kyssling kyssling komentáře u knih

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Po pravdě nakonec jsem dal o hvězdu méně, to jen proto, aby se autorka nebála více se rozmáchnout a popsat třeba další kolegy Kate, dotáhla příběh (jak píše jeden z recenzentů, co další ztracené osoby o kterých byla řeč), Tomasetti tam je jen jako doplněk (odveze, přiveze, chtělo by to buď ho poslat na dovolenou, nebo ať se mu věnuje nějaká podzápletka, třeba může také něco vyšetřovat), co také přidat pár kapitol z pohledu Schrocka, Suggse, vytvářet napětí .... Takže Lindo zabrat a nepsat další díly do počtu :-)

03.10.2021 3 z 5

Tajný závod Tajný závod Daniel Coyle

Skvělý pohled do světa profi cyklistiky, naprosto chápu, že v tom jeli všichni (tedy až na ty výjimky, co tvrdí, že nikdy nedopovali ...), aby drželi podobnou výkonnost. Slovy všichni myslím i novináře, komentátory a sponzory ... Děsivé je, že si nedělám iluze o ostatních sportech ... (fotbal, atletika atd).
Na závěr nedělal bych z Hamiltona anděla, sám píše jak se díval divně na tehdy odhalené podvodníky, nevšiml jsem si, že by se zastal třeba toho Bassonse (str. 93) atd ... K tématu přidám odkaz na rozhovor s českým cyklistou :

28.09.2021 4 z 5

Krev, pot a pixely - Příběhy vítězství a šílenství ze zákulisí vývoje videoher Krev, pot a pixely - Příběhy vítězství a šílenství ze zákulisí vývoje videoher Jason Schreier

Výborná kniha, po pravdě i když sleduji občas herní weby, nevybavuji si, že bych někde zahlédl takhle podrobný náhled do herních studií. Nicméně celkově mě trochu vadí, že autor neuvádí k těm hrám, které chválí i pohled od fandů (třeba nejznámější herní streaměři), kde by mohla být zastoupena i negativa titulů. Jako zásadní výtku mám chybějící fotky ze hry, nevěřím, že můžou herní firmy zakázat toto uveřejnění, když jde o novinařinu ...

21.09.2021 4 z 5

G. J. Caesar G. J. Caesar Jan Burian

Jan Burian píše skvěle, musel to být nesmírně vzdělaný člověk. Po pravdě jsem čekal trochu rozsáhlejší dílo, ale k tomu slouží asi jiné monografie. V rámci textu se občas promítne nezbytná úlitba době ve které byla kniha vydána (marxismus, pokroková společnost atd.), ale není to extra násilné, takže to příliš nevadí.

05.09.2021 4 z 5

Hudba prvočísel Hudba prvočísel Marcus du Sautoy

Skvělá kniha, já když čtu o mořeplavbě chci být námořník, po thrilleru detektivem a nyní se tedy téměř chci stát matematikem :-)
Po pravdě už jsem téměř všechno po zavření knihy zapomněl, ale zůstalo ve mě spoustu zajímavých střípků, které nedokážu dokázat, ani vysvětlit ... takže asi matematik nebudu.

Ale snad neskončím jako v knize popisovaný : "Dr. Samuel I. Krieger, který vypsal šest tužek, popsal 72 stran papíru a v průběhu výpočtu se nervově zhroutil, nakonec však byl chopen oznámit, že číslo : 231584178474632390847141970017375815706539969331281128078915826259279871 je největším dosud známým prvočíslem. Nebyl nicméně schopen říci, jestli to někoho zajímá." :-)

20.08.2021 5 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Výborný obsáhlý příběh se spoustou postav, které se ale mezi sebou nepletou. Mě popis prostředí, dialogy i motivace postav opravdu dokázaly vtáhnout do děje, takže doporučuji !

18.07.2021 5 z 5

Olivovník Olivovník Lucinda Riley

Příběh je podle mě krásně vystavěný, plný nápadů, postavy nádherně vykreslené, nakonec i princ našel svou vyvolenou. No v životě to tak úplně nechodí. Mě už při čtení trochu vadilo, že je to prostě jiná společenská třída něž mám já "lítali si letadlem sem a tam, několikatýdenní dovolené, auto si pronajmou na týdny, peníze jim evidentně nedělají starosti", ale společné jsou jak vidno ty vztahové problémy, které ale nakonec dobře dopadnou. Proto jsem měl vždy raději Zolu, který dodával do románu tu "syrovost bytí".

25.06.2021 4 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Napínavá krimi, důstojné pokračování série, ale něco mě tam chybělo. Kromě uspěchaného finále, kde bych čekal více gradace napětí, je i příběh takový plitký a postavený na vachrlatých základech. Zachraňuje to autorka svižným tempem, zajímavými postavami nebo dialogy.

08.06.2021 4 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Jak zněl komentář níže ... napínavé, zamotané ... Souhlas. Ke konci mě příběh připadal možná až příliš komplikovaný spoustou vztahů i postav. Ale celkově výborná detektivka.

29.05.2021 4 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Nadprůměrný příběh, v rámci série povedená kniha.

