Obchodník s hudbou

Frank si pronajme krámek v zapadlé anglické uličce a začne v něm prodávat to, co je mu nejbližší – desky s hudbou. Nahrávky všech žánrů, délek i kvality zaplní prázdný obchod. Pro každého, kdo vejde dovnitř, vybere Frank tu pravou desku. Nezáleží na vkusu, náladě nebo věku, každému vybere to, co právě potřebuje. Žádná magie. Stačí jen naslouchat. Život poklidně plyne na vlně hudby a každodenního života spolu s ostatními obyvateli této uličky. Ale ačkoliv má Frank dar empatie a citu pro to, co potřebují ostatní, on sám zůstává starým mládencem. Jednoho dne omdlí před obchodem dívka. Frank a jeho přátelé se jí ujmou, ale jakmile se jí udělá lépe, zmizí. Všichni se ptají: "Kdo je ta dívka:" "Proč má zelený plášť?" "Je to doktorka?" "A co ten její německý přízvuk?" Ale Frank neslyší... zamiloval se. Dívka se vrací a pomalu mezi nimi vzniká...láska? Má šanci na úspěch?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/403680/obchodnik-s-hudbou-0lP-403680.jpg 4.314

The Music Shop (2017)

Vydáno:, Cosmopolis

Kniha Obchodník s hudbou

horkosladka

Oddychovka, román pro ženy. Nápad s obchodem s gramodeskami super. Ale ten konec podle mě vše pokazil.

Mermaida

Kouzelná kniha o Frankovi, který žije hudbou a gramodeskami.

veronika0382

Možná půjdu proti proudu, ale mně v knize něco chybělo. Takový ten pomyslný šmrnc nebo moment překvapení. Děj mi přišel zdlouhavý. Obchodník s hudbou je ale nevšední román o lásce, je lidský a laskavý. Pod to se zase můžu podepsat. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

bookcase

Ach... Nádhera. Balzám na duši, úžasný překlad třešničkou na dortu, díky Lucko. Užila jsem si příběh, postavy i téma - hudbu.

Bobina74

Kromě skvěle vystavěného příběhu vás tahle kniha naučí vidět hudbu v jiném světle. V zářivém světle s nekonečnou hloubkou, která vás bude prostupovat po celou dobu čtení. Moc pěkná práce...

S.monika

Příběh krásně pohladí na duši! Není to přehnaná slaďárna - je to milé, veselé, přátelské. Musím uznat, že v příběhu byly snad jenom příjemné postavy, ani nevím, koho jsem si oblíbila nejvíce. Ty hudební složky a Frankovy přednášky vás úplně nutí si ty skladby hned pustit, abyste měli tu správnou atmosféru u čtení. Prostě balada! A nemusím ani dodávat - nejvíc krásnou a úžasnou obálku. Nevím jak vy, ale tuhle knihu prostě chcete mít doma!

Sorrow

Obchodník s hudbou na mě zapůsobil úplně stejně jako Harold. Rachel Joyce umí vyprávět obyčejné příběhy plné neobyčejných lidí, zasadit je do běžného prostředí, ale zároveň okořenit neopakovatelnou atmosférou. Její knihy si zamilujete pro neprvoplánovost, špetku humoru a notnou dávku emocí. Ač mám k závěrečným kapitolám droboučké výhrady, jako celek je Obchodník přesně tou "romantikou", kterou v rámci žánru hledám.

Moggie

Neobyčejně milý, lehce ulítlý, roztomile sentimentální příběh, plný lásky, humoru a sounáležitosti. A ještě se dozvíte spoustu zajímavostí o hudbě.

britská literatura hudba

Rachel Joyce