L.Helena L.Helena komentáře u knih

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Hodně dobrá kniha, napínavá, čtivá, zajímavá sonda do pracovního života investičních bankéřů. Trochu mě zklamal závěr, podle něj to vypadá, že nastražit všechny ty záludné pasti byla vlastně docela hračka.

26.07.2020 4 z 5

Sedm dopisů z lásky Sedm dopisů z lásky Sinéad Moriarty

Hodně smutné čtení.
Zpočátku jsem měla obavy, že se bude jednat o sentimentální příběh se zázračným happyendem, jaký je možný jen v knihách. Jedná se však opravdu o tragický rodinný příběh… Ale i přes všechny ty smutné události je moc hezké, jak rodina dokáže držet pospolu, vzájemně se podporovat a odpouštět si.

04.07.2020 5 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Knížka mě opravdu bavila. Líbilo se mi prostředí – sídlo anglické aristokratické rodiny, a taky to, že postavy nebyly černobílé. Každá z nich byla svým způsobem jak obětí, tak i viníkem. Zůstává na čtenáři a jeho morálním hledisku, do jaké míry bude každou z postav odsuzovat nebo ji litovat.

02.07.2020 4 z 5

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

Tak to bylo opravdu hodně dobré. Nechápu, že mě knihy tohoto autora doposud míjely. Začetla jsem se hned na první straně a knihu prakticky neodložila. Je plná napětí, zvratů, akčního děje i tragických životních situací. Rozuzlení skutečně překvapivé, trochu jsem měla pocit, jako by mě autor podvedl..., ale to už bych hodně spoilerovala.

22.03.2020 5 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Tak trochu jiný rozměr sloganu "Pomáhat a chránit"...

11.01.2020 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Zatím jsem ještě nečetla Erotikon, ale z těch ostatních se mi tato asi líbila nejvíc. Místy hodně zábavné, až "ujeté" situace, mnohdy jsem se fakt smála nahlas. Oproti tomu místa natolik vážná, až z toho naskakuje husí kůže.
Moc se mi kniha líbila.

10.11.2019 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Nejsem muž ani lékař, ale myslím, že se autorce povedlo moc dobře vykreslit postavu chirurga se všemi jeho chybami a pochybnostmi o svém "zpackaném" životě. Opravdu mně mnohdy bylo líto Markéty a mrzelo mě, že v knize chybí víc z jejího vnitřního světa a prožívání. Docela ráda bych si přečetla třeba druhý díl s názvem Manželka chirurga :-)

26.10.2019 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Bohužel čtu sérii na přeskáčku, protože se mi nedaří knihy v knihovně vypůjčovat postupně. Ale i tak je to vždy příjemný čtenářský zážitek. Teď mi chybí přečíst ještě první a poslední díl a zatím se mi tento líbil asi nejvíc.

14.08.2019 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Kniha zajímavá svým námětem, dobře se četla. Nejsem si však úplně jistá, zda se reálně dá až takovýmto způsobem "pohrávat" s pamětí a "programovat" člověka k provedení určitého činu...

19.04.2019 4 z 5

Pohřbený život Pohřbený život Allen Eskens

Úžasná detektivka, kde role "detektiva" je přisouzena studentovi, který případ rozplétá zprvu proto, aby splnil seminární práci, ale postupně se pro něj stává osobní záležitostí. Nesmírně čtivé a napínavé již od samého začátku. Navíc se mi líbí, že během vyšetřování nejsou zabity nevinné oběti, tak jak tomu je u Eskensovy druhé knihy V cizí kůži.

27.11.2018 5 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Velice dobře se čte. Kniha je napínavá, osudy hlavních postav jsou zahaleny tajemstvím. Líbí se mi, jak jednotlivá tajemství autorka odhaluje postupně, i když to hlavní a největší odhalení se čtenář samozřejmě dozví až na konci.

08.09.2018 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Knížku jsem četla po chvilkách, často jsem ji odkládala, protože mě nebavil ten svět pohádek a fantazie. Tak jsem došla asi do půlky a myslela jsem, že už knížku ani nedočtu. Pak jsem se k ní po čase vrátila, když jsem měla dost času a druhou půlku jsem přečetla na jeden zátah a odkládala jsem ji jen proto, abych si mohla utírat slzy. Chytly mě osudy všech těch podivínských obyvatel nájemního domu, viděny perspektivou osmileté Elsy. Buď v druhé půlce bylo té fantazie míň, nebo to bylo tím, že jsem četla v kuse.
Takže doporučuji číst tuto knížku až budete mít dost času na to, abyste se mohli začíst a naladit se do "nanejvýš pochybného vkusu" (autorova slova z poděkování čtenářům).

04.03.2018 4 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Audiokniha
Moc hezky vyprávěný příběh. S každou kapitolou mě bavil víc a víc.

12.05.2024 5 z 5

Ztracené dívky z Willowbrooku Ztracené dívky z Willowbrooku Ellen Marie Wiseman

Knížku jsem měla rozečtenou hodně dlouho, protože kapitoly, kdy Sage pobývá ve Willowbrooku, se mi prostě četly velmi špatně. Ne kvůli formě, ale obsahu. Věřím, že se tak dělo, a už jen číst o tom, bylo hodně těžké.

14.04.2024 4 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Zajímavá osobnost, zajímavé čtení.

18.01.2024 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Audiokniha
Mám přečtenou již celou tuto sérii, jen první díl mi chyběl. Zpočátku mně to přišlo hodně rozvleklé, pak už jsem se zaposlouchala, i když některá místa byla zbytečně natahovaná. Ale jo, nakonec docela dobré, a aspoň jsem se dozvěděla, jak to všechno začalo.

08.11.2023 4 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Tolik vražd, že se čtenář vůči nim postupně stává až otupělý, přestože se stupňuje brutalita jejich provedení. I když nápad dobrý a čtivost se knize rozhodně nedá upřít.

15.10.2023 4 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Hodně jsem se těšila na novou autorčinu knihu, protože všechny předešlé se mi vesměs líbily a hodnotila jsem je na 4 až 5*. Tentokrát však přišlo zklamání. Čtivost knize sice nelze upřít, ale už někde kolem půlky jsem si říkala, kdy konečně přijde to něco víc, než jen popisy nespokojeného života prakticky všech členů rodiny. Jenže i ta nespokojenost byla taková obyčejná, nic, co by bylo výjimečné, takových nespokojených lidí je všude kolem plno. Snad jen že občas se vyskytnou i nějaké pěkné chvilky, a ty tady chyběly. Jo, je tam spousta okamžiků k zamyšlení, čtenář si může představovat, jak by se v určitých situacích zachoval sám, jenže téměř celá kniha je pořád to samé neustále dokola. Gradace příběhu přijde až v samotném závěru, ale protože to bylo celou dobu takové „všední“, tak i přestože to byl výsledek dlouhodobé frustrace, přišlo mi to docela psychologicky neadekvátní, nebo spíš málo vysvětlené a pro mě tím pádem špatně pochopitelné.

11.10.2023 3 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Chvilku trvá, než čtenář pronikne do příběhu, či spíše do osudů čtyř hlavních hrdinek této knihy. Ale od okamžiku, kdy se společně ocitnou na lodi plné nevěst, už se jedná o hodně zajímavé vyprávění. Sice fiktivní, ale na pozadí skutečné historické události, o které jsem do té doby neměla ani ponětí.

12.09.2023 4 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Audiokniha
Moc se mi to líbilo. Až tak, že vlastně ani nevím, co k tomu dodat.

18.08.2023 5 z 5