Smrt u zavěšený skály

Když si tři kluci na pláži u Zavěšený skály slíbí, že o ní neřeknou živé duši, ani netuší, jaký sled událostí přísahou spustí. Jenže slib bez rozmyslu je nakonec může zničit. Mladé psycholožce Natálii se zhroutí život, když za nevyjasněných okolností přijde o manžela. Všichni věří, že jde o tragickou nehodu. Tajemný telefonát po letech ji však přiměje začít pátrat na vlastní pěst. Rozhodne se zjistit pravdu. Ale ne vždy je na ni člověk připraven. A pak všechno nabere až nečekaně rychlý spád. Jenže čas už nemůžete vrátit zpět… Dvě odlišné dějové linky. Dva různé příběhy. A přece mají něco společného. Zjistíte pravdu dřív, než dojdete na konec? A dali byste za svou teorii ruku do ohně? Smrt u Zavěšený skály je působivý, inteligentní thriller, vyprávěný promyšleným a napínavým stylem Gregga Dunnetta, který čtenáře donutí přemýšlet nad příběhem, jako by byl jeho součástí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458680/big_smrt-u-zaveseny-skaly-GI9-458680.jpg 473
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Katto

The Wave at Hanging Rock, 2016

Kniha Smrt u zavěšený skály

Avila
21. listopadu

Kniha neurazí ale ani nijak nenadchne... Ze začátku se mi popisy vln a okolí líbilo ale všeho moc škodí a nakonec to až unavovalo. V polovině knihy se v podstatě nic zásadního neděje jen samá "omáčka" takže za mě to opravdu thriller není no a ten konec....

perpe2a

Super čtivé a také velmi zajímavý námět. Doporučuji.

Luci_in_books

Bohužel obrovské zklamání. Za mě tato kniha nemá vůbec nic společného s psycho thrillerem.
Dle mého názoru se jedná spíše o dobrodružnou knihu s kriminální zápletkou. Autorovi se jistě nedá odepřít vyprávěčský a popisný talent, ale vzhledem k tomu, že se mělo jednat o psycho thriller, je kniha velmi rozvleklá. Místy byla kniha až zdlouhavě nudná vzhledem k tomu, co jsem od knihy očekávala. V tuto chvíli jsem v rozpacích, zda se pustím do další knihy autora.

sissque

Musím přiznat, že kdyby neměla kniha tak výborné hodnocení a kdyby mi ji nedoporučoval kde kdo, nejspíš bych si po pár prvních stranách řekla, že to není nic pro mě.
Začátek mi přišel nevěrohodný a ani jsem nijak nesympatizovala s žádnou z postav.

Zhruba po první třetině jsem se do příběhu ale pořádně začetla a už mi nešlo se odtrhnout.
Více mě bavila linie věnovaná Jessemu, Johnovi a Darrenovi, ta s Natálií mě tolik neuchvátila.
Někde uprostřed se ale tyto dvě linie spojí a my začínáme zjišťovat, co – jak.

Miluji objevování nových míst.
Podle popisu jsem se do Zátoky U Zavěšený skály naprosto zamilovala a taky bych tam jistě trávila všechen možný čas.
Moře, klid, samota a surfování.
Ta vášeň, nadšení pro surfing tam bylo popsáno moc hezky.

Ke konci už mi přišel příběh zase trochu nereálný, ale to finále jsem si užila.
Vzhledem k tomu, že jsem si to přebrala přesně tak, jak to poté autor vysvětlil v doslovu, jsem spokojená.

Celkově knihu hodnotím jako velmi dobrou a byl to pro mě spíše takový odpočinek.
Děj si tam v podstatě jen tak plyne, není zde stálé napětí.
Komu vyhovuje více akce, asi mu lépe padne jiná kniha.
Jsem zvědavá na Smrtící útes, který už mám také doma, zda bude alespoň stejně tak dobrý.

