ladaol ladaol komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Občas váhám, zda se ke knize vůbec vyjadřovat (i když se mi moc líbila, či případně nelíbila), stejně již přede mnou je tolik komentářů..., ale tohle je jedna z těch o které bych se ráda podělila.
Jsem také husákovo dítě, ale z té doby si příliš nepamatuji a naši neradi vzpomínají, zvláště na některé věci. Chápu, děkuji paní Mornštajnová, opravdu nyní chápu proč. A jsem za to moc vděčná. Obdivuji své rodiče za to, že nás vychovali tak, jak nás vychovali a bezmezně je za to miluji.
Tak hluboký dojem ve mně tato kniha zanechala.

17.02.2021 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Knihu jsem si přečetla už několikrát a několikrát jsem viděla i filmové zpracování. Pokud člověk potřebuje zlepšit náladu, s tímto výběrem nikdy nešlápne vedle.

22.10.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Za mně naprostá jednička, o téhle době u nás, jsem ještě nečetla a některé historické podrobnosti jsem vůbec netušila, o tom se ve škole neučí...
Jako na zavolanou zrovna dávají seriál Marie Terezie, který se dobou k tomuto prvnímu dílu hodí :) Navíc když jsem si poprvé přečetla jméno Larish, hned jsem měla na jazyku písničku Těšínsko od Jarka Nohavici. Že by souhra náhod?
Doporučuji přečíst.

03.12.2021 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Příběh, který ve mně zanechal hluboký dojem a radost z toho, že žiju dnes. Přiznám se, že jsem brečela, jak želva. Rozhodně k zamyšlení.
Je to moje druhá kniha od této autorky (Nejsem jako vy) a obě vřele doporučuji k přečtení.

17.02.2020 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Docela jsem si u tohoto dílu poplakala. V této době vyrůstala moje babička, i když v jiném kraji. Vůbec se nedivím, že některé vzpomínky raději ani nevytahovala a mluvila jen o tom hezkém. No a co čert nechtěl, česko-polské spory pokračují, aktuálně o těžbu v Turówě, skončí to někdy?! Lidi neblázněte, jak je v tomto díle několikrát napsáno "zlo plodí jen další zlo"...

06.12.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Doporučuji jako povinnou četbu dnešní mladé generaci, která tu dobu nezažila.

23.12.2021 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Ne a ne... nedalo se přestat číst... nutně jsem musela vědět, jestli a jak se mu ho podaří usvědčit. A jak jinak, opět se autorovi podařilo konec pěkně zamotat a udržet tak čtenáře v napětí až do poslední stránky. Klidně bych dala víc hvězdiček, než jen pět.

13.10.2019 5 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Kniha mne vyloženě nadchla. Poutavě napsaný příběh - prolínání minulosti a současnosti a kdo ví, co vlastně byla skutečná minulost? Autorka umí bohatě a poeticky popsat krajinu. Napínavé a romantické až do konce.

23.08.2021 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

No, ano, v dnešní době opravdu je možné všechno, jak snadno přijít o téměř vše, co si člověk vybudoval... Není jednodušší nelpět na ničem? Ale na nikom? Ta představa je dost depresivní. Příběh mně velice bavil, doporučuji, nečekaný závěr, žádné fádní pasáže. Doufám že další díly budou také tak povedené.

25.08.2019 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Já chci pokračování! Jdu si alespoň cvaknout ořechovku, co jsem si v létě naložila...

21.12.2021 5 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

Jak jsem si našla, jedná se o Diogenův syndrom jinak také chorobné hromadění věcí a je v podstatě neléčitelný. No tedy slyšela jsem už o tom, ale když jsem si začala vše představovat, tak jsem si řekla "zaplať Pán Bůh", že manžel je jen obyčejný "bordelář", to bych asi nedala :) Doporučuji přečíst.

08.02.2021 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Velice povedené dílko. I v závěru se to ještě pěkně zamotalo. Akční, napínavé, dobře čtivé. Zhltnula jsem to za víkend.

21.07.2019 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Tedy za sebe bych dala i víc hvězdiček, příběh mně naprosto dostal. Rozhodně DOPORUČUJI! (komentáře přede mnou již říkají vše, takže nevím, co dodat..., ale každopádně si to přečtěte)

23.01.2020 5 z 5

Tajný deník Hendrika Groena Tajný deník Hendrika Groena Hendrik Groen

Kniha mně naprosto dostala, v dobrém slova smyslu. Rozhodně se k ní ještě vrátím, ale nejdřív si musím sehnat druhý díl :) Skvěle jsem se bavila, miluji sarkasmus a ironii a lidi co si dokážou udělat legraci sami ze sebe a neberou život až tak vážně. Na konci jsem se ovšem neubránila zatlačení slzy, i takové situace do života patří, a to v jakémkoliv věku.

"Dokud jsou plány, ještě se neumřelo." a další skvělé citace z této knihy by si zasloužily zveřejnit.

14.01.2020 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Jedna alkoholička, druhá notorická lhářka a třetí, no, nevím. Nakonec to byla vcelku dobrá detektivka, spíš tedy opravdu ten konec, ale znovu to číst určitě nebudu.

13.04.2022 3 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Opravdu čtivý i tento díl, klidně bych autora přirovnala k mému oblíbenému Danu Brownovi a hnedle se vrhám na třetí díl.

25.08.2019 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Ne vždy je všechno takové, jaké se to na první pohled zdá...

17.08.2021 5 z 5

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

(SPOILER) Tato kniha rozhodně má co dát, ale bohužel ne všichni chápou o co vlastně šlo. Fikce nebo pravda no a co, to poselství je přeci někde úplně jinde... Knihu jsem četla už potřetí a vždy v ní objevím něco nového.

SPOILER:
Vybírej si s rozmyslem, protože se ti může dostat, čeho si žádáš. Všechno, co se na Zemi děje se děje za určitým účelem. ...Musela bych se nejdřív dokonale smířit se vším. Musela bych se naučit odpouštět sama sobě, nesoudit druhé a učit se z minulosti. Ukázali mi, jak důležité je umět přijmout a milovat sama sebe, být k sobě upřímná a stavět se zrovna tak i k ostatním.
...atd...

06.04.2021 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Začátek mi připadal trochu vleklejší, než se autor dopracoval k nějaké zápletce, ale konec mně moc bavil. Možná trochu pohádka, ale konec opět zamotaný a, alespoň pro mně, nečekaný. No co, v dnešní době umí lékařská věda hotové zázraky, tak proč ne... Na další díl se docela těším.

07.10.2019 5 z 5

Nezlomný Nezlomný Hana Hindráková

(SPOILER) Miluju happyendy a tenhle obzvlášť, neb je to skutečný a ne vymyšlený příběh. Moc hezky napsané, i když mi bylo při čtení hodně do pláče.

Nemůžu si nevzpomenout na knihu Boží blud, co jsem četla nedávno a i tato kniha mně utvrzuje v tom, že víra a náboženství jsou dvě různé věci. Joseph se tu často obrací právě k Bohu se svou vírou v něco lepšího a pan Mulli se svou ženou mají víru v Josepha a v to, že se dokáže změnit, v čemž mu velice pomáhají. A přesně tohle on potom předává dál. Opravdu silný příběh. Celou dobu jsem také byla napnutá, jak to dopadlo s jeho sourozenci, ale to si už přečtěte sami :)

22.05.2022 5 z 5