Život po smrti

od:

Život po smrti

Autentický příběh z cely smrti. V roce 1993 byli tři teenageři odsouzeni za vraždu tří osmiletých chlapců. Damien Echols dostal trest smrti. Jeho dva kamarádi doživotí. Na základě zcela nedostatečných důkazů – vrahem měl být satanista a všichni tři obvinění nosili černé oblečení, poslouchali metal a bydleli nedaleko místa činu. Tři týdny před plánovanou popravou Damiena Echolse byli všichni tři po prozkoumání testů DNA propuštěni. Prokurátor neměl dostatek důkazů, a soud jim proto snížil tresty na dobu, kterou si už odseděli....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/250614/zivot-po-smrti-250614.jpg 3.824
Originální název:

Life After Death (2012)

Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, XYZ
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Přidat komentář
LucyBooks
13. ledna

Příběh, který je velice dojemný a smutný. Místy mi přišly některé pasáže zbytečně dlouhé, jinak chválím a obdivuji autora.

fanda78
21.12.2017

Příběh je velmi silný a během čtení se u mě vystřídalo několik druhů emocí. Lítost, znechucení, vztek, radost... Nedokáži si představit, čím vším si musel Damien Echols projít a jen žasnu, jak to zvládl...
Být na jeho místě, tak po pár týdnech ve věznicích, kterými prošel, už tady nejsem. Pravděpodobně bych to neustál jak fyzicky, když si vezmu to, jak se k odsouzeným chovají dozorci, tak hlavně psychicky!
Mohu všem jen doporučit, aby si tento příběh přečetli.

pavel80
15.02.2017

Pokud bych vycházel jen z autorova líčení, je tehdejší postup americké policie, soudů a úřadů vůči všem třem odsouzeným skutečně "mazec" a člověk může jen kroutit hlavou nad tím, jak výkonná a soudní moc, pokud potřebuje obětního beránka, může "semlít" v podstatě jakéhokoliv vybraného člověka, byť je nevinen, a zničit mu život. Na druhou stranu neznám pozadí případu, a stanovisko druhé strany. Nicméně jak znám americkou justici a právo (navíc v tehdejší době), docela bych autorovým zážitkům věřil. Knihu samotnou hodnotím průměrně - napínavé pasáže střídají zase ty (alespoň pro mě) nudné, týkající se zejména autorova popisu jeho duchovního života.

Varjohukka
31.08.2016

Tento případ mě velmi zaujal již před několika lety, přečetla jsem kolem něj spoustu článků a knih (v angličtině), shlédla několik reportáží a dokumentů, stejně jako film (s Colinem Firthem v hlavní roli). Když jsem úplnou náhodou zjistila, že i u nás vyšla kniha jednoho z trojky, okamžitě jsem ji pořídila do své sbírky. Je to velmi silný příběh, který nelze jen tak dostat z hlavy. O to víc, že se jedná o skutečné události, které ovlivnily tolik životů.

babsi66
22.08.2016

Podobné knihy beru trochu s odstupem. Nechci tvrdit, že se (ne)stala chyba v systému. Na druhou stranu jedná se o jednostrannou výpověď a bez znalosti spisu jen těžko může někdo posoudit pravdivost nebo oprávněnost toho, co se dělo. Takže jako kniha k zamyšlení nad některými otázkami dobrý, ale rozhodně bych se s ní bez dalšího neoháněla jako s důkazem toho, jak justice selhala.

Neami2
23.10.2015

Zajímavá kniha. I když občas jsem se v ní ztrácela, ale nejdůležitější je to nepochopení, jak k tomu vůbec mohlo dojít. Osmnáct let ve vězení je velmi dlouhá doba a je údivem, že se to na autorovi velmi nepodepsalo a byl schopen sepsat knihu. Příběh člověka, který se propadl na dno a přežil v, když už ne fyzickém, tak alespoň duševním zdraví.

true.penny
27.09.2015

Je opravdu těžké, něco takového zhodnotit a vyjádřit se tak, aby to nebylo špatně pochopeno. Záznamy z deníků a zbytek knihy psali dva rozdílní lidé - jeden svobodný a druhý ne. A je to velice poznat. Kniha sama o sobě nemá moc velkou hodnotu a není to žádná nijak perfektní kniha. To ovšem ale ani nemusí. Ta obrovská hodnota a síla, kterou si z toho člověk ponechá, není na papíře ale v příběhu!

Ditules
22.09.2015

Vylíčení atmosféry ve vězení je na zbláznění - a to to jenom čtete! Teď si ještě představit, že tam skutečně sedíte, a ještě za čin, který jste nespáchali....

tisha8409
09.08.2015odpad!

Aha takže napřed hajzlík a vrah, poté brilantní spisovatel a vlastně príma týpek... Ble.
Takový knihy by vycházet ani neměly,. jen jsou návodem pro další magory.

DariDerek
28.07.2015

neskutečné...nemám slov. jak je jednoduché někomu jen tak zničit život...

Malous
09.07.2015

Ten příběh má sílu. Emočně vás naprosto zničí. Vaše hlava se bude neustále nevěřícně kroutit ze strany na stranu, jelikož pochopit to, co se těmto teenagerům stalo, je nemožné..
Byli to ještě chlapci a svět s nimi zametl..!