kubrus kubrus komentáře u knih

Země Lhostejnost Země Lhostejnost Karel Kryl

Reakce Karla Kryla na dnešní politickou situaci byla taková, že radši zemřel. Myslím, že on přesně věděl, kam se naše společnost po revoluci řítí. . . . . Pane Kryle, už zase ryjeme držkou v zemi.

05.03.2013 5 z 5

Laskavé bohyně Laskavé bohyně Jonathan Littell

Asi první kniha, kterou když jsem četl, tak jsem jí musel zavřít na deset minut si sednout a v hlavě si srovnat co že to tam píše a jestli je možné, že se vůbec něco takového dělo. Je to kniha opravdu jen pro silné nátury, ale dal bych ji jako povinou četbu všem kteří dnes holdují fašismu, případně socialismu, protože jak v té knize pravil zajatý Rus, mezi praktikami těchto ideologií není rozdílu.

23.05.2013 5 z 5

Ve stínu Říše Ve stínu Říše * antologie

Po prvních dvou povídkách jsem si myslel, že to nikdy nedočtu. Ty mě opravdu nechytli, ale pak se to začalo zlepšovat a některé povídky byli opravdu hodně povedené, vypíchl bych Digimengele, to bylo opravdu hodně povedené. Celkově mě ty povídky ze třetího období bavili asi nejvíc. Snažil jsem se ohodnotit každou a knize dát průměr, což díky nepovedenému začátku stačí na 3 hvězdičky a tak nějak to asi bude i pocitově.

18.03.2019 3 z 5

Ve stínu apokalypsy Ve stínu apokalypsy * antologie

Bylo to o něco lepší čtení než Ve stínu říše. Spousta povídek mě opravdu bavila. Některé sice byli slabší, ale převažovali ty dobré.

29.04.2019 4 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Taky si nějak nemůžu pomoci, ale silo mi přišlo lepší. Ale i tak hodně dobrý čtení. . .

27.05.2016 4 z 5

Hrdinové nové fronty – příběh punkové legendy Hrdinové nové fronty – příběh punkové legendy Petr Štěpán

Knihu jsem si koupil, řekněme mírně v náladě, na punkový akcičce. Od tý doby mi ležela asi tak čtvrt roku v knihovně a bál jsem se do ní pustit. Bál jsem se, že si zkazim názor na tuhle kapelu, že kniha bude další poučování proč pankáči nosej číra, a proč je všechno okolo na. . . Ale ono ne, je tam ta hlubší myšlenka, jsou tam ty důvody, proč kapela hrála to co hrála, proč vůbec existovala a hlavně proč skončila. Před přečtenim jsem doufal, že tuhle kapelu uslyším někdy hrát, ale teď už nechci, skončila v nejlepším a kdybych jí někdy slyšel hrát, nebyla by to ona, bylo by to něco jinýho a to vlastně nechci. Kniha za mě 5*

05.05.2016 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Sci-fi není můj šálek kávy, ale poznal jsem, že až tolik nezáleží na žánru, ale na čtivosti, alespoň u mě. Za mě 5*, sice slabších - nejlepší kniha co jsem četl to není, ale určitě doporučuji.

23.04.2016 5 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Za mě teda výborná kniha. Reakce na zkaženost církve, kterou v té době chápali už i prostí lidé. Prostě parádní čtení :)

07.02.2016 5 z 5

Motörhead Motörhead Lemmy Kilmister

Výborná kniha - ukázka života člověka, který uměl žít ;-)

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Celou knížku jsem si řikal že to nedočtu, až jsem byl najednou dvacet stránek před koncem a zajímalo mě jak to dopadne, i když jsem to věděl. Ale těch pár stránek za zbytek toho trápení moc nestojí no . . .

08.06.2017 2 z 5

Qejci: Existenciální sperma komiks Qejci: Existenciální sperma komiks Jiří Charvát

Dobrá oddechovka na jedno odpoledne ;-)

05.06.2018 5 z 5

Perunova krev II. Perunova krev II. František Kotleta (p)

Lepší než jednička, nějak jsem se od tohohle nemohl odtrhnout . . .

09.08.2017 5 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Hodně dobrá, ale bratrstvo krve ještě o chlup lepší :)

08.08.2017 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Skvělý čtení . . .

27.07.2017 5 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Pobavilo mě to :) akorát sedma se pane autor hraje ve čtyřech a né ve třech ;-)

15.02.2017 5 z 5

Slunce na útěku Slunce na útěku František Niedl

Nevím . . dávám 4. Bylo to čtivé, bavilo mě to, ale v jedný části knihy mi vadily rádobyvtipné komentáře k mrtvolám .. . . .

15.05.2016 4 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Dlouho jsem přemýšlel, jestli 4 nebo 5 hvězdiček. Nakonec dávám 4, ale je to spíš takovejch 4,5 :-) Výborný historický román a určitě doporučuju. I když je pravda že pilíře se mi četli o něco lépe :)

21.03.2016 4 z 5

Deník 1938–1945 Deník 1938–1945 Helga Hošková-Weissová

Kniha je svědectvím o holocaustu, ale oproti jiným svědectvím, které přinášejí pouze fakta mě na této knize zaujalo, s jakými emocemi a dětským pohledem na svět je svědectví přinášeno. Možná to malinko zhoršilo její čtivost, ale historickou hodnotu to naopak vysoce zvedlo.

21.05.2013 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Bavilo mě to :-)

Sex  nad zlato Sex nad zlato Jaroslav Radvan

Stejně jako uživatelka přede mnou, tak i já jsem nechtěl číst klasickou pohádkovou knížku. Tohle byla příjemná oddychovka na dvě hodinky :) A nutno říct, že místy jsem se opravdu srdečně smál :) Dávám 4 * ;-)

10.08.2017 4 z 5