Lelaqu Lelaqu komentáře u knih

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Musím podotknout že nejprve jsem viděla film, a proto mě kniha lehce zklamala. Hlavně co se týče rozdílu film x kniha. Řekla bych že kniha je svým způsobem lepší, ale strašně mi vadil nespisovný jazyk. Příjemné byly Alešovy básničky a pokud máte knihu v povinně četbě, určitě bych vám ji doporučila.

25.12.2022 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Upřímně, na to jak je kniha vychvalovaná, tak jsem čekala něco lepšího, ale i přes to jsem dostala dobrý, kvalitní a zajímavý příběh. Zápletka je docela známá, ale i tak autorka dokáže vtáhnout do děje, zaujmout a nutit vás číst dál. Paris dokáže vytvořit jedinečnou atmosféru, dokáže z tak docela "obyčejného" příběhu udělat velmi dobré počtení. Co se týče hlavní hrdinky Grace, líbilo se mi že si dokázala zachovat docela klidnou hlavu, nebyla úplný stereotyp, ale že by byla zcela něco jiného se také říci nedá. Mojí oblíbenou postavou se stala Ester, ach ta Ester! Kdo by ji tam neměl rád že? :D Děj jako takový je dobře předvídatelný, ale upřímně, jak jinak by to mělo pokračovat?:D A ta poslední strana? Boží! Ta mě doslova dostala do kolen.

01.06.2020 3 z 5

Polibek v Londýně Polibek v Londýně Catherine Rider

Musím říct, že na to že jsem od této v pořadí třetí knihy nic moc neočekávala, tak mě velmi mile překvapila. Ano, moc vánočně nepůsobila, ale byla to příjemná zimní oddechovka. Postavy mi byly sympatické, děj byl vtipný, nevlekl se a spojení s divadlem bylo úchvatné. New York byl sice skvělý a Londýn mu jen zlehka šlape na paty, ale rozhodně je lepší jak Paříž. Myslím, že pokud nebudete nic moc očekávat, mohla by se vám kniha líbit víc než si myslíte.

09.02.2020 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Do vody byla pro mne velice příjemným překvapením, ať už to bylo tím že kniha má dost postav, nebo tím, že každá postava je psaná v jiné osobě. Ze začátku mi to přišlo divné, krkolomné a špatně se mi začítalo do jednotlivých kapitol. Po nějakých padesáti stránkách jsem si zvykla a čtení si přímo užívala. Co se postav týče, mužské postavy mi nesedly charakterem vůbec, ženské půl napůl. Příběh jako takový má zajímavou myšlenku, dokonce pro mě zajímavější než autorčina předchozí a oplývaná Dívka ve vlaku. Samotný děj mi na rozdíl od Hawkinsonové předcházející knize přišel o dost promyšlenější, dokončený a napětí rozpoložené do celých čtyři sta stran knihy. Co knížce ale musím vytknout je skloňování v překladu. Postavy jako Nickie, Katie se dle mého vážně neskloňují 's Nickií' a 's Katií'. Je to zřejmě můj osobní problém, ale vážně mě to iritovalo. Do vody se mi rozhodně líbila víc než Dívka ve vlaku a troufám si říct, že se do ní někdy pustím znovu. Doporučuji

24.08.2019 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Četla jsem ji napodruhé a tentokrát v češtině. Líbila se mi o 100% víc, vzhledem k překladu. Bylo to úžasně promyšlené ani chvíli jsem se nenudila, ano sice tu byly kapitoly, které mě nebavily tolik (většinou z pohledu Nicka) ale i přes to, to Flynn napsala tak neskutečně chytlavým a čtivým stylem psaní. Psychologická stránka knihy je nádherně vykreslená a popsaná. Bohužel jsem se dozvěděla menší spoiler, SPOILER ALERT Nick Amy podvedl KONEC SPOILER ALERTU ale i tak jsem si těch 520 užila na maximum. Určitě doporučuji

17.06.2018 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Na knihu jsem se hrozně moc těšila, vzhledem k tomu jak mne uchvátil autorčin počin ve spolupráci se Siobhan Vivian. Bohužel mě kniha neskutečně zklamala. Hlavní hrdinka mi byla až moc proti srsti a ostatní postavy taky, snad jediní Josh a Kity aspoň trochu okořenili příběh.
Asi největším oříškem pro mě bylo jméno hlavní postavy, Lara Jean. Přijde mi úplně stupidní oslovovat ji Lara i Jean. Ano spousta lidí má dvě křestní jména, ale bože, používáme jedno a když už tak obě jména nepoužíváme pořád.
Další háček, všechno bylo hrozně klišoidní a chyběla tomu všeobecně šťáva a tématika dopisů. Ty se tam řeší tak do poloviny a pak to pokračuje skoro jako telenovela.
Pro mladší čtenářky (cca 11-12) bude kniha určitě mnohem zajímavější než pro starší (15+)

