lenka7679 lenka7679 komentáře u knih

Mé lži Mé lži Heather Gudenkauf

Byť nebyla kniha vysloveně špatně napsaná, musela jsem se do čtení nutit. Nebyla jsem zvědavá, kdo je vrah a příběh byl, ač se autorka snažila, plytký a zajímavé myšlenky odezněly do ztracena. Chyběla mi rafinovanost, rozplétání záhady, zkrátka něco, co dělá z knihy nevšední zážitek. Zde na mě čekal jen průměr. Po Carterovi, Bryndzovi, Marsons, Bakerovi a dalších skvělých autorech je tento příběh jen nedomyšlený a nedotažený k dokonalosti, i když potenciál tam byl cítit. O to větší je ho škoda.

12.02.2023 3 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Jsem na vážkách, jak knihu hodnotit. Docela jistě mi nepřišla jako horor, nebála jsem se a od začátku bylo jasné, o co v knize jde, na fantazii a hádání zbylo dost málo prostoru. Spíš mi to chvilkami přišlo jako detektivní pátrání, což už nebylo tak špatné, ale ani skvělé. Nicméně mi zůstalo pár nezodpovězených otázek a konec byl nedokončený a strašně uspěchaný.

11.11.2022 3 z 5

Dvojníci Dvojníci Rebecca Hanover

(SPOILER) Velmi příjemné překvapení, kniha se čte lehce, je poutavá a příběh má spád. Souhlasím, že děj mohl být více propracován a dialogy byly občas podivné, ale já jsem spokojená. Krásně jsem se začetla a za půl dne ji slupla jako malinu.
Jen jsem překvapená, že zde nevyšel druhý díl. Doufám tedy, že brzy vyjde.
Jestli hledáte oddechovku a máte rádi YA tak doporučuji. I když nespoileruji, tak raději zaškrtnu ano
Emma je zhroucená, její nejlepší kamarád je po smrti a ona se vrací bez něho po prázdninách zpět na prestižní školu. Zároveň tam nastupuje i šest nových žáků. Jsou to klony šesti stávajících studentů. Jaké to je žít s tváří někoho jiného? A jak bolestné je, se setkat znovu s tváří v tvář s někým, o kom jste si mysleli, že ho již nikdy neuvidíte. Tohle zjistí Emma všechno hned z první ruky a nejen to. Postupně se snaží vyznat sama v sobě, v Levim a jeho kamarádech. A možná i ve spoustě jiných věcech, protože nic není takové, jak se zdá.

18.10.2022 4 z 5

Stingerův pád Stingerův pád Mia Sheridan

Přidávám se k většině a přiznávám, že jsme se začetla v podstatě jen kvůli tomu, v knížkách, nevšednímu povolání Carsona. A potom už to šlo samo, kniha se čte sama, témat je tam namícháno na jeden příběh až dost, ale upřímně, je to zkrátka pohádka pro dospělé, takže co chtít jiného. Pro drama si půjdu do jiného žánru, v tomto se chci pobavit a zasnít se, což bylo splněno. Jdu pokračovat v sérii, super oddych.

07.07.2022 4 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Kniha mě od začátku vtáhla do děje a od té chvíle nepustila. Příběh je skvěle vystavěný. Konečně jsem našla, co jsem hledala.
Scarlet se svou mladší sestrou Donatellou touží celý život po dvou věcech, uprchnout před despotickým otcem a dostat pozvánku do Caravalu. To první se zdá blíží, protože Scarlet se bude co nevidět vdávat za tajemného hraběte, kterého zná jen po dopisech. A přesně v tu chvíli se stane to, v co už sestry nedoufaly, možnost zúčastnit se legendárního Caravalu.
Caraval je veliké lákadlo, ovšem únik od otce ještě větší a tak rozmýšlení je třeba postrčit a Caraval si žádá své.
Nic není jak se zdá a vše je přeci takové, jaké se zdá. O překvapení není nouze a určitě stojí za to knihu přečíst. Je napsaná velice čtivě a příběh plynule ubíhá. Postavy jsou sympatické, pochopitelné a člověk si je brzy oblíbí.
Druhý díl se stává nutností. Vřele doporučuji.

06.03.2022 5 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Hrůzu nahánějící a hororový román to za mě určitě nebyl. S tím si spojím jiné knihy a ne tuto. Osobně bych ji zařadila žánrem do YA literatury.
Knih a pořadů o Jacku Rozparovači jsem četla a viděla již tolik, že tato pro mě byla lehké zklamání. Ohodnotila bych ji za sebe na průměr.
Postavy jsou lehce předvídatelné a tím i velmi záhy závěr knihy, který tak nebyl vůbec překvapující.

