Lenka Žofka Lenka Žofka komentáře u knih

Mizerové Mizerové John Connolly

Je to sice už hodně dlouho co jsem to četla, ale vím, že se mi kniha líbila. Mám ráda ponurost, která čiší ze čtených stránek a ten pocit zůstává i po přečetení.

07.02.2012 3 z 5

Čingischánův poklad Čingischánův poklad Clive Cussler

Moje první a zroveň poslední kniha od Cusslera. Tak nějak mě ten věčně neohrožený Dirk, který si poradí úplně se vším a všichni jsou na něj krátcí fakt byl až protivný... jednou běžel v televizi film, ani nemuseli říkat jméno filmu či postavy a bylo mi po pár vteřinách úplně jasné, že je to o tomhle maníkovi...tak jsem to přepla

06.02.2012 1 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Propadávám kouzlu Kingovek víc a víc. Nebude to nejspíš z těch jeho nejlepších kousků, ale tak jako tak se to prostě dobře čte. Opět Vás nenápadně, ale o to mocněji vtáhne do děje a dokáže překvapovat - to je to chci na stránkách číst....takže už se těším na další.

06.02.2012 4 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Ačkoliv se současnou dobou nejsem úplně spokojena (to asi k lidstvu patří, dokud nebudou povinné drogy), jsem ráda, že nežiju ani ve středověku, ani v budoucnosti, kde se i plánuje sestavení populace ke všeobecnému štěstí. Srovnání mě napadá spíš než s 1984 s "Ten báječný den" od Levina. Každopádně tyhle vize budoucnosti o řízeném lidstvu mě baví.Hlavně to optimálně nakombinovat od Alfa plus po epsilon mínus. A nedej bože, když se objeví někdo kdo nezapadá.

31.01.2012 5 z 5

Peklo Peklo Jasutaka Cucui

Určitě stránky plné zamyšlení. Ale na to kolik jich tam je, jsou přeplněny postavami, ve kterých se člověk až na výjimky totálně ztratí. A japonská jména v orientaci fakt nepomůžou :) A pocit který ve mě zůstal - ať jste za života sebehodnější, ohleduplnější, sebeobětavější - stejně skončíte v pekle

27.01.2012 3 z 5

Dolores Claibornová Dolores Claibornová Stephen King

Uznávám, že je to knížka spíš pro ženy, ale tak rozdílná od prázdných a hloupých románků! Jak už někdo napsal, klobouk dolů před Kingem, který se dokázal vcítit do ženy s tak těžkým osudem. Ještě jedna věc - ta knížka je fakt nebezpečná! Jednak poté, co si stejně asi jako u Forresta Gumpa (né, to není od Kinga :) ) zvyknete na jazyk vyprávění, vás to vtáhne do děje - a nebezpečenství je v tom, že to nemá kapitoly! Opravdu špatně se odtrhává :)

25.01.2012 4 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Film skvělý, kniha ještě lepší! Osobitější příběhy z "masy". Každopádně doporučuji.

20.01.2012 5 z 5

Tma o polednách Tma o polednách Arthur Koestler

Další vyprávění z totalitních režimů 20. století. Pro mě hlavní myšlenka: můžete být sebetvrdší, snést sebehorší mučení, ale stejně vás dostanou.... A milostná zápletka si myslím, že by tam byla tak nějak navíc, nemusí se to cpát všude :)

12.01.2012 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Asi ta nejdepresivnější kniha co jsem kdy četla, zároveň také nejpůsobivější. Nezabývá se otázkami, které by celkový dojem akorát pokazily. Zabývá se pouze tím, co člověk potká na cestě, na které chce přežít co nejdéle, ale zároveň už si přeje aby to celé skončilo, protože jiný konec ho stejně nečeká.

09.01.2012 5 z 5

Skleněné město Skleněné město * antologie

Zvláštní číst, jak si před 30ti lety představovali Vaši současnost :) Sc-fi napsané autory z různých socialistických zemí. Celkem roztomilé a příjemné čtení.

07.01.2012 5 z 5

Agaguk, syn eskymáckého náčelníka Agaguk, syn eskymáckého náčelníka Yves Thériault

Hodně netradiční příběh z hodně netradičního prostředí. Hodně čtivé a zhltnuto jedním dechem.....

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Miluju knížky o přežití za každých podmínek a za každou cenu. Vlastní problémy Vám pak přijdou malicherné. A že člověk snese opravdu hodně.... Ale záleží na adaptaci jedinců, jak krásně ztvárněno například tady.

07.01.2012 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Jedna z prvních knížek s touto tematikou. Myslím, že by měla být v povinné četbě, aby každý alespoň přeneseně měl ponětí, co můžou drogy udělat s jejich mentalitou a životem jako takovým. Téhle tematiky nebude nikdy dost, protože pořád se najde spousta nepoučitelných. A ať bude ta knížka sebestarší, je aktuální - život feťáků je pořád stejný, nejvíc se mění svět, který je obklopuje...

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Tohle téma mě fascinovalo vždycky. Začala jsem sice z druhého konce - Andrej Štiavnický, ale kouzlo původní knihy mi to nijak nenarušilo. Otázkou nicméně navžedy asi bude: "Jak to bylo doopravdy?". Každopádně Jakubiskův film byl neskutečná blbost, od které jsem měla sto chutí z kina odejít.

07.01.2012 4 z 5

Neuvěřitelné napsat celou knihu jen o tom, jak holčička bloudí lesem. Ale že jsem se opravdu nenudila! A rozhodně ani ve svém pokročilejším věku oproti malé Tristě, bych si to s ní nevyměnila ani náhodou.

06.01.2012 4 z 5

Válka krys Válka krys David Lea Robbins

Příběh ostřelovačů super. Napsáno hodně poutavě, člověk který si to nezažil se těžko může představit v jejich rolích. Jen ta love story mi tam přišla trochu navíc, ale asi to tak nebude, vzhledem k tomu, že za podmínek ve kterých byli, ve městě zdevastovných nejen budov, ale lidí, potřebovali jakoukoliv blízkost.
Každopádně mohu jen doporučit.

06.01.2012 4 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Typický Svěrákův "laskavý humor" - nikoho neurazí. Ale že by vyloženě nadchnul to také ne - do metra než koukat na trubky dobré :)

05.01.2012 2 z 5

Zlaté město Zlaté město John Twelve Hawks

Z celé trilogie byla prostě nejlepší "Temná řeka". Zlaté město už je tak trochu mimo, všichni mi tam přijdou strašně naměkko :)

05.01.2012 3 z 5

Snadný prachy Snadný prachy Jens Lapidus

Jedna z mála knih u kterých jsem ráda, že jsem nejdřív viděla film. Kniha samozřejmě x-krát lepší, vícevrstvý děj, který je proprácován do hloubky - to Vám film nabídnout nemůže - především všechny úvahy postav. Budete všechny ty grázly mít rádi :)

05.01.2012 4 z 5

Byl jsem Saddámovým synem Byl jsem Saddámovým synem Latíf Jahjá

Jen ty zvěrstva vytahujte na povrch, ať všichni vědí, čeho je člověk schopen!

21.12.2011 5 z 5