19.05.2021 4 z 5

Kabinet kuriozit Kabinet kuriozit Lincoln Child

Tuto sérii čtu na přeskáčku, podle mě nedosahuje kvalit jiných dílů. Jsou tam tedy záblesky originality a vtipu (Smithbackovo proniknutí do sídla), ale chybí více napětí ... a možná více "Pendergasta" :-)

15.05.2021 3 z 5

Cujo Cujo Stephen King

King umí vyprávět, představit postavy zajímavě, kdy se člověk nenudí, prostě tu úvodní expozici zvládá bravurně. Kdysi jsem viděl horror "The Dog" a ke konci románu mě trklo, že ten jednohlasný dabing u desáté kopie filmu, byl podle tohoto románu (a i název byl jinak buď napsán nebo přeložen, nebo si to nepamatuji).
Prý kdysi v nějakém interview autor napsal, že s jednou postavou to mělo dopadnout jinak a přepsal by to ... Místy opravdu čtenář dostává pětihvězdičkovou psychologickou nálož situace, ale já dám přeci jen čtyři hvězdy a DOPORUČUJI !

08.05.2021 4 z 5

Děkuju Děkuju Tomáš Řepka

Po pravdě není to špatná kniha, taková oddechovka a při čtení musí mít člověk nadhled. Mě překvapilo : "Měl se jmenovat Tomáš, jenže v Itálii se nesmí syn jmenovat jako otec" celkem by mě zajímalo zda to stále platí ...

02.05.2021 2 z 5

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

Prostřední část skvělá, jinak to na mě popravdě bylo místy až příliš romantické a idealizované (napravený alkoholik, všechny vztahy krásně dořešeny a vysvětleny) ... Mě tohle život nepřináší, ostatním to přeji, ale je to většinově "pohádka".

Ale román je to pěkný, abych zase nebyl až příliš kritický. Slzy v očích jsem místy měl, tak to asi splnilo svůj účel :-)

25.04.2021 3 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Bál jsem se, aby příběh nebyl příliš drastický, plný krve a ponížení ... zbytečně. Je to krásně čtivý románnejen o rasismu, lásce a životě ..., který asi vše celkově maluje trošičku na růžovo/bílo/černo (nehodící se škrtněte ... :-). Ta situace na "Jihu" byla podle mě o dost horší.

Nicméně pravda je, že já mít pomocníka (a klidně bílého), kterému platím, asi bych ho zfleku vyhodil, možná i uhodil - je to prostě ztráta důvěry, něco jako vynášet informace ze zaměstnání. To mě napadlo v průběhu četby.

Jen dodám, že nejsem (doufám) rasista a hospodyním jsem samozřejmě držel palce !

Jako prvotina, je to pro autora skvělý start kariéry a doufám, že si dá záležet a další kniha se této přinejmenším vyrovná. Bravo !

11.04.2021 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Po pravdě nechápu tak vysoké hodnocení tohoto příběhu. Řemeslně kvalitní, ale zápletka je šitá horkou jehlou, ty motivace postav jsou imho nedostatečné pro čin. Také mě malinko irituje, že se v románu vyskytují víceméně černobílé postavy, kde je vzájemný vztah buď vždy kladný, nebo naopak (chtělo by to v týmu někoho nedochvilného, agresivního, problematického ... chtělo by to pepř). Celkově mě kniha připomíná herce Liama Neesona, který kdysi také tvrdil, že některé role bere jen kvůli složenkám ...

05.04.2021 3 z 5

Rebel - osobní zpověď Tomáše Řepky Rebel - osobní zpověď Tomáše Řepky Karel Felt

Celkem čtivé memoáry, čekal jsem trochu více zajímavostí ze zákulisí, také musí vše člověk brát s rezervou ...

31.03.2021 3 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Skvělý thriller, první díl (čtu sérii na přeskáčku) je asi nejlepší díl série, opravdu skvěle vykreslené postavy, překvapivý závěr, neustálé napětí.

26.03.2021 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Líbí se mě chemie týmu, jak se autorka vyrovnala s eliminací jedné postavy a jejím nahrazením. Penn se osvědčil a bude tady s námi zřejmě dál. Jak už psal recenzent přede mnou, ten případ nějak plynul, mě se více líbilo prokreslování postav a vedlejší vyšetřování Stace ...

20.03.2021 4 z 5

Řím: Světla a stíny antického velkoměsta Řím: Světla a stíny antického velkoměsta Jan Burian

Jak může mít tato kniha tak bídné hodnocení naprosto nechápu ... Burian píše skvěle, poutavě a kniha je plná zajímavých informací. Není to prosím pěkně detektivka, ale literatura FAKTU ! Musel to být podle rozhledu a i společném autorství "Civilizace starověkého Středomoří" skvělý odborník na Řím a tehdejší dobu.
Mimo jiné mě zaujaly převzaté názvy měsíců "December" - desátý měsíc, Římané začínaly od března, jestli to zjistí nějaké podobné hnutí co nedávno bouralo sochy Churchilla v Anglii čeká nás možná přejmenování (tedy "anglány", my si prosinec můžeme nechat ...). :-)

14.03.2021 5 z 5