Na závěr taková moje poznámka – to mi přišlo úsměvné.
Neporozuměla jsem záměru překladatele "počeštit" některá jména.
Natálie a oslovení Naty, Sára, své dítě oslovuje Daneček?!, … Proč ne jednoduše Natalie – Nat, Sarah, Danny, třeba (netuším, jak přesně byly psány v originále).
Je to taková banalita, ale mezi těmi typicky zahraničními jmény mi to přišlo jako pěst na oko.

jarmila7388

Kniha dost dobrá do poslední stránky akorát jsem nepochopila kdo vlastně zabíjel a jestli Teda Jess zabil svého otce.

evaval

Knížka se mi moc líbila a pomalejší tempo vyprávění nebylo vůbec na škodu. Kdo rád surfuje, užije si, kdo surfu neholduje, tak určitě taky. Příběh byl originální a já jsem si celou dobu myslela úplně špatně a to je na tom fajn. Závěr mě překvapil a musím říct, že doslov od autora je důležitý. Trošku jsem tápala v závěru (nestačila jsem se divit, cože se to děje a proč jsem na to nepřišla!), autor mi to pak objasnil. Určitě doporučuji

agatha2

Připravte se na pozvolné vyprávění, opravdu hodně pasáží se věnuje surfování, což mně kupodivu vůbec nevadilo (asi již tak moc potřebuji moře, že jsem si užila i tyto mnohdy sáhodlouhé popisy). Počítejte s tím, že zhruba 200 stran knihy je příprava na finále, které ovšem stojí za to. Oceňuji, že se autorovi povedlo mě zmást, to vždy hodnotím kladně. Budete-li trpěliví, budete odměněni, to mi věřte. A co se týče autorova tolik diskutovaného doslovu –já osobně si myslím, že nutný nebyl, docela mě překvapilo, že se autor rozhodl vysvětlovat čtenářům, proč napsal příběh tak, jak napsal. Já bych to tam mít nepotřebovala. Nicméně zas a opět jsem dostala originální příběh, který mě bavil, velice dobře se četl, ale na to už v podstatě začínám být u tohoto nakladatelství zvyklá.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

Ďumbierka

Pokiaľ potrebujete v knihe napätie a akciu v každej druhej kapitole, vyberte si radšej inú knihu.

Ak však máte radi čítanie, ktoré vám plynie a máte pri ňom čas na vaše premýšľanie a rôzne teórie čo ako…bude sa vám táto kniha veľmi páčiť.

Ja som z nej nadšená.

Prvých cca 130 strán nám dej len tak plynie. Môžete si užívať rozprávanie Jesseho - mladého chlapca, ktorý sa žiaľ kvôli nehode musel presťahovať z milovanej a slnkom zaliatej Austrálie do Walesu v Británii.
Nie je veľmi nadšený, ale časom si nájde kamarátov a zistí, že sa tam dá aj survovať a surfovanie, to je jeho láska, vášeň.
Zároveň však v príbehu spoznávame aj jeho kamarátov a sledujete ako sa tu rodí zlo, autor vám to dávkuje stručne a jasne s nerobí žiadne obkľuky, vy ste len sledovateľ a čakáte, kedy príde zlom.

V druhej dejovej linke sledujeme mladú ženu, ktorá lríde za nejasných okolností o manžela. Je nezvestny, alebo už dokonca po smrti?
Nikto nevie, ani Natália a to ju zožiera. Budeme sa dostávať aj pod jej škrupinku antáro psychológia postáv, tá ma v knihe veľmi bavila.

Niekdy za polovicou sa nám príbehy stretnú, ako a prečo, nechajte sa prekvapiť, je to veľmi zaujímavé a opäť ma udivovalo, že autor nás sprevádza celým príbehom tak, ako to je.
Nekľučkuje, ale jednoducho to, čo ste si mysleli vám vlastne potvrdí a mňa to osobne prekvapilo.
Väčšinou autori mlžia, kľučkujú …tu to čakáte a je to inak

A koniec? Padla mi sánka. Ani ja sama som to nečakala a jdnoducho to prišlo až na tej strane, kde to chcel mať sám autor. Vynikajúce. Milujem koniec tejto knihy a zaručene vás donúti, aby ste si dej knihy prehrali ored očami znova.

Doslov autora čítajte až na konci, aby ste sa vyhli spoilerom, navyše nám tam autor ponúkne svoju verziu a myšlienkové pochody o konci knihy, stále je to však aj na nás, čitateľoch.

Skvelé čítanie. Ja milujem more a fascunuje ma surfovanie, tak mňa veľmi bavili aj tieto drobné popisky a detaily .

Za mňa roznohne áno a na letné čítanie na pláži, či pri vode - zn. IDEÁL .