lee5747 lee5747 komentáře u knih

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Příjemně čtivá, s velkým odhalením na konci, které jsem ani při nejmenším nečekala, a to hodnotím velmi kladně. Určitě se vrhnu i na další knihu autorky.

31.07.2019 5 z 5

Korektor Korektor Jana Kilianová

Narazila jsem na komiks náhodou a zaujal mě kvůli Janě. Komiks je velmi vtipný a dobře pojatý. Já jako špatný češtinář se v některých stripech poznávám.

11.07.2019 5 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Michelle je skvělá a tahle knížka to jen potvrzuje. Dost podrobně popsán její život a postupně i poznáváme další členy rodiny. Knížka celkově působí velmi otevřeným dojmem, je psaná dost čtivě a mile. Někdy se člověk i zasměje, někdo naopak se vcítí do určitých situací. Od knížky jsem očekávala dost a i tak očekávání předčila. Navíc jako bonus jsou různé fotky, prostě skvělé, doporučuju. :)

21.06.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Za mě super, povedené čtení, ikdyž mi přišlo že oproti jiným jeho kouskům, je tento trochu slabší. Ale chválím velmi nečekaný konec.

18.11.2018 4 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Od knížky jsem asi měla moc velké očekávání, ale i přesto je příjemná a docela oddechová. Pro mě osobně byli některé části zbytečné a nic neříkající a některé by mohli být naopak propracovanější.

04.11.2018 3 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Hodnotím velmi kladně, příjemné čtení, docela rychlý spád, fakt super. Jen v druhé části knihy jsem se trochu začala ztrácet v tom, kdo kdy vypráví kterou část, proto nedám plný počet hvězdiček. :)

28.10.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Úžasná knížka, skvěle a rychle se čte, takže pro mě ideální na cestování. Autor píše pěkným stylem, postavy si dokáži lehce vybavit a lehce se do nich vcítit. Určitě doporučuji a někdy si přečtu i další autorovi díla.

27.07.2018 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Tak nevím, čekala jsem asi něco jiného. Knížka mě nebavila, nutila jsem se do čtení, nakonec jsem to vzdala. Ještě tomuto autorovi ale zkusím dát šanci s jinou knížkou.

06.07.2018 2 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Líbí se mi styl psaní autorky. Kniha se četla skoro sama, jedním dechem. Konec byl pro mě dost překvapivý, což je za mě velké plus. Můžu ji doporučit všem milovníkům thrilleru a těším se na další dílo. :)

14.06.2018 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Z knihy jsem nadšená, zajímavý nápad. Postava hlavního hrdiny mi přirostla hodně rychle k srdci, i když v průběhu děje, jsou pasáže, kde je jasné, jak to dopadne.
Myslím, že každý z nás by si měl z této knížky odnést ponaučení toho, co se může v budoucnu stát.

26.05.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Po předchozí knize od autorky jsem měla velké očekávání a autorka ho splnila. Knížka se čte v rychlém tempu, zajímavý děj i nápad. Je to taková příjemná jednohubka :)

01.04.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Na tuto knížku jsem se těšila, protože předešlá Dívka ve vlaku mě uchvátila. Ale nadšení mě opadlo víceméně hned ze začátku. Autorka umí dobře a čtivě psát, ale trochu jsem se ztrácela v postavách a musela se nutit do čtení. Konec byl sice zajímavější, ale nevyváží to fakt, že jsem se u knížky dost nudila a chtěla jsem ji odložit a nedočíst.

31.01.2018 3 z 5

Ja Ja Elton John

Knížka je úžasná. Nevěděla jsem přesně co čekat, ale o to víc mě překvapila. Autor dost podrobně popisuje svůj život a to i etapy, které nejsou moc pěkné. Nebojí se mluvit o svých problémech a zároveň o formách pomoci.
Velmi se mi také líbila část, kdy mluvil i o dalších známých umělcích a osobnostech, obzvlášť o královské rodině.

05.01.2021 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Mě prostě Samuel Bjørk baví, i přesto, že tenhle díl byl trochu slabší, ale to spíš přikláním tomu, že se děj jakoby "opakuje" a konec mi přišel uspěchaný, ale i přes toto všechno, se těším na další autorova díla.

23.08.2019 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Od autorky jsem četla i předešlé knihy, takže už jsem věděla co čekat. Pro mě je to takový nadprůměr, knížka se čte skoro sama, svižně, do děje se vžijete rychle. Co mě mrzí je to, že poslední stránky knížky jsem dočetla spíš z nutnosti, protože už člověk ví, jak knížka skončí. Rozhodně je to jedna z těch knížek, u které si odpočinete, není nijak náročná na logiku, takže pro odpočinkový víkend ideální.

03.08.2019 4 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Knížku jsem čekala spíš o motivaci, než o životním příběhu Anie. Pár momentů k zamyšlení zde určitě bylo, ale nic co bych už neslyšela někde jinde nebo od někoho jiného. Za mě knížka nemá jako prvotní cíl být motivační, ale spíš povyprávět o svém příběhu. I přesto, je tento příběh milý, podaný příjemným a vtipným způsobem takže proč ne. :)

28.11.2018 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Velmi silný příběh, u kterého vám před očima probíhá celý děj a nejhorší představy. Myslím, že po dočtení, se každý nad přečtenými řádky hluboce zamyslí...Jenom se mi místy zdálo vyprávění dost povrchní.

06.11.2018 3 z 5

První konec První konec Lauren James

Příběh mi přišel zajímavý, sem tam jsem se ve skocích v čase ztrácela, ale vždy jsem se dokázala zpět zorientovat. Jediné co mi dojem z knížky kazí je můj pocit, že konec téhle knížky byl dost rychlý.

30.08.2018 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Za mě super, neměla jsem žádné očekávání. Autorka píše zajímavě, lehce mě vrhne do děje a rychle se její dílo četlo. Moc se mi líbí ta propletenost, se kterou jsem se ještě v takové míře nesetkala.

21.08.2018 5 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Asi nejlepší díl z této triologie. Super čtení, jen konec mě dostal, nečekal jsem ho takový, takže dojmy z knížky zpracovávám ještě teď. Určitě můžu jedině doporučit :)

13.08.2018 5 z 5