Motörhead

S nadhledem a humorem vyprávěná autobiografie rockové legendy, která zůstává už přes třicet let věrná svému stylu, svým fanouškům a svým požitkům. Lemmy, vlastním jménem Ian Fraser Kilmister, se narodil v roce 1945 jako syn vikáře, který opustil jeho matku, když mu byly tři měsíce. Inspirován ke hře na kytaru ranným rock’n’rollem padesátých let, v roce 1975 založil nekompromisní metalovou skupinu, kterou nazval Motörhead, což je americký slangový výraz pro konzumenta drog. Skupina se vyznačovala typickým rock-and-rollovým způsobem života, poháněna alkoholem, drogami a sexem, přičemž vydala dvacet jedna alb a získala si velký počet příznivců. Tato kniha nabízí čtenářům poučnou, občas úsměvnou a často šokující procházku historií rocku uplynulých čtyř dekád s frontmanem nejhlasitější rockové skupiny světa. Z lékařského hlediska by měl být Lemmy už po smrti. Po letech různých excesů by jeho krev byla jiné lidské bytosti osudná. Tato kniha je příběhem člověka, který podle mnohých může být označen za největšího konzumenta alkoholu a amfetaminu, neřku-li sexu, v hudebním průmyslu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25015/big_motorhead-Epv-25015.jpg 4.7123
Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , BB art

White Line Fever, 2002

Kniha Motörhead

Pítrs85

Nejsem skalní fanoušek Motörhead, ale po dočtení Lemmyho životopisu se jím asi stanu. Už jen z toho důvodu, že Lemmy byl (no, spíš je) jediná opravdová rock'n'rollová star, co kdy chodila po planetě Zemi (přestože by mě Lemmy s tímhle tvrzením poslal do pr*ele). On sám byl Rock'n'Roll. Životopis je pak neskutečně zábavné čtení, přesně takové, jako byl pan Kilmister sám. Slabší povahy by se sice co strana křižovali, knihu pálili a popel vysypali do nejbližší vodní nádrže, my ostatní, resp. my, pro něž je rocková hudba takřka vším, se však můžeme opájet, smát se, smutnit a vůbec si užívat jednu z nejlepších hudebních biografií, co kdy byla napsána. Takže do jedné ruky knížku, do druhé ruky sklenku whiskey, do uší Motörhead, volume doprava a enjoy.

jerisno

Hudba Motörhead Vám vletí do hlavy rychlostí blesku. Vypláchne a vykloktá Vám mozek a se vším ostatním ho vyplivne na špinavý chodník. Jak rychle přilétla, tak rychle i zmizí a je jen na Vás, jestli si to všechno seberete a nacpete zpátky do hlavy, nebo to tam necháte válet. A chcete to znovu. Budete to chtít znovu !
S touto knihou je to stejné. Skvělá jízda a (zaslouženě) plná palba !

Majto

Rešpektujem Motorhead, aj keď sa neradím ku skalným fandom a na nosiči mám len 1 album, no Lemmy ako človek bol veľmi zaujímavá osobnosť a to dokazuje aj táto kniha. Skvelá a vtipná výprava do sveta drog a hudobného businessu.

ozzak
06.04.2021

užasna kniha o legendě rockové scény

Myška43
09.03.2021

Tuto knihu jsem před léty koupila svému manželovi k narozeninám, neboť je zarytým fanouškem. Při jedné z našich procházek mi povídal historku o tom, jak vypravili pravý vikingský pohřeb jejich karavanu ve Finsku. Dost mě to pobavilo.
Lemmyho jsme zažila na Masters of Rock 2007. Byl to velmi působivý koncert, na který nezapomenu do konce života. Stále ho mám před očima. Ten chlap stíhal všechno. Hrát na kytaru, foukat na harmoniku. Krom toho měl v puse cigáro, žvýkačku a ještě zpíval. Po vystoupení mi hodně dlouho pískalo v uších.
Deptá mě, že je teď doba, kdy na koncerty nemůžeme a asi to bude ještě dlouho trvat. Tak aspoň čumím na YouTube. No a když jsem si pustila Lemmyho, dostala jsem chuť přečíst si tuto knihu.
Náležitě jsem si to užila. Byly chvíle, kdy jsem i záviděla. Ten člověk si svůj život řádně užil. Nakouknutí jeho očima do hudebního průmyslu bylo též dost zajímavé. Je dobré to vidět i z druhé strany, nejen coby fanoušek.
Když jsme se dozvěděli o jeho úmrtí, nalili jsme si s mužem panáka Jacka Danielse a se slzou v oku jeho odchod důkladně zapili.

...... Takže jsem byl outsider už od prvního dne, což mi ale nevadí, někdo jím být
musí.

RajčevonMecho
18.11.2020

Pecka. Lemmy je bůh

anna68
14.09.2020

Nutno přečíst...pokud možno shlédnout i film..Prostě paráda.

Edgar
22.07.2020

Sedím takhle u Jacka s colou. Najednou příjde ten borec. Cowboyskej kloubouk, dlouhý černý vlasy, už trošku řidší, vousy má jako Franz Josef, sedá naproti mně a vypráví mi svůj příběh. Povídá o svém mládí v anglii, o tom kde vyrůstal, a jak proháněl ženský. Pak to příjde, začne mluvit o muzice a kapelách v anglii. To není možný, říkam si, on viděl Beatles když začínali. Pak mi popisuje svoje zážitky s první kapelou, nedokážu uvěřit tomu, kolik drog musel člověk v šedesátkách vydržet. Musím si dát Jacka s Colou abych uvěřil. Jeho první vystoupení s kapelou, která Ho proslavila je taky na panáka. A tak sedím s ním a popíjím. Trávíme spulu volný čas, během kterého mi vypráví svůj život v Mötorhead. Po čase se stane můj věrný společník, který mi vykládá o časech plných alkoholu, drog sexu a Rock N Rollu.