Plavovlasý cyklón

Trestanec Hogan odkáže dceři svého nejlepšího přítele Evelyn Westonové diamant. Ten se nachází v sošce spícího Budhy. Při pátrání po diamantu se Evelyn připlete k zločinu, který zničil štěstí jedné rodiny. Evelyn chce vysvobodit rodinu ze „zakletí“, proto sebere důkazy a zmizí…
(www.pitaval.cz)

https://www.databazeknih.cz/images_books/62_/62782/plavovlasy-cyklon-RsZ-62782.jpg 4.226
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno, Odeon

A szőke ciklon, 1939

Kniha Plavovlasý cyklón

milan3144
08.12.2018

Tato knížka dělá čest edici ve které vyšla: Odeon Čtení na dovolenou. Sice jsem při četbě dovolenou zrovna tedy nečerpal, ale i tak mě pobavila tato svižná vtipná groteska tak dobře, že jsem se i několikrát neubránil hlasitému smíchu. Prostě báječná dovolenková oddechovka.

jarin58
07.12.2018

Je tady napětí i něco pro zasmání.Dobrá volba na fajn náladu.

Kuffenbach
14.08.2018

Příjemné čtení, povzbuzovač dobré nálady. Často jsem pozvedl pobaveně koutek úst, já - starý bručoun! Považte.

Koka
02.05.2018

Takovu knihu jsem už potřebovala jako sůl - a dostala se mi celá solní hora vybroušená jako diamant! Smála jsem se, až jsem brečela. Velebím českou překladatelku, že dovedla najít ta nejsprávnější slova na vyslovení mnoha lapidárních konstatování, z nichž jsem řičela smíchy. Tento příběh je nejen parodie na to, jak by vypadala anglická verze 12 židlí, ale je také úžasnou směsí témat z dobrodružných "rodokapsů", ze špionských afér, ze života vyšších, nižších i docela deklasovaných tříd.
Báječné!

slimáčik
21.08.2017

Moja prvá kniha od tohto autora. Akonáhle som sa "prehrýzla cez počiatočný chaos", objavila som mne veľmi sympatický autorov humor a zamilovala si jeho štýl písania. No a samozrejme som si pozháňala ďalšie jeho dielka!!!
A na základe nižšie uvedenej podobnosti štýlu s Iľfom a Petrovom, idem pátrať, hľadať a objavovať. (Ďakujem Jackiebobček.)

jackiebobcek
25.10.2016

Vydarená Rejtővská variácia knihy "Dvanásť stoličiek" (Dvanáct křesel) od Iľfa a Petrova. Podobnosť som objavil po rokoch po prečítaní knižky ukrajinských autorov. Myslím, že ženské postavy autora sú v jeho knihách nádherné.

bh69
10.03.2015

Pro mně spíš zklamání. Autor sice rozvíjí spoustu zápletek a žene děj stále dopředu, ale přitom se mu vytrácí aspoň nějaké propracování postav a atmosféry příběhu. Stručný styl krátkých, oznamovacích vět, často v přítomném čase měl asi dát příběhu tempo, ale působí až příliš stroze, trochu jako bych četl spíš scénář nebo osnovu příběhu, který se teprve má dopsat ... A hlavně jsem se za celou knihu neměl čemu zasmát.

Kabátice
31.12.2013