kudrdlinka kudrdlinka komentáře u knih

Zima, kdy jsme se poznali Zima, kdy jsme se poznali Samantha Tonge

Chtěla jsem si přečíst něco vánočního, ale tahle knížka mi vůbec nesedla, až štvala, tím, jak je psaná, nebo jestli je to překladem, nevím. Tak knížku zatím odkládám nedočtenou, i když příběh by asi nebyl špatný.

24.12.2022

Slavík Slavík Kristin Hannah

Krásná kniha o strašné době, o dvou rozdílných ale statečných sestrách. Je to silný příběh, ke konci hodně emotivní, na který jen tak nezapomenu.
Poslechnuto jako audio, ke kterému mám drobnou výtku - Renata Volfová chvílemi tak ztišila hlas, že jsem měla problém rozumět.

22.12.2022 5 z 5

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

Knížka se mi četla zase hezky, jako ostatně skoro všechy knížky T. Keleové, hlavně teda ty starší. Manželky jsem četla už před lety, když u nás poprvé vyšly. Teď jsem si je zopakovala, chtěla jsem si příběhy čtyř kamarádek připomenout, protože nedávno vyšlo pokračování po 22 letech, na které jsem zvědavá a určitě si to ráda přečtu.

14.12.2022 5 z 5

V temnotě V temnotě Cara Hunter

Bylo to čtivé, napínavé, s origální zápletkou a pro mě nečekaným rozuzlením. Závěr zase překvapující, podobně jako v prvním díle, který jsem četla už před časem. I přes časový odstup se mi tohle zdálo lepší než Někdo blízký.

16.11.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Pro mě to byla zase příjemná detektivka. Poslouchala jsem jako audio a užila jsem si to. Kapitoly byly sice na můj vkus až dost krátké a adepti na vraha se střídali jako svatí na orloji, ale na to už jsem si u autorky docela zvykla.

29.10.2022 5 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Je moc hezká kniha o hrozné době. Tohle se mi nikdy nečte lehko, protože si jen těžko dokážeme představit, jak to muselo být strašný, když po válce místo očekávané svobody přišlo veliké rozčarování v podobě kolektivizace a komunistické totality. A každý se s tím vyrovnával po svém.

27.10.2022 5 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Audioknihu načetla paní Maciuchová a mně se to hezky poslouchalo. Taková milá oddychovka k pobavení.

17.10.2022 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Pro mě to byla první kniha od autorky a musím říct že povedená. Poslouchala jsem jako audio. Přiznám se ale, že jsem asi slabší povaha a ze začátku jsem to chtěla i vzdát, drsné thrillery navíc když jde o děti nemusím. Nakonec jsem vždycky přeskákala části z minulosti, to jsem opravdu nedávala, a s chutí jsem poslouchala dál. Přála jsem si, aby Lottie celý ten temný propletenec šťastně rozmotala. Ke konci jsem se vůbec nemohla odtrhnout.

01.10.2022 5 z 5

Příběh baronky Blanky Battaglia se mi moc líbil. Ve své době to byla opravdu odvážná žena a cestovatelka, která poznala kus světa. Přesto, nebo možná právě proto, v sobě měla hluboce zakořeněnou lásku ke své rodině a domovu, který neopustila ani v dobách nejtěžších. Poslouchala jsem jako audio.

11.09.2022 5 z 5

Zaříkávačky Zaříkávačky Emanuela Valentini

Pro mě bylo téma zajímavé a nové. Atmosféra dost ponurá a ten závěr hodně rychlý.

09.09.2022 4 z 5

Léto v Paříži Léto v Paříži Sarah Morgan

Tak to bylo krásné letní čtení, někdy dojemné někdy úsměvné. Některé hlášky Audrey ale i Mimi mě opravdu pobavily :) Krásné bylo i přátelství dvou zdánlivě úplně odlišných žen. Líbilo se mi, jak se střídalo vyprávění z pohledu Grace, Audrey a babičky Mimi. Jako oddychovku můžu opravdu doporučit.

07.09.2022 5 z 5

Citronová vůně a jemné polibky Citronová vůně a jemné polibky Lotte Römer

Tohle je taky letní oddechová knížka spíš pro mladší ročníky, ale já jsem si ji vybralala hlavně kvůli tomu, že se odehrává v krásném prostředí Lago di Garda, kde jsem teď na pár dní byla. Takže jsem se zase ocitla v Limone, Malcesine nebo Sirmione a cítila tu atmosféru provoněnou citrónovou vůní. Za to je i ta čtvrtá hvězda.

17.07.2022 4 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Jako oddychovka dobrý, i když jsem o generaci starší. Nejvíc jsem se bavila, když Anna přijela do Anglie, kde jak doufám, našla sama sebe . Poslouchala jsem jako audio.

17.07.2022 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Detektivka jako třeba série s Josefem Bergmanem to není, spíš pátrání po rodinné minulosti a tajemstvích. Četlo se to hezky, obzvlášť v druhé polovině, kdy to dostalo větší spád. Celkově ale zajímavé vyprávění ze šumavské vesnice současné i dřívější.

28.06.2022 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Knížka mě mile překvapila. Je to emotivní příběh mladé nigérijské rodiny a jejich touhy po vlastních dětech. Zajímavé bylo, jak se ve vyprávení střídali Yejide s Akinem a navzájem příběh doplňovali, často hodně překvapivě. Poslouchala jsem jako audio a moc se mi to líbilo. Je to i zajímavý pohled do života v současné Nigérii, do jiné kultury a zvyklostí.

17.06.2022 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Po dvanácti letech jsem se vrátila na začátek detektivní série s Josefem Bergmanem. Tentokrát jsem poslouchala audio a moc se mi to líbilo. Detektivky M. Klevisové nejsou plné krve a násilí, spíš psychologické. A to mám ráda. Ani jsem si to po těch letech nepamatovala, tak si možná připomenu u další starší díly.

29.05.2022 5 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Ač mám knihy Lucy Clark ráda,tak tahle mi úplně nesedla. Chvílemi jsem se v tom ztrácela, užila jsem si to až ke konci. Jinak mě to moc nebavilo, ani mě to nedrželo v napětí, ale možná to není knihou, ale nedostatkem času se pořádně začíst.

21.05.2022 3 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Příběh se mi líbil a nebyl zdaleka tak idylický jako pěkná obálka. Knížka přináší pohled na život lidí kolem salónu Hany Podolské v padesátých a šedesátých letech, kdy po válce nepřišla svoboda, kterou si všichni tak přáli. Vložené budovatelské verše atmosféru té doby ještě umocňovaly. Poslechnuto jako audio.

18.05.2022 4 z 5

Poslední Lucemburk Poslední Lucemburk Hana Parkánová-Whitton

Poslechnuto jako audio,kde mi přednes J. Saice úplně nesedl. Ze začátku jsem se i těžko zaposlouchala, časem to ale bylo lepší. Je to sice spíš románek, ale aspoň mě donutil si něco o některých postavách z příběhu najít.

02.05.2022 3 z 5

Slzy a smích Slzy a smích Táňa Keleová-Vasilková

Tohle byla po dlouhé době kniha T. Keleové, kterou jsem si přečetla opravdu s chutí. Úplně mne pohltila a já jsem s Kamilou a Evou prožívala hlavně jejich starosti, a chvílema to bylo opravdu krutý, ale naštěstí i radosti. Takže došlo na slzy ale i úsměv. Knížka je hodně jiná než ty poslední autorčiny knihy, kdy příběhem jen proletíte. Však tuhle taky napsala už před dvaceti lety.

18.04.2022 5 z 5