Zaříkávačky

Zaříkávačky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472108/bmid_zarikavacky-NjH-472108.jpg 4 82 35

Lékařka Sara Romaniová se po letech vrací do starobylé vesničky v srdci emilských Apenin. Místo, jež si pamatuje z dětství, se však změnilo, když jím otřásla série záhadných zmizení. Tamní obyvatelé, žijící v zajetí minulosti, skrývají mnohá tajemství - a aby je odhalila, bude se muset vypořádat i s vlastními potlačenými vzpomínkami...... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Metafora
Originální název:

Le segnatrici , 2020


více info...

Přidat komentář

AndreaTH
06.06.2023 4 z 5

Zajímavé a neotřelé téma odehrávající se v italské horské vesnici. Strhávám hvězdičku za pro mě zvláštní a rychle ukončený závěr knihy a obrovské množství vedlejších postav, ve kterých se dle mého názoru nedá pořádně zorientovat.

ladyfromskye
28.04.2023 2 z 5

Ke čtení knihy mě nalákala jak na Metaforu opravdu povedená obálka, tak příslib toho, že se dozvím něco o tajemných zaříkávačkách z Apenin. Rovněž jsem se těšila na popisy divoké, tajuplné krajiny. Jenže o zaříkávačkách tam nebylo prakticky nic. A příroda tam sice byla poměrně hezky vykreslená, ale být autorkou, využila bych jejího potenciálu ještě mnohem, mnohem víc.
Z příběhu s obrovským potenciálem zbyl jen ne zrovna moc povedený thriller s divnými postavami, které si prostě nešlo oblíbit ani omylem. Pár hororových prvků vyšumělo do ztracena a jejich přítomnost v příběhu je zpětně vlastně nepochopitelná. A o tom, že opravdu není možné, aby se mezi těmi několika málo desítkami lidí utajil takový zločin, radši nemluvím.
Zaříkávačky tak pro mě jsou jedním z největších zklamání poslední doby. Škoda.


Katulinka69
23.03.2023 1 z 5

Já jdu proti proudu, ale za mě byla kniha nezáživna, až nudná, táhlo se,jedině proč jsem vydržela bylo,protože jsem chtěla vědět jak to dopadne s Rebekou

FejKýý
14.03.2023 5 z 5

Atmosféra této knihy je skvělá!! Tuhle knihu doporučuji. Pokud teda jste osoba která čte tento žánr. Nesáhnete vedle! Jsem ráda, že jsem knihu dostala jako dárek, jinak bych se k ní nikdy nedostala a to by byla velká škoda. Knihu nehodnotím 5ti hvězdy.. protože.. jak psali jiní.. Hodně jmén na G.., sice jsem se vyznala ale někdy jsem si musela připomínat, kdo že to vlastně byl. Začátek byl docela nudný. Ale jak se dostanete do druhé části (cca 60-70 stran), je to pak už super. Potom, tak 100 stran před koncem, už mi bylo jasné kdo to dělá, kdo je pachatel a taky se pak stala na konci jedna scéna, kterou jsem očekávala. Dále co mohu o knize napsat je, že jsem se bála toho tématu Zaříkávaček a že to bude problém. Ale nakonec nebyl a bylo to fajn. Co už moc fajn nebylo byl konec. Konec ač suprový, tak moc rychlý a to je škoda, ještě klidně bych to tak na 10 stránek prodloužila. Všimla jsem si, že spisovatelka toho napsala opravdu hodně. Tak snad se zase nějaká kniha někdy u nás vydá. Jo a komu se líbila kniha Podzimní případ od Anderse De La Motteho, myslím že se vám určitě bude líbit i tahle. Knihu určitě bude nejlepší číst v podzimním období, ale i teď na jaře byla super.
PS. V knihách už to taky bude za chvíli samí gay/lesba? Nic proti, ale už je toho moc. 4,5/5*

