kyticka152 kyticka152 komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tato kniha byla neuvěřitelně zvláštní. Moc mě bavilo poutavé popisovaní postav, a jak spisovatelka dokázala vyprávět i o spoustě vedlejších postav, až se zdály hlavní. Knihu jsem však četla dlouho a neměla jsem potřebu číst stále či objevovat pokračování. Děj byl ovšem tak geniálně vystavěný, že nemůžu dát nic jiného než plný počet hvězdiček.

30.09.2018 5 z 5

Poušť v plamenech Poušť v plamenech Alwyn Hamilton

Kniha pro mě byla příjemným překvapením. Byla pěkně napsaná a děj plynul přímo před očima. Ze začátku jsem se musela do knihy začíst a vypořádat se s mýtickýma postavami, chvíli jsem uvažovala, že ji ani nedočtu, ale opak se stal pravdou a já jsem za to ráda. Když se teď na to zpětně podívám, příběh byl docela předvídatelný a ne úplně pro každého. Ovšem já si ráda přečtu další díl.

02.08.2018 4 z 5

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

Milé letní čtení. Knížku jsem si užila, i když měla velmi jednoduchý děj. Takový konec snad očekávali všichni jinak jsem asi vadná :) Nakonec to byla příjemná oddechovka.

30.07.2018 3 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Od knihy jsem čekala něco úplně jiného. Musím uznat, že děj pěkně plynul a neměla jsem vysloveně v knize části, které by mě vůbec nebavily. Ale na můj vkus příliš mnoho násilí a příběh se odehrával, tak nějak zvláštně. Za vymyšlený svět, který dle mého názoru nebylo lehké zrealizovat má ode mě spisovatelka velkou poklonu. Bohužel, ještě budu zvažovat, jestli si další díl přečtu.

27.07.2018 3 z 5

Poslední začátek Poslední začátek Lauren James

Moc nevím, co ke knize vlastně napsat. Bohužel mě druhý díl zklamal. Připadalo mi, že spisovatelka měla, tak krásný náběh na pokračování, který primitivním dějem dopsala. Také musím souhlasit, že se ke Clove homosexualita nehodila a vlastně mi hlavní hrdinka přišla dost naivní. Doporučuji knihu přečíst pro rozuzlení zápletky, ale podruhé bych si knihu už nepřečetla.

22.07.2018 3 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Nápad spisovatelek mi připadal skvělý. Koho by napadlo přepsat historii na styl fantasy? Malinko mi vadilo, jak spisovatelky měli dost svých řečí do děje, ale jinak se mi kniha moc líbila. Trocha lásky, fantasy, humoru, intrik... bylo přímo sousto pro mě a já jsem si čtení opravdu užívala. Doporučuji k přečtení!

16.07.2018 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Popravdě váhala jsem, kolik dát hvězdiček, ale vzhledem k tomu kolik jich bylo v knize jsem nakonec dala plný počet :) Moc se mi líbilo zpracování, styl psaní, obrázky... Co se vlastně v knize ze začátku děje jsem úplně nechápala. Nakonec jsem musela zajít za ségrou, která už knihu četla, aby mi to vysvětlila. Následně pochopený děj mě ponořil do příběhu a já hltala každou stránku. Doporučuji k přečtení

11.07.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak tahle knížka byla něco neuvěřitelného. Rozdělení knihy na tři části má své kouzlo a to dle mého názoru udělalo tuto knihu, tak dobře hodnocenou. Spisovatelka má přesně načasované, kde co odkrýt a kde zase naopak přihodit další otázku pro čtenáře. Poslední část pro mě byla osobně asi nejsilnější a od té jsem ani nedokázala odtrhnout oči zvědavostí. Silný, smutný ale přitom tak nádherný příběh - DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ

09.07.2018 5 z 5

Z kostí a inkoustu Z kostí a inkoustu Rachel Caine (p)

Z knihy mám docela smíšené pocity. Moc se mi líbil nápad spisovatelky a styl jakým psala. Bavilo mě, jak pravdu odkrývala pomalu ale jistě a člověk se okolnosti dozvěděl až později. Ovšem lehce mě zklamalo provedení. Některé části mi připadaly malinko nucené a předvídatelné. Konec nepřekvapil, ale ani nezklamal. Přesto si přečtu další díl. Doporučuji k přečtení

04.07.2018 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

O Malém princi slyšel snad každý. A kdo ne, tak by mě opravdu zajímalo, jak se mu to povedlo. Dlouho jsem si chtěla tuto knihu přečíst a jedno osudného dne se mi to nakonec povedlo. Malý princ nezklamal a možná dokonce i malinko překvapil. Kniha ve mě nechala spoustu otázek, ale potěšil mě vynalézavý a přitom tak jednoduchý děj. Ráda si knihu přečtu někdy znova. Doporučuji k přečtení!

