knihu bych doporučila pro mladinké slečny, pro ně to bude milé čtení.

24.04.2023 3 z 5