annettka1098
31.12.2022 4 z 5

Příběh má pomalejší tempo, ovšem od začátku jsem cítila jistou záhadu a tajemno, které se ještě prohloubilo zmizením Rebecky. Nečekejte policejní vyšetřování. Sara je lékařka a její pátrání je tedy amatérské, chodí od domu k domu, vyptává se a objevuje různá tajemství. Závěr knihy mi dost vyrazil dech, protože byl temný, akční a brutální. Vůbec jsem to u takové knihy nečekala, ovšem já jsem s ním byla spokojená. Co jsem v knize postrádala bylo bližší seznámení se Sarou. Přišlo mi, že celý příběh jen klouže po povrchu a žádné téma není vylíčeno do hloubky.

orinka3
11.09.2022 3 z 5

Zpočátku jsem byla nadšená lyrickými popisy italské přírody. Jenže mé nadšení po pár kapitolách uvadalo. Námět je velmi dobrý a určitě by se z něj dalo vykutat hodně napětí i strašidelných situací. Tady se mi bohužel nedařilo udržovat pozornost, protože mi v tom překážela spousta opakování předešlého, podivný způsob Sářina vyšetřování a zbytečná záplava slov, které mohly klidně chybět. Takže odkládám, jen se podívám na konec. Škoda, zklamání.

kudrdlinka
09.09.2022 4 z 5

Pro mě bylo téma zajímavé a nové. Atmosféra dost ponurá a ten závěr hodně rychlý.

MartinaF
18.07.2022 4 z 5

Čekala jsem od knihy více, než se mi dostalo. Thriller nebyl špatný - prostředí, kde se příběh odehrával, byl vykreslený velmi zdařile. I námět se autorce povedl. Jenže celé zpracování jaksi pokulhávalo. Hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická, přišlo mi, že si příliš hrála s osudem a nesmyslně a zbrkle riskovala. Taková superwoman, což v podobných příbězích nemám ráda. Sice hodnotím hvězdičkami vcelku vysoko, ale ve výsledku lehké zklamání.

MMacicekk
21.06.2022 4 z 5

Zápletka jako taková není příliš originální, ale její neobyčejné zpracování a především místo, kde se děj odehrává, z ní činí nevšední zážitek. Rozhodně se jedná o svěží vítr mezi psychothrillery a milovníkům tohoto žánru by kniha neměla uniknout.

Mirin1349
23.05.2022 4 z 5

Nechala jsem se nalákat neotřelým tématem a nelituji. Do příběhu jsem se rychle začetla, tajemné prostředí italské horské vesnice bylo příjemnou změnou. Autorka hezky vykreslila pocity hlavní hrdinky Sary, která si po letech připadala jako cizinec v rodné vísce a kterou při návštěvě navíc nečeká nic pěkného. Otevírají se staré rány a Sara najednou neví, komu může věřit a komu ne.

JustWomen
18.04.2022 4 z 5

Zajímavé a originální téma, doslova mě to vtáhlo a přes zmatek v postavách začínajících na G se mi to moc líbilo. Až na ten překotný konec, ten mě zklamal, ale jinak super čtení.

iška
17.01.2022 4 z 5

Já jsem spokojena. Byl tu napínavý děj i určitá poetika v popisech krajiny. A konfrontace zaříkavaček a moderní medicíny byla pro tento žánr rozhodně zajímavé téma.

jarin58
24.12.2021 5 z 5

Supr námět,napětí od začátku do konce.

Mi--LADA
23.11.2021 1 z 5

Myslela jsem, že se toho o zaříkávačkách dozvím víc. Oblíbená atmosféra hor a lesů mi kupodivu nevtáhla, držela jsem si od příběhu i postav odstup, za mě to bylo takové studené a jak píše čtenářka pode mnou, nedokázala jsem se ani já začíst. Čekala jsem něco trochu víc tajemného, uhrančivého, i propracovanější psychologii postav včetně popisu konkrétního místa, ale nakonec mi dělalo potíže příběh vůbec dočíst, asi už od 60 strany už jsem četla jen letem světem, protože jsem měla dojem, že už jsem knížce dala dostatečnou šanci a teď zbytečně ztrácím čas. Bohužel, autorka mi moc nesedla, i když některé postřehy jsou fajn. Čekala jsem něco jiného, v jiném duchu.

