Obchodník s hudbou

Frank si pronajme krámek v zapadlé anglické uličce a začne v něm prodávat to, co je mu nejbližší – desky s hudbou. Nahrávky všech žánrů, délek i kvality zaplní prázdný obchod. Pro každého, kdo vejde dovnitř, vybere Frank tu pravou desku. Nezáleží na vkusu, náladě nebo věku, každému vybere to, co právě potřebuje. Žádná magie. Stačí jen naslouchat. Život poklidně plyne na vlně hudby a každodenního života spolu s ostatními obyvateli této uličky. Ale ačkoliv má Frank dar empatie a citu pro to, co potřebují ostatní, on sám zůstává starým mládencem. Jednoho dne omdlí před obchodem dívka. Frank a jeho přátelé se jí ujmou, ale jakmile se jí udělá lépe, zmizí. Všichni se ptají: "Kdo je ta dívka:" "Proč má zelený plášť?" "Je to doktorka?" "A co ten její německý přízvuk?" Ale Frank neslyší... zamiloval se. Dívka se vrací a pomalu mezi nimi vzniká...láska? Má šanci na úspěch?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403680/big_obchodnik-s-hudbou-0lP-403680.jpg 4.166

Vydáno: , Cosmopolis

The Music Shop, 2018

Kniha Obchodník s hudbou

helcavo

Krásný příběh, lidský. Knihu mám moc ráda.

Penicuik333

Nesmírně nezna, laskavá a trochu smutná kniha. Jemná, pomalá a velice lidská.

Lauralex

Řekni mi, co posloucháš, a já ti řeknu, kdo jsi.
Léčivá síla hudby, přátelství a lásky. Skrytý poklad, který jsem objevila náhodou ve výprodeji, ale tam rozhodně nepatří. Byl to balzám na duši, který mi dodal klid, pohodu a vřelý, melodický příběh, jako když se prolínají skladby na deskách, jedna za druhou, a stále mi zní v mysli.

Miluju číst o hudbě a jako pro muzikálního člověka to pro mě byl krásný zážitek plný emocí a radosti. Stejně jako pro Franka je hudba smyslem mého života. Možná to neumím se slovy, ale řečí hudby mluvím plynně. Dokázala bych se vzdát hodně věcí, ale ne hudby. To nejintimnější a nejcennější, co mám, je můj hudební playlist, a přesně v tomto duchu je příběh napsán. Tahle kniha je oslavou hudby, hudba lidi spojuje, a o tom ta kniha je. A o lásce. Ve všech podobách.

Nenápadný, komorní příběh, něžně napsaný, jako milostná píseň. Romance s lehkým a milým humorem a krásným lidským přístupem. Jednoduše plynoucí, ladně podaný nenáročný příběh o lidských osudech a hledání smyslu života. Není to obyčejná romantika, je to poutavý, chytrý, nadlehčeně napsaný, po životě volající příběh plynoucí svým vlastním tempem i svou vlastní cestou, bez větších překvapení, plný moudrosti, přirozenosti, lidských chyb, porozumění a vášně, zkrátka jak obyčejný život neobyčejných lidí běží.

Autorku jsem neznala (a vlastně jsem měla celou dobu pocit, že to napsal chlap, nevím proč), ale mám teď chuť si hned přečíst všechny její knihy, jak laskavě a srdečně o lidech, věcech a životech píše. Pro milovníky hudby, kteří vědí, jak by bez ní byl život chudý a bolavý, a skromnosti lidského bytí.

JointlieKat94

Kniha se četla sama, stále tam byly situace, kdy jsem potřebovala vědět, co se stane a jak to sakra dopadne! Ty dva se tak milovali a tak skončili.. byl to příběh o lásce. Byl to příběh o hudbě. O přátelství. Bylo to laskavé, smutné, veselé a trochu i napínavé. Prostě musíte číst dál, protože potřebujete vědět, co se stalo a co se bude dít dál.

Jako velké plus doporučuji ke každé hudbě, kterou Frank pro někoho vybere, pustit si jí na YT, protože to je zážitek na víc. :)

Moc hezky se mi četlo!

lynxir

Mnohem více než o lásce je ta kniha o smutku. O smutku ve všech možných podobách: smutku ze ztrát, těch skutečných i těch možných, neschopnosti se uvolnit, zbavit se ublíženosti, přizpůsobit se nově vznikajícím situacím, smutku z tlaku a bezohlednosti okolí, smutku z nedostatku vlastní odvahy, nejistoty, nerozhodnosti, váhavosti a strachu. A taky o tom, že na konci, i když to někdy nevidíme, je vždycky to jediné: naděje.

Lucyjee

Chvíli trvalo, než jsem se do knihy ponořila. Začátek se trochu vlekl, ale na konci jsem měla slzy v očích, takže mě dostala :)

Aivinka

Když jsem knihu poprvé otevřela, čekala jsem příběh o hudbě a muži který jí miloval, ale když jsem se začetla, uvědomila jsem si, že vlastně čtu příběh života. O tom jak nás dennodenně ovlivňuje hudba, ať už chceme nebo ne, o tom jak může být člověku ublíženo, o špatných i dobrých rozhodnutích ale hlavně o lásce. O lásce k hudbě, k lidem, k rodině, ale především k sobě samým.

pydla
12.09.2020

Frank má rád lidi, rád jim pomáhá, pomocí správně vybrané hudby na gramodesce jim vrací chuť do života. Má krámek s gramofonovými deskami. Sám se však brání lásce. Jednoho dne do obchůdku vstoupí Ilsa a Frank se zamiluje. Nedovede to však říct ani dát najevo. Lze vyléčit zlomené Frankovo srdce? Proč ti, kteří pomáhají druhým, zůstávají sami. A jsou sami? Jsou milováni? A dokáže hudba i léčit? Něžně napsaný příběh o neohrabané lásce, hudbě a pomoci druhým.