lea25 lea25 komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Myslím,že hodně dospělých se v této knize pozná,protože si nesou "jizvy"z dětství.Jen ten čas už se pak nedá vrátit.Nezbyva,než se smířit ,odpustit,poučit se a jít dál

02.11.2022 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Jsou lidé,kteří mají vizi a my pak u knížky neusneme.

03.01.2023 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Takový prudič,kterého máte nakonec rádi ...Zatím se mi líbily všechny knihy od Backmana

29.10.2023 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Děkuji za tuto knihu,která mi připomněla,jak to bývalo stejné na naší vesnici.Jak byla důležitá zem,která nás živila,jak se stálo za záclonou,když přijela sousedům návštěva.:-D.Místní drbny,majetky...Jen jsem si u čtení pokyvovala..I ten sváteční pokoj babička měla.Nářečí mi nevadilo,dost se podobá našemu,ale myslím,že bez toho by tato kniha nebyla ono.

20.10.2019 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Koupila jsem všechny tři díly jako e-knihy,v podstatě naslepo..a ten třetí díl už je teda jízda.Vubec mi nevadila tzv.prekombinovanost.Vzdyt je to kniha,nápad,myšlenka,která se ocitla na papíře..určitě budu autorku sledovat dál..

29.10.2022 5 z 5

Přesně jako dvě hodnocení pode mnou.Povidky nemusím,u téhle knížky jsem udělala výjimku a nelituji.Dokonce se člověk i zasměje.Proste Zuzanka

19.09.2021 5 z 5

Amnézie Amnézie Michael Robotham

Nevím,proč tak nízké hodnocení,protože pro mne naprosto skvělé čtení s vtipnými narážkami.Moje třetí kniha od autora a určitě ne poslední.

27.10.2020 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Pro mě naprosto skvělá kniha.New Orleans, mafie, prostitutce..mě evokuje jazz...O dívce Josie,která si chce navzdory svému původu a prostředí splnit svůj sen.Libila se mi od autorky kniha Sůl moře.

27.06.2020 5 z 5

Manželkou podruhé Manželkou podruhé Melanie Summers

Pro mě to až tak červená knihovna nebyla,protože i tohle lidi prostě potkává.Moc se mi líbilo,jak autorka líčí emoce.

26.11.2022 5 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Příběh se mi moc líbil.Hledala jsem i něco z historie šperku.Po půlce jsem se tak začetla,až jsem nevnímala okolí .Ale co ten konec?To jsem se taky nemohla odtrhnout a hledala,jestli tomu nechybí stránka...

27.10.2022 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Ani jsem nevěděla,do čeho se přesně pouštím.Za mě velmi povedená kniha.Snad jsem mu i trochu záviděla,že on tohle dokázal-být svobodný.

10.05.2017 5 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Začátek mi dal trochu zabrat,asi než jsem se zorientovala,trochu pochopila.Ale pak měla pro mě kniha spád,nemohla se odtrhnout.Myslím,že na takové čtení musí člověk trochu dozrát.
A teď nějakou oddechovku.:D

24.04.2016 5 z 5

Sonáta pro Miriam Sonáta pro Miriam Linda Olsson

To byla nádhera!Už dlouho mě žádná kniha takto nezasáhla.Tolik bolesti a smutku...To vcítění se do pocitů postav až srdcebolne....Smekam před paní spisovatelou

10.02.2024 5 z 5

Tkaničky Tkaničky Domenico Starnone

Jak jedno rozhodnutí poznamená celý život.Slepovaný už je prostě vidět.

29.10.2023 4 z 5

Krok do tmavé noci Krok do tmavé noci Miloš Doležal

Věděla jsem,že to nebude lehké čtení a myslet jsem na knihu musela i když jsem zrovna nečetla.Během čtení jsem někdy neviděla na písmena a vzpomněla jsem si,že jsem jako dítě dokument o křížku viděla.Můj obdiv má autor knihy za tu obrovskou hromadu práce.A nechápu,že se tohle dělo pár let po válce.

17.06.2023 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Mám ráda tyto psycho kriminálky.Hlavni hrdinové se mi líbí.Četla jsem i Sovu.Jen mi trochu vadila účast rodinného příslušníka, který se do případu zamotal.

25.01.2020 5 z 5

Opravdu mrtev? Opravdu mrtev? Peter James

Tuto knihu jsem si půjčovala a nečekala nic převratnýho.Soudila jsem podle obalu,co byla chyba.Děj mě strhl tak,že se mi nechtělo knihu odložit.

20.07.2019 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Kolikrát v životě bychom vedle sebe potřebovali člověka tak nadšeného ze všeho,co jej obklopuje.Četla jsem poprvé a to díky seriálu,který mi připomněla jedna slovenská televize.Milé čtení,mnohdy úsměvné,jisté názorové pasáže nadčasové.

11.04.2016

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Neměla jsem problém se v postavách orientovat,jak je tu psáno v některých komentářích.Mělo to svou logiku a čekala jsem,že to bude mít i určitou návaznost na všechny zde vystupující.Začetla jsem se a nemohla odtrhnout(synek si naštěstí vystačil sám).No a ten konec,to je masakr!Dočetla jsem před chvílí,do večera to snad z hlavy dostanu.Smutné,šokující,ale i tohle je život.

03.04.2016 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Moje první od této autorky.Dostala mě!.Když chceš ,aby byl Tvůj milý šťastný i kdyby to nemělo být s Tebou.To je láska!A láska je nejvíc!..Občas jsem taky brečela jako Ben...

30.05.2022 5 z 5