cérka
20.11.2021 3 z 5

U této knihy, i když já čtu detektivky jen okrajově, je něco špatně. Poznám to podle toho, že dlouho přemýšlím jak hodnotit a neublížit.
Strašně dlouho jsem se nemohla začíst, pořád jsem si říkala, dej tomu ještě pár řádek, třeba se to zlomí. No nakonec se to zlomilo, ale spousta věcí mi pořád neseděla.
Psychopatů a nemilosrdných vrahů je zřejmě fůra, ale nechce se mi věřit, že je nakonec takovýmto neodborným a neuvěřitelným způsobem odhalíte a ještě to přežijete ;).
Čekala jsem zcela něco jiného, určitě více magie a fešnou profi vyšetřovatelku. Dočetla jsem, takže trochu pozitiva závěrem, obálka se fakt povedla :)

handulli
15.11.2021 4 z 5

Zpočátku jsem měla problém se začíst a zorientovat se v postavách. Po cca 70 stránkách jsem se začetla. Téma zaříkávaček je originální a nevzpomínám si, že bych o nich někdy něco četla. Ale zorientovat se v postavách, zejména v těch vedlejších začínajících na G (Giacomo, Guerrino, Giovanni, Giulia, Giannina...), se mi tedy bohužel nepovedlo. A už teď zase marně přemýšlím, kdo byl Giovanni a Giannina. Naštěstí v těch nejdůležitějších jsem se nakonec přecijen zorientovala, i když je pravdou, že občas mi došlo až z kontextu o koho se jedná.
Nebyl to akční thriller, ale přesto to bylo napínavé, hlavně poslední třetina. Tajemné, mrazivé, mystické ..
Závěr jsem nečekala. Ten mě překvapil.

alexis818
10.11.2021 5 z 5

Moc pěkné, líbilo se mi to. Bylo to zajímavé čtení a velmi smutný příběh. Za mě doporučuji.

alzbeta4340
06.11.2021 4 z 5

Ze začátku se mi jevily Zaříkávačky velmi zajímavě, horské vesnické prostředí působilo dostatečně ponuře, zvlášť když bylo doplněno dětskými děsy a tématem léčitelství. Přesto nedávám plné hodnocení, protože poslední třetina se mi zdála prostě překombinovaná. I tak si tuhle autorku zapamatuji na příště.

Kathy77
08.10.2021 3 z 5

Na Zaříkávačky jsem se moc těšila. Krásná obálka, slibná anotace, nicméně jsem ráda, že jsem knihu dočetla. Styl psaní byl příjemný, vše bylo popsáno tak akorát, ale přece jenom jsem čekala něco jiného. Vlastně ani ne tak jiného, jako něco konkrétního právě o těch "zaříkávačkách". Těšila jsem se na léčebné praktiky a na samotné příběhy lidí kteří je navštěvovali se svými problémy, zda jim zaříkávačky dokázaly pomoci či nikoliv. Začátek slibný, ale pak se děj ubíral jiným směrem. Škoda. Z tohoto důvodu ubírám dvě hvězdičky.

Jenny46
29.09.2021 5 z 5

Krásný příběh nalákala mě anotace mám ráda tohle téma...
Začátek byl pomalejší a trochu jsem měla chaos v postavách, ale atmosféra graduje a děj opravdu originální. Detektivní zápletka s nádechem tajemna, léčitelství a magie, doporučuji

Štítky knihy

léčitelství italská literatura tajemství zmizení lidí

Autorovy knížky

2021  79%Zaříkávačky

Kniha Zaříkávačky je v

Přečtených92x
Čtenářské výzvě10x
Doporučených5x
Knihotéce90x
Chystám se číst82x
Chci si koupit12x