Kola hrůzy

Válečný román o osudech malé skupiny německých vojáků na německo-ruské frontě i v Německu během 2. světové války. Příslušníci německého 27. (trestního) tankového pluku mají při neúprosných ústupových bojích v Rusku již jen jedinou touhu: přežít. Přežít krutou zimu, neustálý hlad, naprosté vyčerpání a uniknout nelidským podmínkám v zajetí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13075/kola-hruzy-13075.jpg 4.5106

Legie prokletých 2.

Literatura světová, Romány, Válečné

Vydáno: , Baronet

Wheels of terror, 1975

Kniha Kola hrůzy

luke442
05.04.2021

Skvělá kniha! Je mě upřímě jedno nakolik je to sci-fi a nakolik je to podle reality. Hasselovky mě prostě baví. Strhující, čtivé, napínavé. Autor to popisuje vyloženě syrově a přímo, některé scény jsou opravdu kruté. Vsadím se že válka byla ve skutečnosti mnohem horší.

kalache
01.01.2021

... zrůdně smutné.Proč?...

daudurhundur
23.12.2020

Nejedná se o klasický román, ale spíš o soubor povídek, které na sebe časově navazují, ale každá nese zcela samostatný, ohraničený a uzavřený příběh.
Osobně mám raději klasické Hasselovo romány, ale na druhou stranu zde to vynahrazuje obsahem - např. jak do "party" přibyl Legionář, apod.

zuzka894
18.06.2019

Jako vždy super "haselovka". Trochu drsnější ráz.

frantisek8863
27.12.2018

Trochu zklamání a pár slabších míst mě místy nudilo. Ovšem,hrůza a strádání děj žene dál.

Pavel83
23.11.2018

Jedna z drsnějších knih od S. Hassela. Hodně zajímavý a čtivý příběh z války.

Kuffenbach
21.05.2018

Od Hassela jsem četl asi vše, tak to tady shrnu.

Neznám lepšího autora knih o válce. I když tam třeba nebyl, po čertech dobře to popsal. Navíc mnohdy vtipně. Pokud jste byli na vojně, víte, že vše je možné, zvlášť cylindr, nebo Drobečkův "sloní pesar".

Silný zážitek, každá ze Svenových knih. Jsou o přátelství, ale hlavně o tom, co je ta válka vlastně zač.

kars
05.12.2017

Engineere, také jsem měl problém si Portu s cylindrem představit. Ale docela to snad vystihli ve filmu The Misfit Brigade (Kola hrůzy, Wheels of Terror) z roku 1987; dá se dohledat na netu.