Lenka0007 Lenka0007 komentáře u knih

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

OK, proč ne? A třeba se najdou čtenáři, kteří budou překvapeni, kdo za tím vším stojí. Já takové štěstí neměla. A ten konec?!

25.03.2021 3 z 5

Smrt u zavěšený skály Smrt u zavěšený skály Gregg Dunnett

Dvě dějové linky. První příběh je zprvu jen nevinným dobrodružstvím tří chlapců, druhý patří Natálii, která se vyrovnává se ztrátou manžela. Uprostřed se do sebe příběhy zajedou jako zip. Napínavé, čtivé, i když surfař určitě ocení více než já dlouhé pasáže o divokých vlnách. Konec pro mě předvídatelný, následuje epilog, závěr a ještě záměr, kde se autor snaží mnohé vysvětlit či obhájit, i když možná by nebylo na škodu, když by si čtenář interpretoval knihu po svém.

22.03.2021 4 z 5

Šest žen Jindřicha VIII. Šest žen Jindřicha VIII. Alison Weir

Jedna z nejlepších, ne -li nejlepší knížka o životě Jindřicha VIII.

16.03.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Překvapivě dobrá česká detektivka. Lákavé prostředí vesnice, zajímavé postavy, vztahy mezi lidmi a vyšetřovatelé, kteří opravdu vyšetřují. Příjemná změna od všech těch policistů s poruchami chování a psychosociálními problémy. Doporučuji.

03.03.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Poprvé méně než čtyři hvězdy pro Angelu Marsons. Pro ty, kteří nečetli předchozí díly, chaotické. Pro mě, která je četla, o nic méně, protože si nepamatuji všechny předchozí pachatele, notabene jejich rodinné příslušníky. Příběh z minulosti Kim Stone a jejího bratra je již po několikáté omletý. Nebavilo, fanouškové prominou....

26.02.2021 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Jsem jednou z těch, co půjdou proti proudu. Po všech těch nadšených ohlasech a díky mnohým doporučením jsem čekala více. Bude to tím, že nemám vztah k době ani místu. Děj nenabízel žádné zvraty, k žádné z postav jsem si nevytvořila vztah. Příběh jakoby zlehka klouzal po povrchu. Čtivé to bylo, poučné také a párkrát jsem u toho usnula. Za tři pozitiva tři hvězdy.

15.02.2021 3 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Další Carterova kniha,kterou jsem si nemohla nechat ujít. Mohla bych mít pár výhrad (Garcia je určitě pohledný sympaťák, ale jako detektiv tentokrát nic a závěrečný střet vyznívá jako klišé), ale jako celek jde o nadprůměr. Přečteno za dva dny, takze pět hvězd a těším se na další.

24.01.2021 5 z 5

Matčina volba Matčina volba Samantha King

Po přečtení anotace se kniha jeví jako barevný balónek......který záhy splaskne. Děkuji, nebavilo.

08.01.2021 2 z 5

Tudorovci Tudorovci Tracy Borman

Kniha, která podrobně, ale zajímavě přibližuje život Tudorovců. Obsahuje historická fakta, ale i neověřené fámy ze života panovníků. Pro fanoušky jednoznačně dobrá volba.

02.01.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Další plný počet hvězd pro Dvořákovou. Příjemně čtivá kniha s hlavní postavou, která, navzdory svým prešlapům, získá sympatie čtenářů. Atmosféru dokresluje fascinující prostředí nemocnice.

30.12.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Čtivá knížka, minimum postav, zajímavý příběh. Deníkové záznamy mě přikovaly ke stránkám. Kdyby autorka vynechala pasáže popisující sex, byla by z toho příjemně napínavá povídka.

15.12.2020 4 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Stříbrná cesta mě bavila, Pustina byla zklamáním, ztrácela jsem se v postavách, topila v pomalu ubíhajícím ději. Když jsem zjistila, že čtu, aniž bych věděla o čem, knihu jsem odložila. Věřím ale, že si své čtenáře najde.

13.12.2020 2 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Po dlouhé době kniha, kterou jsem musela číst pomalu, abych se z ní těšila co nejdéle a zároveň rychle, protože to jinak prostě nešlo.

11.12.2020 5 z 5

Život po smrti Život po smrti Damien Echols

(SPOILER) Neznám podrobněji okolnosti případu ani stanovisko druhé strany. Těžko uvěřitelné, ale dobře, předpokládejme, že se vše stalo tak, jak Damien píše. Takže čtivý příběh, náhled do nitra chlapce, který měl smůlu. Do věznění se dostal jen proto, že pocházel z rozvrácené rodiny, měl osobitý styl oblékání a zasedl si na něj policista. A přitom chtěl být společnosti tolik užitečný!

11.12.2020 4 z 5

Tudorovci Tudorovci Philippa Jones

Ačkoli téma Tudorovců znám, z téhle knihy jsem byla zmatená. Jindřichova první milenka byla dcerou pana A, který měl nevlastní sestru B a té se ze vztahu s C narodil syn D. A tenhle syn D..... Říkám si, o čem jsem to vlastně četla na začátku téhle kapitoly? Je spousta jiných, lepších knih věnujících se tomuto tématu.

07.11.2020 1 z 5

Ghostwriter Ghostwriter Alessandra Torre

Silný příběh, četla jsem jedním dechem a odolávala pokušení přeskakovat řádky, jen abych se dozvěděla, jak to všechno bylo. Kniha měla vše, co jsem od psychologického thrilleru očekávala, nápad, psychologicky prokreslenou postavu, napětí, závěr, který nezklamal. Jedna z těch, které ve čtenáři, možná však spíše ve čtenářce, dlouho rezonují.

31.10.2020 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Tři ženy, tři příběhy, tři různé způsoby podání a společné téma nízkého sebevědomí, které ovlivňuje životy. Prvním jsem se trochu prokousávala, ale brzy nabral na obrátkách. Druhý zaujal formou dopisů a postavou chápavého kněze Ambrože. Třetí byl nejsilnější, člověk si uvědomí, jak je zranitelný a vśechno je relativní. Zajímavé pro mě bylo i nahlédnutí do zákulisí obchodu s ukládáním pupečníkové krve.

25.10.2020 5 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

(SPOILER) Originální a poutavě napsaný thriller, přečtený za víkend. Hvězdičku ubírám za konec. Nevadila mi ani tak akční střílečka na závěr, jako následný pohádkový konec ve stylu všichni žili šťastně a spokojeně až do smrti. Hodilo by se nějaké poslaní. Nad knihou není třeba moc přemýšlet, veškerá fakta jsou naservírovaná a čtenář je tak jen pasivním příjemcem. Každopádně nadprůměrné čtení.

18.10.2020 4 z 5

Pád do hlubin Pád do hlubin Amber Cowie

Příběh o rivalitě dvou sester, která neměla hranice. Po dlouhé době kniha, která splňuje kritéria psychologického thrilleru.

15.10.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Jednoduchý jazyk, ale ten se ke knížce hodí více než košaté věty plné básnických prostředků. Jednoduchý příběh o ženě, jedné z mnoha a přesto výjimečné. Jakoby Anička svůj příběh čtenáři sama vyprávěla.

07.10.2020 5 z 5