Tudorovci

Milenky a levobočci Jindřicha VIII. Historička Philipa Jonesová nás zavádí hluboko do spleti tajemství a přetvářky tudorovského dvora. Poprvé předkládá kompletní příběh milostných afér Jindřicha VIII. s názvem Tudorovci. Osud šesti žen Jindřicha VIII. zná každý: rozvedená, sťatá, zemřelá, rozvedená, sťatá, přežilá. Avšak za tímto slavným příběhem se skrývá pravda daleko složitější. Výjimečné, zamlčované příběhy dalších žen, které Jindřich miloval, ale nikdy si je nevzal; milenek, které se staly královnami - a jeho četných nemanželských dětí, uznaných i neuznaných. Jindřich VIII. je často zobrazován jako sukničkář, ale Tudorovci odhalují novou stránku královy povahy. Jindřich celý život hledal ideální ženu. Byl romantikem, velmi rád zamilovaným, ale žádná z jeho milenek jej nikdy plně neuspokojovala; všechny byly nakonec vystřídány. (milenky a levobočci Jindřicha VIII....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98332/tudorovci-t6g-98332.jpg 2.529
Literatura světová, Biografie a memoáry, Historické romány
Vydáno, J. Otto - Ottovo nakladatelství

The Other Tudors, 2009

Kniha Tudorovci

Lenka0007
07. listopadu

Ačkoli téma Tudorovců znám, z téhle knihy jsem byla zmatená. Jindřichova první milenka byla dcerou pana A, který měl nevlastní sestru B a té se ze vztahu s C narodil syn D. A tenhle syn D..... Říkám si, o čem jsem to vlastně četla na začátku téhle kapitoly? Je spousta jiných, lepších knih věnujících se tomuto tématu.

Noisette73
13. říjnaodpad!

Toto se prosím nedalo číst....

Klarus7
07. červenceodpad!

Nejhorší kniha věnovaná Tudorovcům, kterou jsem dosud četla. Velmi nepřehledné, často chaoticky popsané vztahy s téměř nesouvisejícími osobami. Knížka se četla hrozně, několik let jsem se přemlouvala, abych ji vůbec dočetla. Negativně také hodnotím způsob, jakým autorka předkládá řadu svých domněnek jako ověřená fakta. Popisek, v němž je autorka uváděna jako "historička" je spíše úsměvný - pokud chcete kvalitní knížku, této se vyhněte obloukem.

aja6842
24.03.2019

Kniha byla zajímavá. Oproti zpracování Elizabeth Massie, je tato kniha zřejmě skutečnější.

Morgaine07
12.02.2018

Dobrá a zajímavá kniha

Atanone
27.04.2017

Nevím,co jsem čekala..ale nějak jsem se nedočkala..
Je to celé poněkud chaotické a trochu nezáživné..Škoda. Díky úspěšnému seriálu se mohla kniha prodávat skoro sama. Já spíš přemýšlím,komu bych ji mohla dát..

Merlinit
09.04.2015

Dost zoufalé. Chaotické, neucelené, autorka se zaplétala do konspiračních náhledů na osudy postav s Tudorovci mnohdy souvisejících jen okrajově.

milunka21
11.02.2015