20.03.2018 2 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Líbilo se mi to.Sice o hodně míň než předchozí díly,ale líbilo.Přišlo mi jako by se to odehrávalo úplně jinde.Sice jsem si prostředí představovala podobně,ale vůbec mi nepřišlo,že tam je America,Maxon nebo jiné postavy z předchozích knih.

04.03.2017 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Úžasné jako všechny knihy z trilogie.Nejméně se mi líbila povídka strážce a nejvíc asi miláček

01.02.2017 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Elita byla pro mne o něco málo horší než Selekce,ale i tak mě hrozně zaujala.Její obálka se mi líbí nejméně z celé série (šťastně až navěky, dceru a korunu nepočítám

20.01.2017 5 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Úžasná vánoční romance.U knihy jsem brečela a prožila pocity jaké dlouho ne.Za mě stoprocentní doporučení!

27.12.2016 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Nicholas Sparks

Velmi pěkná kniha.I ta slza ukápla!

01.11.2016 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Úžasná!Ten konec!Trošku mě tam zarazily některé scény,ale rozhodně doporučuji!

27.05.2016 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Tuto knihu jsem si chtěla přečíst už strašně dlouho, ale odrazovalo mě, že je přeložená jen do slovenštiny. Bohužel (nebo spíš bohudík) jsem já kráva zjistila, že je přeložená, jenom má tuhle příšernou ošklivou obálku. Ale co bych chtěla od Baronetu:D
Kniha mě bavila, byla čtivá, příběh mě bavil. Hrdinové už tak moc ne. Garett je v pohodě a docela fajn postava, ale Hannah, no neštvala mě, otravná nebyla, ale zajímavá mi nepřišla. Těším se na další díly (hlavně na Logana:D)

20.06.2024 4 z 5

Polibek na Mykonu Polibek na Mykonu Catherine Rider

Wow! Tohle byla nejlepší kniha od Catherine Rider. Sice jsem nečetla Palm Springs z letní edice, ale mám přečtenou celou zimní kolekci. Přiznám se, že YA už se vyhýbám, ale když jsem tohle objevila v knihkupectví, musela jsem to mít! Ano, asi tam hlavní rozhodnutí udělalo to, že miluji Řecko a vše, co se ho týká, takže jsem si to prostě musela vzít, protože tato autorská dvojice mě nikdy nezklamala. A tentokrát mě mimořádně potěšila! Očekávání jsem moc velké neměla, počítala jsem s YA sladkou oddechovkou (což jsem tak trochu i dostala) ale objevila jsem něco mnohem lepšího. Líbí se mi, jak autoři počítali s tím, že jejich čtenáři už vyrostli a šli do "dospělejších" témat. Sice už teď mi tam hapruje to, že nakladatelství cooboo cílí na mladé čtenáře, ale rozhodně bych knihu nedala přečíst nikomu mladšímu než je 16 let. Postavy Izzy a Zach mi byly obě sympatické, jejich příběh se mi moc líbil, ale musím připomenout, že byl kratší než by musel. 220 stran je málo, chceme víc!! Přiznám se, že ke konci jsem byla lehce dojatá (a to normálně nebývám) a určitě se do knihy pustím i další léto! Snad už možná i v tom Řecku

25.07.2023 5 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

Příjemná oddechovka, kterou jsem si přečetla na základě recenzí na tiktoku. První, co mě zarazilo byla er forma. Nejsem zvyklá moc číst v er formě, ich mám radši, ale musím říct, že mi to vůbec nevadilo:D Moc se mi líbil fakt, jak už tu někdo popisoval, že Piper se nezměnila hned, ale v průběhu jí i chyběl její starý životní styl. Na druhou stranu Brandon - moc se mi nelíbí, jak vždy autoři všeobecně popisují jak se najednou zamilují a mluví o ženách. Všichni víme, že v realitě to tak není:D Ale chápu, čtenáři to prostě v knihách chtějí.
Myslím, že pokračování není nutné, ale nebránila bych se mu.
Jednoduše na letní čtení doporučuji