03.03.2022 3 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Jak si u jiných knih stěžuji, že by bylo lepší, kdyby byly kratší, tak tady jsem za dvě hodiny neměla co řešit. Příběh byl plochý, k postavám se nedal vytvořit vztrah, chyběl popis v podstatě čehokoliv.Klišovitý děj, pokud se o ději dá vůbec mluvit, shrnutý do tak krátkého časového úseku, který snad ani není třeba zmiňovat a anotace mi přijde, jako k jiné knize. Za mě zklamání, jediné plus je, že kniha se doslova čte sama. Byl to první díl, který jsem přečetla a také poslední. Doporučila bych jako bonbónek.

02.03.2022 2 z 5

Sny andělů a chimér Sny andělů a chimér Laini Taylor

První a druhý díl byl perfektní, ani ten třetí nebyl vůbec špatný. Jen jsem s ním měla problém, protože mi přišlo, že už toho všeho je nějak moc. Jak se to všechno napínalo a napínalo, tak se to někde v půlce úplně pokazilo a nemohla jsem dočíst a doslova se musela nutit.
A koukám, že nejse sama, komu ten třetí díl dělal trochu problém. Za mě byl nejlepší díl druhý. Třetí by byl skvělý, kdyby tam toho nebylo tolik. Bylo tam nápadů, na další dvě knihy.

20.01.2022 3 z 5

Dny krve a hvězdného třpytu Dny krve a hvězdného třpytu Laini Taylor

Za mě je druhý díl jako správně rozjetý vlak. První díl byl jakýmsi úvodem a ze začátku celkem rozpačitým, kdy dost dlouho trvalo, než přišlo na vysvětlení situace. To u druhého dílu už víme, kde jsme a na čem jsme. Jsme vtaženi do rozjeté bitvy a ztráty jsou přímo žádoucí. Autorka se nebojí i tnout a vše je skvěle a čtivě napsáno. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout a už se nemohu dočkat třetího dílu.

04.01.2022 5 z 5

Polibek vítězů Polibek vítězů Marie Rutkoski

Dostal se mi rukou pouze tento třetí díl, takže hodnotím pouze jej. Abych řekla pravdu, tak předchozí díly mi vůbec nechyběly. V ději jsem se zorientovala velice rychle a podle toho co jsem četla by tento poslední díl mohl být klidně i samostaný.
Příběh ubíhal, nikde se nic netáhlo a byl velice dobře a čtivě napsán. Postavy byly sympatické, nebyly otravné a dostala jsem přesně to, pro co jsem si šla. Neutahaný příběh s dávkou přátelství bez zbytečných kliček a pěkný příděl romantiky. Všeho tak akorát, aby mi to zvedlo náladu v době nemoci.

01.01.2022 4 z 5

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Neskutečně těžce čte. Skákání v textu, jako kdyby čtenář celou dobu byl v obraze a není třeba uvést do situace.
Autorka tady předvedla, že umí být strašně špatná vypravěčka příběhu, který by jinak mohl být opravdu dobrý...
S druhým dílem se už trápit nebudu.

25.11.2021 2 z 5

Instant karma Instant karma Marissa Meyer

Nedalo se do knížky začíst. Hlavní postavy byly vysloveně nesympatické a děj to vůbec nevylepšoval. Bohužel jsem nedočetla a vůbec toho nelituji. Je to pro mě překvapení, protože Měsíční kroniky se četly samy, proto jsem měla vysoké očekávání. Námět zněl zajímavě, ale provedení mi zkrátka nesedlo.

01.11.2021 2 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Z této série jed mi smutno. Neuvěřitelně protahované utrpení. Opakování a motání se v kruhu. Zbytečné plýtvání písmenky a papírem.
Do děje ani do postav se nedá vžít. Konec byl jasný už z prvních deseti stránek. Žádné překvapení se nekonalo.

29.10.2021 2 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

Milé a odpočinkové čtení. V něčem mi to připomínalo knihy od S. J. Maas. Jen tady bylo méně napětí. Celkově milé a protože v posledních dnech nemám zrovna štěstí na dobrou knihu, tak tahle mě vytáhla ze zmaru a za to si těch 5 hvězd a doporučení zaslouží. A jistě, že nápad není originální, ono v této době už něco všude někde bylo. U mě jde vždy o způsob zpracování. Pokud ve mně kniha něco rozezní, tak je to přesně ono.

