Život po smrti

Autentický příběh z cely smrti. V roce 1993 byli tři teenageři odsouzeni za vraždu tří osmiletých chlapců. Damien Echols dostal trest smrti. Jeho dva kamarádi doživotí. Na základě zcela nedostatečných důkazů – vrahem měl být satanista a všichni tři obvinění nosili černé oblečení, poslouchali metal a bydleli nedaleko místa činu. Tři týdny před plánovanou popravou Damiena Echolse byli všichni tři po prozkoumání testů DNA propuštěni. Prokurátor neměl dostatek důkazů, a soud jim proto snížil tresty na dobu, kterou si už odseděli....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/250614/zivot-po-smrti-250614.jpg 444
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, XYZ (ČR)

Life After Death (2012)

Kniha Život po smrti

ondras666

Tak tahle kniha je vážně výborný literární počin. Samotné vyprávění autora o celém jeho životě, bylo zajímavé. Vylíčení dětství, puberty a všeho do soudního jednání, doplněné zážitky z věznice, vykresluje dokonalou atmosféru života tohoto muže.
Trochu mi vadila koneční pasáž knihy, kdy autor opisuje své deníky. V zápiscích udává své pocity a některé myšlenky jsou opravdu hluboké, ale ta část je jiná. Alespoň pro mě. Autor na začátku lituje, že mu byly deníky zničeny, ale za mě chci říct, že asi dobře, protože kniha by byla na jiné úrovni.
Jako každá taková kniha má i tato své mouchy. Autor realitu věznice popisuje jako naprosté peklo, kde bachaři jsou 100% sadisti. Ano, asi ta realita je taková, ale osobně věřím, že některé části jsou autorem zkreslené. Každopádně posoudit to nemohu, nemám zkušenost.

NatyDee

Zajímavá kniha s příběhem, který vezme za srdce. Objevuje se zoufalství, bezmoc, rezignace, ale i naděje na spravedlnost. Knížka nám umožní nahlédnout, prostřednictvím vyprávění, do fungování věznice a života vězňů v celách smrti.

Martinkaem

Výborná kniha ... :)

LucyBooks
13.01.2018

Příběh, který je velice dojemný a smutný. Místy mi přišly některé pasáže zbytečně dlouhé, jinak chválím a obdivuji autora.

pavel80
15.02.2017

Pokud bych vycházel jen z autorova líčení, je tehdejší postup americké policie, soudů a úřadů vůči všem třem odsouzeným skutečně "mazec" a člověk může jen kroutit hlavou nad tím, jak výkonná a soudní moc, pokud potřebuje obětního beránka, může "semlít" v podstatě jakéhokoliv vybraného člověka, byť je nevinen, a zničit mu život. Na druhou stranu neznám pozadí případu, a stanovisko druhé strany. Nicméně jak znám americkou justici a právo (navíc v tehdejší době), docela bych autorovým zážitkům věřil. Knihu samotnou hodnotím průměrně - napínavé pasáže střídají zase ty (alespoň pro mě) nudné, týkající se zejména autorova popisu jeho duchovního života.

Varjohukka
31.08.2016

Tento případ mě velmi zaujal již před několika lety, přečetla jsem kolem něj spoustu článků a knih (v angličtině), shlédla několik reportáží a dokumentů, stejně jako film (s Colinem Firthem v hlavní roli). Když jsem úplnou náhodou zjistila, že i u nás vyšla kniha jednoho z trojky, okamžitě jsem ji pořídila do své sbírky. Je to velmi silný příběh, který nelze jen tak dostat z hlavy. O to víc, že se jedná o skutečné události, které ovlivnily tolik životů.

babsi66
22.08.2016

Podobné knihy beru trochu s odstupem. Nechci tvrdit, že se (ne)stala chyba v systému. Na druhou stranu jedná se o jednostrannou výpověď a bez znalosti spisu jen těžko může někdo posoudit pravdivost nebo oprávněnost toho, co se dělo. Takže jako kniha k zamyšlení nad některými otázkami dobrý, ale rozhodně bych se s ní bez dalšího neoháněla jako s důkazem toho, jak justice selhala.

Neami2
23.10.2015

Zajímavá kniha. I když občas jsem se v ní ztrácela, ale nejdůležitější je to nepochopení, jak k tomu vůbec mohlo dojít. Osmnáct let ve vězení je velmi dlouhá doba a je údivem, že se to na autorovi velmi nepodepsalo a byl schopen sepsat knihu. Příběh člověka, který se propadl na dno a přežil v, když už ne fyzickém, tak alespoň duševním zdraví.