Hrdinové nové fronty – příběh punkové legendy

Volnou formou vyprávěný příběh této legendární punkové skupiny jistě osloví nejen její dobové fanoušky, ale i současné mladší příznivce. Petr Štěpán nás nechává nahlédnout do zákulisí událostí, které předcházely vzniku skupiny, přes její vývoj, tvorbu, nahrávky, koncerty, vzestupy a pády až po rozpad a zánik skupiny. Kniha obsahuje množství autorových zážitků a osobních vzpomínek, z nichž drtivá většina je v této knize publikována vůbec poprvé. Čtivou formou tím zároveň předkládá svědectví o životě nejen v punkové komunitě, ale též o době, kultuře a společnosti před pádem komunistického režimu. Naprostým unikátem knihy je komplet všech textů písní HNF, které jsou doplněny množstvím autentických dobových fotografií z celé éry skupiny pořízené v letech 1985 – 1988. Kniha vychází u příležitosti 30.výročí založení skupiny HNF!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/263625/hrdinove-nove-fronty-pribeh-punkove-263625.jpg 3.912
Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno:, New Dark Division

Marquis
13.11.2016

Existovali len dve kapely, ktorých vystúpenia som sa vždy chcel zúčastniť. Kritická situace mi svoj božský koncert venovala už pred rokmi (a ja som si ho patrične užil). Tou druhou boli práve Hrdinové nové fronty. Petr Štěpán sa vždy rád chválil, ale keďže jeho hudba ma sprevádzala po celý život (v piatich rokoch! objavené XIII. století; v štrnástich "znovuobjavené" HNF) a bola mi zdrojom nevyčerpateľnej inšpirácie, rád mu to odpustím. Samotný príbeh kapely je celkom krátky, nechýba rozbor vtedajšej politickej situácie a autorove pocity z boja proti "Systému", fanúšika však určite poteší tiež kompletný súbor textov a dobové fotografie. Objektívne by som hodnotil štyrmi hviezdami, osobné sympatie však zvíťazili a tento neskorý unikát si rád zaradím medzi najväčšie poklady svojej skromnej knižnice. Po oboznámení sa s postojom Biafru (už nikdy žiadny koncert HNF) ho považujem za dôstojnú satisfakciu každému fanúšikovi Hrdinov.

kubrus
05.05.2016

Knihu jsem si koupil, řekněme mírně v náladě, na punkový akcičce. Od tý doby mi ležela asi tak čtvrt roku v knihovně a bál jsem se do ní pustit. Bál jsem se, že si zkazim názor na tuhle kapelu, že kniha bude další poučování proč pankáči nosej číra, a proč je všechno okolo na. . . Ale ono ne, je tam ta hlubší myšlenka, jsou tam ty důvody, proč kapela hrála to co hrála, proč vůbec existovala a hlavně proč skončila. Před přečtenim jsem doufal, že tuhle kapelu uslyším někdy hrát, ale teď už nechci, skončila v nejlepším a kdybych jí někdy slyšel hrát, nebyla by to ona, bylo by to něco jinýho a to vlastně nechci. Kniha za mě 5*

Petr Štěpán

Petr Štěpán