LenDa70 LenDa70 komentáře u knih

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Parádní jízda, která nešla zastavit. Vyšetřovatelka Josie Quinnová mě nadchla, že se těším na další její vyšetřování. Způsob, jakým autorka Lisa Reganová píše, mně zcela pohltil.

17.04.2022 5 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Příběh mě nezaujal....

09.04.2022 2 z 5

Smrtelný hřích Smrtelný hřích Markéta Harasimová

No teda, tak to byla síla. Jak málo stačí k tomu, aby se zmařila duše malého děvčátka, které je dohnáno, coby dospělá žena, vyřešit mnohaleté trauma. Zrůdné jednání otce a zaslepenost matky vedou tak k ohavným důsledkům, které si ani nedovedeme představit a hlavně, čím hlavní hrdinka Erika musela projít a pochybuji, že se z toho někdy může úplně dostat. Určitě stojí za přečtení.

04.04.2022 5 z 5

Žlutý ptáček zpívá Žlutý ptáček zpívá Jennifer Rosner

Silné téma, nepředstavitelná síla a vůle hlavní hrdinky přežít, a navíc dokázat ode sebe odpoutat a opustit vlastní dceru, aby obě přežily. Některé pasáže jsem ale přeskakovala, pro mě zbytečné vykreslování hudby. Závěr by si naopak zasloužil něco víc.

24.03.2022 4 z 5

Marta spí Marta spí Romy Hausmann

Naprosto souhlasím s již zmíněnými komentáři. Shrnula bych to stejně. Bylo zde napětí, svižné tempo střídané s nudou, některé zbytečné pasáže i postavy, které ději nijak zvlášť neprospěly, divný protahující se závěr.

20.03.2022 3 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Zajímavý námět, který mě zpočátku velmi chytl. V ději mě rušilo přeskakování postav v čase a současně líčení děje knihy jedné z postav. Konec zvláštní. Mám rozporuplné dojmy.

07.03.2022 3 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Kniha mého dětství... Příběhy, které osloví i dnešní děti. Je to krásně napsaná klasika. To se Josefu Čapkovi opravdu povedlo.

28.02.2022 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Detektivka počesku mě nadchla a nezklamala. Příjemné počtení. Žádné dramatické scény ale nečekejte, i když v závěru nastane překvapivé odhalení vraha. Ráda se pustím do čtení dalšího případu vyšetřovatele Bergmana.

28.02.2022 5 z 5

Přežila jsem Přežila jsem Immaculée Ilibagiza

Silný příběh plný lásky, nenávisti, zvěrstva holocaustu, víry, odhodlání a odpuštění. Tohle nikdo z nás nechce zažít. Smekám nad statečností Immaculée Ilibagiza.

23.01.2022 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Chvíli trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale pak se to zlomilo a četla jsem téměř jedním dechem. Některé pasáže byly zbytečně moc popisované do detailů, ale jinak se mi detektivka moc líbila.

23.01.2022 5 z 5

O malíři O malíři Pavel Čech

Obsah knihy doplněný nádhernými kresbami Pavla Čecha na mě dýchl mrazivým prožitkem. Smutný konec malíře. Je až s podivem, jak se do docela krátkého textu vměstná tak silný příběh.... to je ale Pavel Čech, ten to umí.

16.01.2022 5 z 5

Modré z nebe Modré z nebe Pavel Čech

Miluji ilustrace a příběhy Pavla Čecha. Jsou plné fantazie a podněcují čtenáře ke snění a zamyšlení se nad úplně obyčejnými věcmi.

16.01.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Kniha v několika časových rovinách byla velmi zajímavá, obsahem i tématem velmi strhující, napínavá a šokující. Strohý styl psaní mně však nevyhovoval.... škoda.

09.01.2022 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Dlouho jsem váhala, zda mám knížku s tímto tématem číst. Záměna děti je natolik šokující, že ji opravdu nikdo z nás nechce ve svém životě zažít. Postavy v knize jsou věrohodně popsány a poctivě vylíčeny, že vás to nutí se do jejich prožitků vcítit. Kniha se četla dobře. Konec byl opravdu překvapivý.

08.01.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Třetí případ Kate Marshallové byl čtivý, s rychlým spádem. Děj nijak komplikovaný, ale nedalo se od čtení odejít. Souhlasím s jinými recenzemi, že by děj mohl být s více zvraty a konec ne tak předvídatelný. Robert Bryndza mě baví a těším se na další jeho knihy.

29.12.2021 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Fascinující, napínavé, překvapivé, čtivé, tajemné... rychlý děj, nedá se od toho odejít. Zatím nejlepší, co jsem od autorky četla.

17.11.2021 5 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Daniel Cole patří mezi mé oblíbené autory. I přes některé negativní ohlasy na Imitátora jsem se pustila do čtení. Zpočátku je kniha zaměřená spíš na vykreslování postav vyšetřovatelů. V některých pasážích až příliš. Asi v polovině knížky se děj zrychluje a závěr je napínavý, že vás to nutí knížku neodložit a číst až do konce. Takže nakonec se zklamání, na rozdíl od jiných čtenářů, nekoná. Souhlasím pouze s tím, že jeho předchozí tituly byly o něco lepší.

17.11.2021 4 z 5

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

Zajímavé téma zasazené do budoucna. Kniha se četla dobře, jen mi moc nevyhovovalo střídání časového období. Pokud je střídání směrem do minulosti od současné doby, tak mi to nevadí, ale orientovat se ve střídání času v budoucnu mě moc neoslovilo. Děj byl ale příjemný, místy emočně vypjatý. Těším se na druhý díl.

15.07.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Velmi zajímavá kniha, při čtení si člověk uvědomí, že by toto zažít opravdu nechtěl. Pro věčně nespokojené lidi by to měla být povinná četba. Ale i pro ty, kteří považují svobodu za samozřejmost. Je až k nepochopení, jak lidé v KLDR žijí. Autorku obdivuji pro její statečnost a styl, jakým knihu zpracovala.

27.06.2021 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Krásná, čtivá kniha, od které jsem se nemohla odpoutat. Nádherný příběh dívky odhodlané jít za svým cílem bez ohledu na okolnosti. Autorka skvěle prokresluje postavy. Moc hezky se to četlo.

18.04.2021 5 z 5