Kuffenbach Kuffenbach komentáře u knih

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Tak asi takto - kdo je pachatel mi bylo jasné příliš brzy, moje chyba ;-). Znáte ten pocit, když čtěte knížku, a říkáte si - paráda, škoda že už ten pocit 'poprvé' nezažiju... No, tak ten se nedostavil. Spíš to bylo čekání na konec. Škoda.

21.08.2019 3 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Viděl jsem film, a moc se mi líbil. Četl jsem knihu, a vzdávám hold! Skvěle napsáno, a to jsem hnidopich, kterému se nikdo nezavděčí. A že je to jediná kniha autora? Body pro tebe, Stephene! I když bych dal pravý rodinný klenot za to vědět , jak to Charlie se Sam dál upekli. Ale není to takto lepší? Nekonečně!!!

19.08.2019 5 z 5

Plavovlasý cyklón Plavovlasý cyklón Jenő Rejtő

Příjemné čtení, povzbuzovač dobré nálady. Často jsem pozvedl pobaveně koutek úst, já - starý bručoun! Považte.

14.08.2018 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Tato kniha vám ozřejmí 3 základní věci:
1) co je to láska a přátelství
2) za co že to stál život v Německu v době krize
3) že on ten Remarque je jedinečný pisálek

A to se vyplatí, co říkáte?

30.05.2018 5 z 5

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Je to brak, to každopádně. Ovšem my, co si nehrajeme na snoby, máme takovýto brak hodně rádi;-). Není to Sinuhet, nechce to být nóblhóch román pro fajnšmekry, tato kniha chce bavit. A dělá to sakra dobře! Moje guilty pleasure!

27.05.2018 5 z 5

A znovu láska A znovu láska Jan Skácel

Mistr píše mistrovské básně. Nečeká potlesk, obdiv, slávu. Snad jen trochu soucítění a zamyšlení.

Bravo!

22.05.2018 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Ten pocit, když zaujatě posloucháte vogonskou poezii, opodál zhasla vaše rodná planeta, a vy jste vysmátý, protože zabalený v ručníku s výšivkou XLII.

22.05.2018 5 z 5

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Naprosto vynikající záležitost, které dávám přednost před DC, Marvelem, i Čtyřlístkem(považte!).
Máte-li možnost, Slovácké divadlo a jejich RŠ je skvělá volba, plantážníci.

S devatenáctkou do Bernu S devatenáctkou do Bernu Lubomír Man

Vlastním první vydání, je to vlastně moje nejoblíbenější kniha o sportu, rád se k ní vracím. Autor to vymyslel a napsal hodně dobře. Tleskám a skanduji!

21.05.2018 5 z 5

Nebeští jezdci Nebeští jezdci Filip Jánský (p)

Už to bude 30 let, co jsem ji objevil u tety v knihovničce.
Ó, jak jsem byl nepřipraven! Slzy se mi kutálely po tvářích, a svět už nikdy nebyl stejný.
Silný příběh, jeden z nejsilnějších...

Kojotí stesk Kojotí stesk Christopher Moore

Můj náhodný objev kdysi před lety v Levných knihách.

Humor mi sedl, něco jsem se i dozvěděl o indiánech a Americe vůbec. Vracím se k ní pravidelně, zlepšuje náladu.

21.05.2018 4 z 5

Šunkový nářez Šunkový nářez Charles Bukowski

Jeden z mála autorů, kteří umí psát. Řadím ho po bok Hemingwaye, Gravese, nebo Párala.

Knihu jsem četl dávno, moc si nepamatuju, ale skvěle se to četlo - na to dám krk.

21.05.2018 5 z 5

Kola hrůzy Kola hrůzy Sven Hassel (p)

Od Hassela jsem četl asi vše, tak to tady shrnu.

Neznám lepšího autora knih o válce. I když tam třeba nebyl, po čertech dobře to popsal. Navíc mnohdy vtipně. Pokud jste byli na vojně, víte, že vše je možné, zvlášť cylindr, nebo Drobečkův "sloní pesar".

Silný zážitek, každá ze Svenových knih. Jsou o přátelství, ale hlavně o tom, co je ta válka vlastně zač.

Sayonara Sayonara James Albert Michener

Pokud máte rádi Japonsko... Pokud máte rádi lásku... Pokud máte rádi krásné, smutné příběhy... Pokud máte rádi dobré knihy...

Čtěte.

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Svěží dílo, kterému se už MV nikdy nepřiblížil. Spousta nápadů, humorných situací, komunistů. Jako by to psal někdo jiný, má to světovou úroveň.

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Co tak asi můžu JÁ napsat? Až budu na operačním sále, a ranhojič se vás zeptá na mou krevní skupinu, řekněte "Asfalt". Takových nás na světě je jen pár, ale vím, že tam jste, vy cynická zdegenerovaná hovada!
A že jste četli s radostí a s potěšením, protože takový tento příběh je - plný lásky, milých lidiček, a růžových jednorožců.

Vím to, byl jsem tam osobně.

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

Pokud Terry něco zanechal lidstvu, je to tato kniha. Už ten obal vás musí připravit na nevšední zážitek (Rembrandt + variace).

Noční hlídka je dokonalá, a zkuste to popřít! V tom případě bych, ač nerad, musel požádat přítele Mňácala, aby vám uvařil kakao...

Chcete humor? Napětí? Cestování časem? Ale hlavně, HLAVNĚ - moudrost? Tak čtěte. A žasněte.

Šógun Šógun James Clavell

Má Bible, můj průvodce životem, má láska. Přečteno mnohokrát, stále funguje. Žádná kniha mě neovlivnila víc, nedala mi víc. Co by udělal na mém místě Anjin-san? Ani nevím, kolikrát už jsem se ptal.

Dómo, Clavell-sama!

21.05.2018 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

To už je nějaký pátek, co jsem tuto klasiku četl. Remarque mě jako jeden z mála dokáže dojmout, a že jsem pořádný cynik!

Smutné čtení, krásné čtení, povinné čtení. Tak šup do toho, dlužíte to sami sobě.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Proč jsem proboha čekal nějakých 20-30 let? Proč jsem to stále odkládal a vymlouval se? Nevím, byl jsem snad pošetilý...

Tato kniha jest klenotem, humor v ní nadčasový, toto dílo mohlo být stvořeno klidně včera, a nikdo by nic nepoznal.
Svěží styl, výborné postavy, lovestory, tisíc slonů! Promiňte, bylť uchvácen, nechal jsem se unést... Doporučuji vám to také.

"Klíč od srubu je v tůni."

18.05.2018 5 z 5