Tudorovci

Milenky a levobočci Jindřicha VIII. Historička Philipa Jonesová nás zavádí hluboko do spleti tajemství a přetvářky tudorovského dvora. Poprvé předkládá kompletní příběh milostných afér Jindřicha VIII. s názvem Tudorovci. Osud šesti žen Jindřicha VIII. zná každý: rozvedená, sťatá, zemřelá, rozvedená, sťatá, přežilá. Avšak za tímto slavným příběhem se skrývá pravda daleko složitější. Výjimečné, zamlčované příběhy dalších žen, které Jindřich miloval, ale nikdy si je nevzal; milenek, které se staly královnami - a jeho četných nemanželských dětí, uznaných i neuznaných. Jindřich VIII. je často zobrazován jako sukničkář, ale Tudorovci odhalují novou stránku královy povahy. Jindřich celý život hledal ideální ženu. Byl romantikem, velmi rád zamilovaným, ale žádná z jeho milenek jej nikdy plně neuspokojovala; všechny byly nakonec vystřídány. (milenky a levobočci Jindřicha VIII. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/98_/98332/tudorovci-milenky-a-levobocci-jindricha-viii-98332.jpg 2.826
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, J. Otto - Ottovo nakladatelství

The Other Tudors, 2009

Kniha Tudorovci

aja6842

Kniha byla zajímavá. Oproti zpracování Elizabeth Massie, je tato kniha zřejmě skutečnější.

Morgaine07
12.02.2018

Dobrá a zajímavá kniha

Atanone
27.04.2017

Nevím,co jsem čekala..ale nějak jsem se nedočkala..
Je to celé poněkud chaotické a trochu nezáživné..Škoda. Díky úspěšnému seriálu se mohla kniha prodávat skoro sama. Já spíš přemýšlím,komu bych ji mohla dát..

Merlinit
09.04.2015

Dost zoufalé. Chaotické, neucelené, autorka se zaplétala do konspiračních náhledů na osudy postav s Tudorovci mnohdy souvisejících jen okrajově.

milunka21
11.02.2015

to se nedalo číst

Sarah01
24.03.2014

Pocity stejné jako u komentářů přede mnou, už chápu, proč byla kniha ve výprodeji za 35 korun :-)

Raduska89
25.06.2013

O Tudorovcích jsem si toho načetla už dost, ale tady v tom se člověk opravdu ztrácí. Autor tam omílá páté přes deváté :/ Kdybych většinu z věcí, o kterých se tam psalo, už dávno nevěděla, nevím zda bych z toho byla o moc chytřejší. Po pár stránkách už jsem to vzdala a knihu zavřela. Znovu ji číst určitě nebudu.

ksander33
11.04.2013

Moc chaotické, nepřehledné... Čtenář, který o Jindřichovi VIII nic neví, po přečtení této knihy nebude o nic chytřejší.