05.08.2021 5 z 5

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

Napsané čtivěji než první díl, ale bohužel děj se nezlepšil. Akce popsaná na posledních pár stránkách. V celé knize se vlastně nic zásadního nestalo a co se stalo, to se dalo shrnout do povídky.
Ale i přes to, že jsem nečekala žádný skvost jsem ráda, že jsem dočetla.

03.08.2021 3 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Barbara Erskine

Já tu milostnou linku u současných postav buď přehlédla, nebo tam nebyla...
Knížka je lehce předvídatelná, duchařina v ní neuvěřitelná a na konci přímo fraška. Přijde mi, že příběh se rozvíjel postupně, stejně jako myšlenky autorky. Že děj vznikal přímo pod perem a nebyl promyšlený, ani pořádně dotažený. Čekala jsem, dle hodnocení silný příběh, který mě ohromí a zasáhne, ale to se nestalo. Tato kniha mě zanechala naprosto bez jakéhokoliv pocitu, zítra ráno nebudu vědět jak se jmenovala a pozítří ani o čem byla.

01.08.2021 2 z 5

Královna povětří a temnoty Královna povětří a temnoty Cassandra Clare (p)

Dlouhé a úplně zbytečně. Poslední stránky se doslova vlekly a strašně špatně četly.
V knize se toho dělo strašně moc a přitom dohromady nic. Čekala jsem nějaký strhující závěr, ale ono nic velkého nepřišlo. Vše bylo strašně povrchní, necítila jsem žádné emoce. Postavy úplně zanikaly.To mě mrzelo.
Jednoznačně nejslabší díl. Na tři hvezdy to úplně nebylo, i když možná ještě o deset stránek víc a už bych se nebála je dát.

31.05.2021 4 z 5

Odstíny života Odstíny života Lusy Adams (p)

První co mě napadlo při čtení bylo, že to není úplně špatné, ale celé je to nedodělané a plné rozporů. Jak v příběhu, tak v postavách. Spousta nelogických a sobě vyvracejících věcí. Do příběhu se nedá vlivem toho balastu kolem začíst. Postavy jsou chvílemi až protivné a jednají proti svým zásadám.
Příběh se začíná nějakým směrem hýbat až kolem čtvrtiny, kdyby začal tam, vůbec bych se nezlobila a ten začátek by lehce vyplynul ze situace. Pokud by mě mělo nalákat ke čtení prvních pět kapitol, tak bych si jí nepřečetla, tím jsem si jistá.
Tak si říkám, zda když knihu četli beta čtenáři, na to autorku upozornili. Pokud by se totiž na ní zapracovalo a odstranily se nedostatky, bylo by to celkem pěkné čtení se sice ne skvělým nápadem, ale přesto obrovským potenciálem, který zde byl potopen.
Každopádně doufám, že autorka vypilovala nedostatky u dalšího díla. Nakonec to opravdu není tak špatná kniha a autorka má skvěle našlápnuto.

26.05.2021 3 z 5

Brána času Brána času Cecilia Randall

(SPOILER) Kniha začíná nemastně a neslaně. V prvních chvílích jsem si říkala, že je to takové Jumaji po Italsku a měla jsem chuť knihu odložit. Ale pak to vzalo obrat a já se zamilovala. Jenže jsem teď pořádně naštvaná, protože jsem zjistila, že této knize předcházela první trilogie a zároveň má tato i další dvé pokračování.
Alex je typická puberťačka, která se naštve na přísné rodiče a rozhodne se pro, alespoň malou, revoltu, která se změní v největší dobrodružství jejího života.
Mark je oproti ní středověký puberťák, kterému dívky neříkají vlastně nic a jeho největším snem je získat rytířský titul. Ten se mu vzdaluje, protože neuznává autority a na vše má svůj vlastní názor.
Další díly jsem si koupila v Italském knihkupectví. Upřímně mě štve, když se rozjede nějaká série a nevydá se.
Zbylé díly byly super.
A jen poznámka, kniha je fikce, historické události v ní popsané beru jako fantazii autorky a ne výlet do dějepisu. Na to bych si pořídila jinou literaturu.

24.05.2021 5 z 5

Bezhlavě Bezhlavě S. C. Stephens

Tak zoufale špatně napsanou knihu jsem snad ještě nečetla. Příběh by snad byl i dobrý, ale v té záplavě výrazů, pohrdání a moralizování se nedal najít. Ztotožňuji se s ostatními, hlavní hrdinka je nesypatická a to na ní kniha stojí. Chtělo by to psát méně spisovně, méně odsuzování a jít více do hloubky postav.

13.04.2021 1 z 5