29.06.2018 5 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Kniha se mi opravdu hodně líbila. První jsem váhala, jestli knihu číst, ale nakonec nade mnou zvítězila zvědavost. Miluji humor v knihách a tento mi krásně sedl. Kellen je sympatická postava a přitom ne idealistická, což mě potěšilo. Ferius také nezklamala, přestože z té jsem měla největší obavy, nakonec pro mě byla největším překvapením. Děj velice poutavý a dobře provedený. DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!!!

28.06.2018 5 z 5

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Popravdě jsem celou knihu nechápala, jakému věkovému rozmezí je tato kniha určena. Když už jsem byla přesvědčena pro určitý věk, tak přišel konec a zase jsem věděla velké houby. Děj byl odpočinkový. Klasická dějová linka. Každopádně oceňuji nápad se vstupováním do knih a poslední úryvek pohádky. Doporučuji k přečtení

22.06.2018 4 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Kniha jako vždy nezklamala. Upřímný humor který mě srdečně rozesmál, krásná starostlivost hlavních tří hrdinů o sebe navzájem mě dojímala a dějová linka se také zase povedla. Momentálně jsem měla asi měsíční pomlku a přemýšlela jsem, co si přečtu. A pak mi došlo, že nic jiného mě lépe nedokope ke čtení než Hraničářův učeň. DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!!!

19.06.2018 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Z knihy jsem až moc nadšená. Popravdě jsem moc neočekávala, ale ohlasy byly velké, tak jsem si to přečetla jen ze zvědavosti. Děj se mi líbil a i neuvěřitelně dokonalá věc. Není tam milostný trojúhelník. :) Bohužel, nemůžu dát pět hvězdiček, protože na mě tam bylo málo přímé řeči a na můj vkus více popisu, ale to už je jenom můj problém. Doporučuji k přečtení!

09.05.2018 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Tato kniha mě neuvěřitelně zaujala a bavila. Příběh byl poutavý a tak realitě přiblížený, jak jen spisovatelka mohla napsat. Konec mě dostal svou částečnou originalitou a ne úplně klasickou lovestory, jak by všichni očekávali.

04.05.2018 5 z 5

Dvanáct – Druhý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Dvanáct – Druhý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Lauren Myracle

Knížka mě bavila i přesto, že byla určena mladším čtenářům. Bavilo mě jak spisovatelka podávala pubertu holek svým způsobem. Poslední kapitola sice skončila nejnaivněji jak mohla, ale asi se to tak nějak očekávalo. Pokud máte přiměřený věk této knize, tak... Doporučuji k přečtení.

17.04.2018 3 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Popravdě pocity jaké mám z knihy se ani zdaleka nedají popsat slovy. Tato kniha je o Odpuštění, o Lásce, o Bohu, o Rodině... Kniha mě nadchla a poznamenala. Myslím si, že lidé, kteří mají na duši nezahojené rány, by si tuto knihu měli přečíst. Přece jenom většina děje je o uzdravení pomocí odpuštění. A co jsem si vzala z této knihy? Že ať je to kdokoliv, vždy vás někdo podrží a nabídne pomocnou ruku. Je pouze na Vás, jestli ji přijmete. DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!!!

05.04.2018 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Z knížky jsem lehce zklamaná. Mám pocit, že děj byl zbytečně dlouhý a kniha se mohla i o polovinu zkrátit. Posledních 70 stránek jsem byla opravdu zvědavá, jak vše dopadne, ale to mě nepřesvědčilo o zbytku knihy. A kniha se nedá srovnat se Selekcí. Na Siréně jde cítit, že se spisovatelka, ještě nevypsala a je to jemně řečeno slabé. I přesto že mi nakonec kniha bude jenom ležet na poličce, protože bych po ní už podruhé nesáhla jsem pyšná sama na sebe, že mám všechny knihy spisovatelky doma :)

22.03.2018 3 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Z knížky mám velice smíšené pocity. Obdivuji spisovatelku, že něco takového napsala. Myslím si, že se o tomto tématu moc nebaví, i když je dost aktivní. Sama bych ráda něco, takového propagovala. Příběh mě až tak moc nezaujal a četla jsem knihu spíše z donucení. Poznámka autorky mi připadala, jako emoční vydírání čtenáře po už tak emotivním konci, ale přesně to mě vyburcovalo k tomu dát o jednu hvězdičku navíc. Doporučuji k přečtení.

01.02.2018 4 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Z knihy mám velmi smíšené pocity, ale neuvěřitelně se mi líbila. Netvor jako tatínek, co vypráví pohádky na dobrou noc, ale vždy to nechá v člověku nějaký dojem. Musela jsem nad příběhy přemýšlet, proč vždy skončí, tak zvláštně. A poslední příběh mě dostal. Zároveň jsem měla pocit, že kniha nese jakési poselství ve smyslu: Přát si některé věci není špatné, stále jsme jenom lidé. Ale to co uděláme už má nějaké následky. Určitě Doporučuji k přečtení!!!

29.11.2017 5 z 5