Motörhead

S nadhledem a humorem vyprávěná autobiografie rockové legendy, která zůstává už přes třicet let věrná svému stylu, svým fanouškům a svým požitkům. Lemmy, vlastním jménem Ian Fraser Kilmister, se narodil v roce 1945 jako syn vikáře, který opustil jeho matku, když mu byly tři měsíce. Inspirován ke hře na kytaru ranným rock’n’rollem padesátých let, v roce 1975 založil nekompromisní metalovou skupinu, kterou nazval Motörhead, což je americký slangový výraz pro konzumenta drog. Skupina se vyznačovala typickým rock-and-rollovým způsobem života, poháněna alkoholem, drogami a sexem, přičemž vydala dvacet jedna alb a získala si velký počet příznivců. Tato kniha nabízí čtenářům poučnou, občas úsměvnou a často šokující procházku historií rocku uplynulých čtyř dekád s frontmanem nejhlasitější rockové skupiny světa. Z lékařského hlediska by měl být Lemmy už po smrti. Po letech různých excesů by jeho krev byla jiné lidské bytosti osudná. Tato kniha je příběhem člověka, který podle mnohých může být označen za největšího konzumenta alkoholu a amfetaminu, neřku-li sexu, v hudebním průmyslu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25015/motorhead-Epv-25015.jpg 4.6105

18.11.2020

Pecka. Lemmy je bůh

anna68
14.09.2020

Nutno přečíst...pokud možno shlédnout i film..Prostě paráda.

Edgar
22.07.2020

Sedím takhle u Jacka s colou. Najednou příjde ten borec. Cowboyskej kloubouk, dlouhý černý vlasy, už trošku řidší, vousy má jako Franz Josef, sedá naproti mně a vypráví mi svůj příběh. Povídá o svém mládí v anglii, o tom kde vyrůstal, a jak proháněl ženský. Pak to příjde, začne mluvit o muzice a kapelách v anglii. To není možný, říkam si, on viděl Beatles když začínali. Pak mi popisuje svoje zážitky s první kapelou, nedokážu uvěřit tomu, kolik drog musel člověk v šedesátkách vydržet. Musím si dát Jacka s Colou abych uvěřil. Jeho první vystoupení s kapelou, která Ho proslavila je taky na panáka. A tak sedím s ním a popíjím. Trávíme spulu volný čas, během kterého mi vypráví svůj život v Mötorhead. Po čase se stane můj věrný společník, který mi vykládá o časech plných alkoholu, drog sexu a Rock N Rollu.

heavy66
21.06.2020

To je životní příběh! Přesně to, co Lemmy popisuje, jsem si o něm vždycky myslel! Od doby, co umřel, klesl výstav Jacka Danielse o 365 lahví ročně. Letos to bude o jednu víc, protože je přestupnej rok!

Poprvé jsem o něm slyšel od kámoše v první polovině osmdesátek. „Ty, vole, ten chlápek tam řekne jenom Bomber a pak je to neskutečná vypalovačka!“ Tak jsem na burze sehnal „No Sleep Till Hammersmith“, jeden z nejlepších živáků rockové historie.

Naživo jsem ho viděl začátkem devadesátek na zimním stadionu Slávie. Tři dny po koncertě jsem slyšel jen pískání v uších. Ale pořád ho vidím, jak nad námi stojí, směje se, a zpětnou vazbou nás sráží do kolen!

A dál a dál, hit za hitem (s 1916 mě vážně překvapil), až ke smutnému dni před Silvestrem 2015, kdy nesmrtelný Lemmy umřel, stejně rychle a tvrdě jako žil a hrál!

„Svatý Petr přichází za Pánem Bohem, „Otče, přišel nějaký chlapík s kytarou, říká, že se jmenuje Lemmy a ptá se, kdy otvírá bar?“

Ace of Spades, Overkill, Roadcrew, Motorhead, Lemmy forever!

ludek.n
19.03.2020

Autobiografie Lemmy Kilmistera, frontmana speed metalových Motörhead, je psána prostým a živým stylem, bez servítku a bez příkras. Tak jak život šel, tak ho Lemmy prezentuje. Nehraje si na kdovíjakého rockového gurua nebo snad mentora, přitom jeho hodnocení rockové scény se trefuje přímo do středu terče. Jeho zasvěcené glosy nejen o hudbě, ale i o životě a vztazích vůbec jdou vždy přímo k jádru věci. Neskrývá se za svou image rockové legendy a necenzuruje své názory. K vyjádření jednoduchých faktů nepoužívá kudrlinky ani pochybné úhybné manévry, ale s klidem a nadhledem to tam napere na plnou hubu. Jeho zpověď je upřímná a opravdová. Místy je i trochu syrová a obhroublá, ale nikdy ne vulgární. Také své čtenáře neubíjí množstvím jmen a dat, neboť si našel cestu středem. Díky tomuto všemu se Lemmyho kniha čte velice dobře, chybí snad jen lépe zpracovaný rejstřík a přehledná diskografie, která je u knih tohoto ražení dnes již samozřejmostí.

Šnek86
09.01.2020

Sex, drogy a rock n' roll.To a ještě něco navíc obsahuje autobiografie této legendy.Pro fanoušky super čtení, bavil jsem se.

Iamblichos
07.07.2019

Ku koncu to trochu stratilo tempo ale aj tak...Lemmy je KING

malkina11
24.04.2019

Co lepšího si může přečíst matka s půlročním kojencem u prsu :-))) Tohle byl ale k...a nářez!!!