kubrus

Ve stínu apokalypsyVe stínu apokalypsy* antologie

Bylo to o něco lepší čtení než Ve stínu říše. Spousta povídek mě opravdu bavila. Některé sice byli slabší, ale převažovali ty dobré.

29.04.2019

Ve stínu ŘíšeVe stínu Říše* antologie

Po prvních dvou povídkách jsem si myslel, že to nikdy nedočtu. Ty mě opravdu nechytli, ale pak se to začalo zlepšovat a některé povídky byli opravdu hodně povedené, vypíchl bych Digimengele, to bylo opravdu hodně povedené. Celkově mě ty povídky ze třetího období bavili asi nejvíc. Snažil jsem se ohodnotit každou a knize dát průměr, což díky nepovedenému začátku stačí na 3 hvězdičky a tak nějak to asi bude i pocitově.

18.03.2019

PlaygroundPlaygroundLars Kepler

Bavilo mě to :-)

MotörheadMotörheadLemmy Kilmister

Výborná kniha - ukázka života člověka, který uměl žít ;-)

05.06.2018

Qejci: Existenciální sperma komiksQejci: Existenciální sperma komiksJiří Charvát

Dobrá oddechovka na jedno odpoledne ;-)

05.06.2018

Sex  nad zlatoSex nad zlatoJaroslav Radvan

Stejně jako uživatelka přede mnou, tak i já jsem nechtěl číst klasickou pohádkovou knížku. Tohle byla příjemná oddychovka na dvě hodinky :) A nutno říct, že místy jsem se opravdu srdečně smál :) Dávám 4 * ;-)

10.08.2017

Perunova krev II.Perunova krev II.F. Kotleta (pseudonym)

Lepší než jednička, nějak jsem se od tohohle nemohl odtrhnout . . .

09.08.2017

Perunova krev I.Perunova krev I.F. Kotleta (pseudonym)

Hodně dobrá, ale bratrstvo krve ještě o chlup lepší :)

08.08.2017

MarťanMarťanAndy Weir

Skvělý čtení . . .

27.07.2017

Husitská epopej V.: 1450–1460.  Za časů Ladislava PohrobkaHusitská epopej V.: 1450–1460. Za časů Ladislava PohrobkaVlastimil Vondruška

Pro mě prozatím nejlepší kniha série.

25.07.2017

Jedenáct minutJedenáct minutPaulo Coelho

Celou knížku jsem si řikal že to nedočtu, až jsem byl najednou dvacet stránek před koncem a zajímalo mě jak to dopadne, i když jsem to věděl. Ale těch pár stránek za zbytek toho trápení moc nestojí no . . .

08.06.2017

LovciLovciF. Kotleta (pseudonym)

Pobavilo mě to :) akorát sedma se pane autor hraje ve čtyřech a né ve třech ;-)

15.02.2017

TurnusTurnusHugh Howey

Taky si nějak nemůžu pomoci, ale silo mi přišlo lepší. Ale i tak hodně dobrý čtení. . .

27.05.2016

Slunce na útěkuSlunce na útěkuFrantišek Niedl

Nevím . . dávám 4. Bylo to čtivé, bavilo mě to, ale v jedný části knihy mi vadily rádobyvtipné komentáře k mrtvolám .. . . .

15.05.2016

Hrdinové nové fronty – příběh punkové legendyHrdinové nové fronty – příběh punkové legendyPetr Štěpán

Knihu jsem si koupil, řekněme mírně v náladě, na punkový akcičce. Od tý doby mi ležela asi tak čtvrt roku v knihovně a bál jsem se do ní pustit. Bál jsem se, že si zkazim názor na tuhle kapelu, že kniha bude další poučování proč pankáči nosej číra, a proč je všechno okolo na. . . Ale ono ne, je tam ta hlubší myšlenka, jsou tam ty důvody, proč kapela hrála to co hrála, proč vůbec existovala a hlavně proč skončila. Před přečtenim jsem doufal, že tuhle kapelu uslyším někdy hrát, ale teď už nechci, skončila v nejlepším a kdybych jí někdy slyšel hrát, nebyla by to ona, bylo by to něco jinýho a to vlastně nechci. Kniha za mě 5*

05.05.2016

Běsnící spravedlnostBěsnící spravedlnostWilbur Smith

Jedna z těch lepších, oni i ty horší bývají hodně dobré, ale tohle jsem doopravdy přečetl jedním dechem :)

05.05.2016

SiloSiloHugh Howey

Sci-fi není můj šálek kávy, ale poznal jsem, že až tolik nezáleží na žánru, ale na čtivosti, alespoň u mě. Za mě 5*, sice slabších - nejlepší kniha co jsem četl to není, ale určitě doporučuji.

23.04.2016

Posel sluncePosel slunceWilbur Smith

Jedná z nejslabších knih od autora jakou jsem četl, první příběh nuda, předvídatelné téměř vše. Druhý příběh o něco lepší, ale zase se vědělo jak dopadne. Slabší 3*

23.04.2016

Na věky věkůNa věky věkůKen Follett

Dlouho jsem přemýšlel, jestli 4 nebo 5 hvězdiček. Nakonec dávám 4, ale je to spíš takovejch 4,5 :-) Výborný historický román a určitě doporučuju. I když je pravda že pilíře se mi četli o něco lépe :)

21.03.2016

DekameronDekameronGiovanni Boccaccio

Za mě teda výborná kniha. Reakce na zkaženost církve, kterou v té době chápali už i prostí lidé. Prostě parádní čtení :)

07.02.2016

Všelijaké povídkyVšelijaké povídkyJan Haubert

Perfektně vtipná kniha, autor je prostě REBEL :)

11.01.2016

TrávaTrávaPhil Sparrowhawk

Hodně zajímavá kniha, přečetl jsem jí doslova jedním dechem.

29.12.2015

Laskavé bohyněLaskavé bohyněJonathan Littell

Asi první kniha, kterou když jsem četl, tak jsem jí musel zavřít na deset minut si sednout a v hlavě si srovnat co že to tam píše a jestli je možné, že se vůbec něco takového dělo. Je to kniha opravdu jen pro silné nátury, ale dal bych ji jako povinou četbu všem kteří dnes holdují fašismu, případně socialismu, protože jak v té knize pravil zajatý Rus, mezi praktikami těchto ideologií není rozdílu.

23.05.2013

Muž, který pronikl do OsvětimiMuž, který pronikl do OsvětimiDenis Avey

Kromě hrůz prožitých v koncetračním táboře, které jsou dneska snad již všem známé, mě na této knize zarazil hlavně přístup vlády po válce. Lidé měli naslouchat co se dělo, a hlavně pomoci lidem, kteří si doslova prošli peklem. A né zvolený přístup, že lidi ,,odložej" někam do kouta a nechaj je tam ubíjet se tím, co všechno viděli.

23.05.2013

Deník 1938–1945Deník 1938–1945Helga Hošková-Weissová

Kniha je svědectvím o holocaustu, ale oproti jiným svědectvím, které přinášejí pouze fakta mě na této knize zaujalo, s jakými emocemi a dětským pohledem na svět je svědectví přinášeno. Možná to malinko zhoršilo její čtivost, ale historickou hodnotu to naopak vysoce zvedlo.

21.05.2013

Země LhostejnostZemě LhostejnostKarel Kryl

Reakce Karla Kryla na dnešní politickou situaci byla taková, že radši zemřel. Myslím, že on přesně věděl, kam se naše společnost po revoluci řítí. . . . . Pane Kryle, už zase ryjeme držkou v zemi.

05.03.2013