Tajný závod

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Otevřený pohled do světa profesionální cyklistiky, dopingu, který tento sport provází, a cyklistické ikony Lance Armstronga. Strhující kniha vznikla na základě rozhovorů bestsellerového autora Daniela Coeleho s bývalým olympijským vítězem Tylerem Hamiltonem a prolamuje desetiletí mlčenlivost kolem záludných metod a intrik, nekompetentních doktorech, šéfů týmů neštítících se ničeho a zoufale ambiciózních závodníků. Překvapivým aktuálním vyvrcholením příběhu je doznání Lance Armstronga z užívání zakázaných látek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/162949/tajny-zavod-4gM-162949.jpg 4.8102
Žánr
Literatura naučná, Sport
Vydáno · Knižní klub
Orig. název

The Secret Race · 2011

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Tajný závod

Přidat komentář
Dams214
02.11.2018

Hamiltonov pohľad na cyklistiku, jeho cesta, život po boku L.Armstronga, dokonale vymyslený systém dopovania...
Odporúčam všetkým, ktorých táto tématika aspoň trochu zaujíma.

Sandalkar
13.01.2018

Zase trochu jiný pohled na doping. Jako sportovec můžu říct, že se mi z dopingu dělá zle. Jako člověk po přečtení této knihy vím, že všechno má vážně dvě strany. Za každým sportovcem stojí další lidé, kteří ho podporují, pracují pro něj a tak rozhodnutí dopovat / nedopovat není jen o tom vzít si pilulku a být lepší... Výborná kniha!

werewolf88
07.12.2017

Super kniha, ale Tyler neměl nikdy mluvit...to se prostě nedělá když jste jednou členem klubu. Jinak 100% souhlas s Dera. A nejde tu jen o ty prachy jak někdo píše, to je přece nesmysl. Ti nejlepší vždy byli a budou na prvním místě bojovníci co chtěj vyhrávat a být nejlepší na světě.

markyticka
18.10.2017

O dopinku ve vrcholové cyklistice každý slyšel, ale při čtení této knihy si ho člověk doslova prožije. Asi jsem konečně ztratila iluze…

cestovatelka13
13.07.2017

Od chvíle kdy jsem knihu přečetla se koukám na Tour, Giro nebo Vueltu jen jako na krásné záběry z různých zemí.

Dera
21.02.2017

Sportovec trénuje na 100% a podřizuje svému cíli vše. Ostatní trénují stejně tvrdě, ale jsou na tom výkonnostně lépe kvůli dopingu. Pokud nechce být jen do počtu, musí přistoupit na tuto hru. Tyler a jemu podobní chtěli prostě jen uspět ve zkaženém světě...

petrnovic
30.01.2017

Neberu je jako oběti ani mi jich není líto. Buď má člověk nějaké morální zásady anebo nemá. Bohužel ale peníze přece nesmrdí!

TheSarcasm
18.04.2016

Děsivé, ale výborně napsané. Jsem velký fanda cyklistiky a většina "hrdinů" zmiňovaných v knize byli mými cyklistickými idoly, především tedy Lance Armstrong. Nebyl jsem zase tak naivní abych viděl vše v růžových barvách, ale že to bylo až tak šílené, to jsem si tedy nemyslel. Chápu, že ve světě vrcholového sportu (a asi bohužel především cyklistiky) jsou (a přál bych si věřit že byly) jen dvě možnosti - jet v tom taky nebo si sbalit kufry.
Nám fanouškům je asi jedno, jestli se vyjede na Mont Ventoux za 55 nebo 60 minut, ale jestli si někdo "zobne" a projde mu to a dá těch 55 tak pak ostatní vypadají jako amatéři. Nechci nikoho odsuzovat a jsem dalek hospodským řečem, že každý strejc, který si něco švihne pak dá TdF levou zadní, ale takový svět, který popisuje Tyler je šílený. Chtěl bych obdivovat cyklisty za jejich neskutečnou dřinu a odolnost, za to, že dokáží překonat neuvěřitelnou bolest a nepohodu a prožívat si s nimi jejich heroické příběhy a ne se děsit kdy na někoho zase něco praskne.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Štítky

sport cyklistika doping

Autoři knihy

Daniel Coyle
americká
Tyler Hamilton
americká, 1971

Podobné knihy

Kniha Tajný závod je v

Právě čtených1x
Přečtených120x
Čtenářské výzvě4x
Doporučených13x
Knihotéce35x
Chystám se číst22x
Chci si koupit8x