16.06.2023 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Na tuto knihu jsem se chystala hooodně dlouho a také jsem ji dlouho sháněla (nemohla jsem ji nikde najít v čj), a proto jakmile jsem ji viděla v knihkupectví rychle popadla. Upřímně jsem byla lehce zklamaná. Kniha je určitě velmi pěkná, zajímavá a nenudila jsem se u ní, ale myslím si, že jsem měla až moc velká očekávání. Co se týče hlavní hrdinky Tate, moc mi k srdci nepřirostla. Často mi její chování připadalo neiracionální, ale na druhou stranu to nebyla hrdinka, kterou chcete něčím přetáhnout. Osobně mě více bavily Milesovy kapitoly, připadaly mi zajímavější a bez nich by kniha asi byla o ničem. Děj byl lehce předvídatelný, ale i tak mě bavil a knihu bych doporučila, jen asi od ní tolik nečekejte.

POZN. Prosím pokud někde knihu uvidíte v YA sekci a chcete ji koupit nějakému teenagerovi jako dárek, nedělejte to, kniha opravdu není YA a je spíše pro starší publikum.

31.12.2022 3 z 5

Ten den Ten den Blanka Lipińska

Nejhorší z celé trilogie. Nuda nuda nic se neděje, když už se něco děje je to o ničem. Narozdíl od prvního dílu mě ani nepobavila a vše co se zde stalo mi přišlo úplně zbytečné.

25.12.2022 1 z 5

Polibek v Římě Polibek v Římě Catherine Rider

Už je to jako rutina, každý rok vánoční příběhy od této autorské dvojice:D Na začátek musím říct, že se mi strašně líbí kontrast mezi obálkami. NYC a Paříž mají světlé obrázky a Londýn s Římem tmavé, neboli noční:D A hřbety u této "série" boží, jednoduché, na poličce se krásně vyjímají:) Postavy mi tu ze všech knih přišly nejsympatičtější. Hlavně Matteo, o můj bože, fotbalista:Dddd Dějová linka super, celou dobu jsem se bavila. Bylo to přesně to co jsem chtěla a očekávala, super pohodové vánoční čtení. Přijde mi že tahle se mi asi líbí nejvíce, hlavně miluju propojení mezi knihami! Jen jsem čekala že se v knize objeví více slaných jídel. Jo byla tam typicky pizza, ale čekala jsem třeba na špagety:D Ale i tak je fajn že jsem poznala nějaké italské dezerty! Doufám že za rok přibude další kniha, jinak nevím co budu o vánočních svátcích dělat!:D

15.01.2021 5 z 5

Carmilla Carmilla Joseph Thomas Sheridan Le Fanu

Carmilla mě jakožto oblíbenkyni seriálu od kinda tv nesměla minout. Hned že začátku mě překvapila tloušťka knížky, která je velmi kratoucka (cca 100 stran). Ze začátku jsem se sice bála, že styl psaní mi ve čtení bude dělat trochu problém, ale nakonec tomu bylo naopak. Moc se mi líbilo, jak kniha byla podána hezky ve vyprávění Laury. Sice mi občas některé věci přišli lehce absurdní, tím způsobem, že určité situace byly do oka bijící, ale i tak mě Carmilla dostala na plné čáře, možná není strašidelná jako se dá předpokládat podle obálky, ale i tak si u mě najde speciální místo a ráda se k ní někdy vrátím.

01.04.2019 5 z 5

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

K této knížce můžu říct jen jedno. Je to velmi pohodové, oddychové vánoční čtení. Já sice YA nečtu, ale díky předchozímu "dílu" jsem si ten příběh prostě chtěla přečíst. Nelituji toho vůbec. Sice to nebylo nic moc extra pro mě, ale naplnilo to mé očekávání, naladilo to romantickou (sice ne moc vánoční) atmosféru. Hlavní postavy byly typické k YA. Musím říct, že hlavní hrdinka mi sice nebyla dvakrát tolik sympatická, ale i přes to nebyla špatná. Co mě tedy nehorázně naštvalo byl překlad do češtiny. "...tak kufr, který váží na chlup přesně padesát liber" Jestli jsem to tedy správně pochopila, v angličtině by tím mělo být myšleno "pounds" čímž (podle toho co mě angličtí youtubeři naučili:D) se označuje jak libra, tak i váhová jednotka:D Bylo to hezké, milé čtení, které rozhodně doporučuji, hlavně příznivcům YA.

09.02.2019 3 z 5