Lalina3 Lalina3 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silná kniha a jsem nadšená, že se u nás ve škole zařadila do povinné četby. Pecka.

20.02.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tak tohle mě vážně moc bavilo. Sice jsem ji četla dlouho, protože některé události jsem potřebovala trochu zpracovat, ale i tak jsem si čtení moc a moc užila. Tomuhle se říká kvalitní četba. Doporučuji.

13.04.2024 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Dlouho jsem tuto knihu odkládala a byla to chyba. Nebudu tu vypisovat vše, co se mi honilo hlavou, protože komentáře pode mnou to vystihují... Snad jen řeknu, že je to nádherná kniha a skrývá v sobě veliké poselství...

05.03.2019 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Milé, pohodové, ale zároveň jste se občas stresem zapotili i s hrdinkou při některých šílených situacích :D Určitě to není poslední kniha, co si od autorky přečtu. Doporučuji.

02.09.2022 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Samozřejmě nemůžu hodnotit jinak než 5*. Svědectví jsou většinou naprosto neuvěřitelná, pro nás smrtelníky, co mají každý den co do úst a neprší jim na hlavu. Nevím ani, co ke knize říct. Prostě si ji přečtěte. A někdo ji zařaďte do povinné četby. Prosím.

11.01.2022 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Tahle kniha byla boži, stejně jako její předchůdkyně. :)
Konec mě nepřekvapil, protože jsem byla informovaná kamarádkou. :D ale jinak bych byla vyděšená...
První mi byla Eadlyn hodně nesympatická, připadala mi velice namyšlená.
Pak jsem ale postupně svůj postoj trošičku přehodnotila. :)
Za mě super kniha, styl autorčina psaní je poutavý, hezky se čte. :)

SPOILER:
Já nevím jak vy, ale mně se zdálo, že se tam cosi děje mezi ní a Erikem. :D :D

28.07.2016 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Geniální.

01.03.2023 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Chyběla mi ta Tris, která byla v Divergenci. Je mi jasné, že dospěla, ale i tak.
Nevím, co mi přesně vadilo...Možná moc sci-fi - viz.film.
Konec mě zklamal. Velice.
Za mě 2*.

Spoiler!
Jsem jediná které příjde, že se Tobias a Christina začali sbližovat a naprosto s tím nesouhlasí a štve ji to?

09.07.2016 2 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Neuvěřitelně nádherná kniha... Dočtu knihu, zavřu ji... A ještě se deset minut usmívám. Můžu fakt doporučit.

18.02.2024 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Nebylo to tak peckovní jak jsem čekala, ale i tak super kniha, čtení jsem si užila.

28.03.2023 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tak jsem podlehla těm všem doporučením a konečném se do knihy pustila...
JEŠTĚ ŽE TAK!
To byla parádní jízda! Nápad celé série je božský, něco takového by mě nenapadlo ani v nejdivočejších snech. Narozdíl od jiných knih tu nepokulhávalo ani zpracování, které bylo velmi dobré. Tak akorát romantiky přiměřené k situaci, napětí a zvratů habaděj, no já nemám co vytknout!
Doporučuji všemi deseti a s nadšením se pouštím do dalšího dílu.

05.10.2021 5 z 5

Ghostwriter Ghostwriter Alessandra Torre

Páni. Jen aby bylo jasno, 5* dám málokdy. Ale tady není o čem přemýšlet. Tohle bylo plné emocí, syrových emocí, život je prostě někdy svin* a občas se happy end nekoná.
Doporučuji.

24.01.2022 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Moje první knížka od autorky a už teď vím, že si od ní určitě ještě nějaké knihy přečtu.
Poutavý styl psaní, čtení uběhlo ani nevím jak. Nenudila jsem se ani minutu, a to ani ve chvílích, kdy se bavilo o něčem, co mě příliš nezajímá nebo mi nepřišlo důležité. Což se podaří málo které knize.
Celkově zápletka byla úžasná, napínavá až do konce. Konec byl emotivní a dechberoucí..
A Epilog? Úžasný nápad, který opravdu oceňuji, nádherně završil už tak dokonalý příběh.
Postavy byly reálné, rozhovory a zápletky uvěřitelné, proto knihu jak nejvíc můžu doporučuji!

25.07.2017 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

To byla vážně čtenářská jízda!
Kniha byla naprosto božská. Je extrémně čtivá, zábavná, vtipná, napínavá,...
Jako tady asi každý jsem se rozhodovala mezi Zachem a Morfeem, a zvítězil Morfeus. Je to mrcha v mužském podání, ale je prostě...dokonalý. :D
Jakmile jsem knihu dočetla, začala honička za druhým dílem.
Extrémně doporučuji, tak ÚŽASNOU knížku jsem dlouho nečetla!

30.12.2016 5 z 5

Lovec králikov Lovec králikov Lars Kepler

Trošku se nám tu stupňuje brutalita oproti předchozím dílům, ale zatím to není zbytečně přehnané, naopak to úplně stupňuje ten hrozivý (správný) pocit ze čtení.
Zase super díl, těším se na další.

10.11.2023 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Mně tato kniha prostě sedla. Vraha jsem uhádla za půlkou, ale teda ten konec mě dostal! Do poslední stránky jsem vlastně nevěděla, co se ještě stane.

22.04.2023 4 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Moc pěkně napsaný psychothriller. Fern jsem měla ráda od začátku do konce i to, jak se k ní chovali ostatní bylo úžasné. Spokojenost.

21.04.2023 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Měla jsem velké očekávání. Těžko říct, jestli to můj úsudek ovlivnilo, ale tohle... Bylo špatný.
Čtivý to bylo dost, ale jinak? Vysvětlení knihy skoro na jediný straně, milion věcí se ani vůbec nevysvětlilo...
Ano, v šoku jsem na konci knihy zůstala. Ale jen proto, že jsem nemohla uvěřit tomu, jaká blbost to byla.
Zklamání velké :( A mrzí mě to, těšila jsem se na dalšího super autora.

29.01.2022 2 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Čtyři slova.
Tak tohle je epický.
Po dočtení jsem zůstala s pusou otevřenou (což se mi mimochodem dělo i během čtení) a nemohla jsem to strávit. A hlavou mi pořád dokola bežela už zmíněná čtyři slova.
Nerozumím tomu, jak smrtelník může takovou knihu napsat, jak dokáže vyvolat ve čtenáři takové emoce. Před autorkou opravdu smekám. Velmi hluboce.
Každá strana me vtáhla, každá strana mě bavila a každá strana byla nezapomenutelná.
Jednoduše řečeno, kniha je dokonalost sama, takže DOPORUČUJU!
(Při Kotlíku, kam jsem dala ten druhý díl?!)

05.03.2019 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Dokážu do pár odrážek dát celý děj knihy:
- sex
- trhání kalhotek
- sebeužírání
Toť vše. Nechápu, kde kniha nabrala takové hodnocení. Nestála za nic. Hlavní postavy jsem si neoblíbila, sexuální scény byly pořád to samé dokola a taky se v knize nic nestalo. I v erotickém románu očekávám nějaký děj, aspoň minimální. Tady nebyl. Oproti tomuto je Calendar Girl kniha plná zvratů a děje, opravdu...
Jediné, co knize aspoň trochu přidávalo, byla čtivost.

18.04.2019 2 z 5