lea25 lea25 komentáře u knih

Sonáta pro Miriam Sonáta pro Miriam Linda Olsson

To byla nádhera!Už dlouho mě žádná kniha takto nezasáhla.Tolik bolesti a smutku...To vcítění se do pocitů postav až srdcebolne....Smekam před paní spisovatelou

10.02.2024 5 z 5

Obchodník s hudbou Obchodník s hudbou Rachel Joyce

Mám ráda tyhle knihy,které jsou o ničem a o všem.Od strany 227 jsem to musela dočíst už do konce.
Mělo to svoje kouzlo před rokem 89 a vzrušení,jestli se dostane i na mě nová deska,na kterou jsem stála frontu v Alfa pasáži v Brně.Pár jich doma ještě mám...

07.02.2024 5 z 5

Tkaničky Tkaničky Domenico Starnone

Jak jedno rozhodnutí poznamená celý život.Slepovaný už je prostě vidět.

29.10.2023 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Takový prudič,kterého máte nakonec rádi ...Zatím se mi líbily všechny knihy od Backmana

29.10.2023 5 z 5

Ledová bariéra Ledová bariéra Lincoln Child

Moc se mi to líbilo!Přečetla jsem ji za dva dny, protože jsem byla zvědavá,jak to dopadne.Zadna nuda,sama akce.Ale ten otevřený konec a co se stalo se všemi ze záchranného člunu?

14.08.2023 5 z 5

Krok do tmavé noci Krok do tmavé noci Miloš Doležal

Věděla jsem,že to nebude lehké čtení a myslet jsem na knihu musela i když jsem zrovna nečetla.Během čtení jsem někdy neviděla na písmena a vzpomněla jsem si,že jsem jako dítě dokument o křížku viděla.Můj obdiv má autor knihy za tu obrovskou hromadu práce.A nechápu,že se tohle dělo pár let po válce.

17.06.2023 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Jsou lidé,kteří mají vizi a my pak u knížky neusneme.

03.01.2023 5 z 5

Manželkou podruhé Manželkou podruhé Melanie Summers

Pro mě to až tak červená knihovna nebyla,protože i tohle lidi prostě potkává.Moc se mi líbilo,jak autorka líčí emoce.

26.11.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Myslím,že hodně dospělých se v této knize pozná,protože si nesou "jizvy"z dětství.Jen ten čas už se pak nedá vrátit.Nezbyva,než se smířit ,odpustit,poučit se a jít dál

02.11.2022 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Koupila jsem všechny tři díly jako e-knihy,v podstatě naslepo..a ten třetí díl už je teda jízda.Vubec mi nevadila tzv.prekombinovanost.Vzdyt je to kniha,nápad,myšlenka,která se ocitla na papíře..určitě budu autorku sledovat dál..

29.10.2022 5 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Příběh se mi moc líbil.Hledala jsem i něco z historie šperku.Po půlce jsem se tak začetla,až jsem nevnímala okolí .Ale co ten konec?To jsem se taky nemohla odtrhnout a hledala,jestli tomu nechybí stránka...

27.10.2022 5 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Mám ráda duchařinu,mám ráda thriller.Moc se mi tohle spojení nepozdavalo,ale nelituji.Jsem ráda,že jsem se do knihy pustila.Jak se blížil konec,nemohla jsem se odtrhnout .No a ten konec...

26.09.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Moje první od této autorky.Dostala mě!.Když chceš ,aby byl Tvůj milý šťastný i kdyby to nemělo být s Tebou.To je láska!A láska je nejvíc!..Občas jsem taky brečela jako Ben...

30.05.2022 5 z 5

Přesně jako dvě hodnocení pode mnou.Povidky nemusím,u téhle knížky jsem udělala výjimku a nelituji.Dokonce se člověk i zasměje.Proste Zuzanka

19.09.2021 5 z 5

Amnézie Amnézie Michael Robotham

Nevím,proč tak nízké hodnocení,protože pro mne naprosto skvělé čtení s vtipnými narážkami.Moje třetí kniha od autora a určitě ne poslední.

27.10.2020 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Nejlepsi na knize snad byli komentáře kolegů rodičů,kdy všichni přesně vedeli,jak se co stalo.A prekvapila mě Madeline .Tu jsem měla za povrchní,do sebe zahleděnou..knížka se mi moc líbila.

21.07.2020 5 z 5

Popmusic z Vittuly Popmusic z Vittuly Mikael Niemi

Skvělá kniha u které jsem se nejen zasmála,ale vzpomněla i já " se steskem a melancholií,které se mi nikdy nepodařilo zcela překonat."...

16.07.2020 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Pro mě naprosto skvělá kniha.New Orleans, mafie, prostitutce..mě evokuje jazz...O dívce Josie,která si chce navzdory svému původu a prostředí splnit svůj sen.Libila se mi od autorky kniha Sůl moře.

27.06.2020 5 z 5

Hraběnka Coselová Hraběnka Coselová Józef Ignacy Kraszewski

Nečtu historické romány.Tento mi někdo půjčil.Myslela jsem, že se budu nudit,ale četla jsem jako detektivku,kterou jsem zmakla za tři dny.Vzhledem k době příběhu a bytí autora bych ten romantismus odpustila.

22.02.2020 5 z 5

Muzeum zkamenělin Muzeum zkamenělin Margaret Atwood

Docela těžké čtení a těžký život.Jen se osvobodit od strachů a postavit se sám za sebe.Snad jen ta Elizabeth mi přišla o něco \"výš\" než manžel.Lesja mi teda lezla na nervy????.Její chování se dá ale chápat vzhledem k jejímu věku.

31.01.2020 4 z 5