lencin lencin komentáře u knih

Celý život. Výbor z deníků 1948–1984 Celý život. Výbor z deníků 1948–1984 Jan Zábrana

Neuvěřitelně silné a zároveň depresivní.

20.08.2016 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Ustupte aspoň o píďu,pane Kaplan...
Miluju. Kniha,která mě vždy znovu rozesměje až k slzám.

20.08.2016 5 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Dobré ale na rozdíl od Dívky která spadla z nebe nikoliv výborné. Nicméně chování jednotlivců za studené války je popsané skutečně zajímavě.

19.08.2016 3 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Výborný špionážní příběh. Pro mě zcela neznámé téma. Nemohla jsem se od příběhu Marian Sutro vůbec odtrhnout. Výborné!

19.08.2016 5 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Vtipná a dobře se čtoucí kniha. Miloučkou formou popisuje obtíže života člověka s Aspergovým syndromem a jeho vztahy k ostatním lidem.

19.08.2016 4 z 5

Sběratel dýmek Sběratel dýmek Katja Kettu

Deset samostatných povídek navzájem ale provázaných a spojených a předchozí knihou Porodní bába. Velmi zajímavý styl psaní. Kniha se mi líbila,ale styl asi každému nesedne.

19.08.2016 3 z 5

Jablko Jablko Michel Faber

Milé malé drobky k velkolepému románu. Potěšily mě, hlavně pokračováním v další generaci,byť jen mírně naznačeným.

17.08.2016 5 z 5

Holidays for Vittie Holidays for Vittie Werner Lansburgh

Ano,je to pokračování,ale tentokrát neplatí,že nevstoupíš dvakrát do stejné řeky. Je to krásné a je to milé. Vzhledem k tématu ideální čtení na dovolenou.

17.08.2016 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Nádherná kniha o viktoriánské Anglii očima prostitutky Sugar. Musela jsem jí prostě držet palce a jen těžko jsem se od knihy odpoutávala. A překlad Viktora Janiše je úžasný! Doporučuji!!!

16.08.2016 5 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Pro mě úplně neznámá historie Brna, zajímavě napsaná pomocí osudu rodiny textilních průmyslníků- Offermanů. Moravský Manchester.

14.08.2016 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Další drsná leč úžasná kniha. Gerta a její přetěžký život. Kolektivní vina vs. osud jedince. Mnoho důvodů k zamyšlení. Výborná!

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha mě zasáhla jako málokterá. Krásný byť drsný příběh,ke kterému se opakovaně a ráda vracím. Velmi oceňuji autorčinu mravenčí píli. Výborná!!!

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Rodinná sága. Nejpropracovanější je osud první generace. Fascinovalo mě,jak rychle se ve 20.století změnil svět.

14.08.2016 4 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Krásná sonda do života autistického chlapce. Náš svět je pro něho nepochopitelný a my zase jen stěží pochopíme ten jeho. Pozoruhodné.

Číňan Číňan Henning Mankell

Velmi zajímavé popisy - Číny i novodobé Afriky. K zamyšlení.

13.08.2016 4 z 5

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky. Neurazí, ale je to nastavovaná kaše.

13.08.2016 3 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Netradiční forma - román v mailech. Velmi svižné a milé. Letní oddechové čtení.

13.08.2016 5 z 5

Middlemarch Middlemarch George Eliot (p)

Fascinující čtení o Anglii 19.století. A navíc v úžasném překladu Zuzany Šťastné. Doporučuji!!!
Obraz města Coventry-zde Middlemarch. Hlavní hrdinka Dorothea je oddaná a milující žena upínající se k intel. staršímu muži-Casanbone. Po jeho smrti prochází duchovním přerodem. Vztak k Willimu Ladislawovi. Detailní pohled ba maloměsto.
(2006)

12.08.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Popelka a princ. Dobré ženské čtení,chcete-li si poplakat....

12.08.2016 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Jedna z nejkrásnějších knih. Četla jsem ji už několikrát a pokaždé našla něco nového a úchvatného. Doporučuji!

12.08.2016 5 z 5