krovacek krovacek komentáře u knih

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Super kniha, okamžitě mě vtáhla do děje a nemohla jsem přestat číst... bylo tam sice pro mě, co si nepamatuju jména, ze začátku trochu víc postav, ale brzy jsem se zorientovala a skoro všechny postavy si oblíbila :)

13.11.2021 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Některé části byly míň strhující, ale o to líp, aspoň jsem mohla při čtení aspoň trochu fungovat:) Všechny postavy se krásně vykreslují a přibývají pomalu další, pěkně čtivé, paráda.

26.02.2021 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Zaujala a chvílemi se nedalo odtrhnout, rozhodne pujdu do dalsiho dilu:)

08.10.2019 4 z 5

Magie změny Magie změny Ilona Andrews

Jako obvykle parádní příběh, od kterého se nedalo odtrhnout a čtenář se jak pobavil, tak si pobrečel :-) Díky a těším se na další!

28.01.2017 5 z 5

Magie ničivá Magie ničivá Ilona Andrews

Výborná, za mě jedna z neljepších knih série.

26.12.2015 5 z 5

Zrada v Krondoru Zrada v Krondoru Raymond E. Feist

postava Goratha je naprosto dokonalá, celkově tato kniha není nejlepší z Feistových, ale dostatečně dobrá i pro několikanásobné čtení, doporučuji :)

07.02.2012 5 z 5

Bitva o Corrin Bitva o Corrin Kevin J. Anderson

No, na zacatku to skoro vypadalo, ze uz snad ani nebude o cem psat a bude to nuda. Pak se to zvrhlo ruznymi zajimavymi smery a nuda to vetsinou nebyla:) Za me stale vedly postavy Voriana a Erasma, bez nich by to bylo o nicem =) Zaver me lehce zklamal, ale zase kdyz to muselo byt napsane tak aby to navazovalo na budoucnost, tak to davalo smysl...

14.12.2022 3 z 5

Pramen Povýšení Pramen Povýšení Brandon Sanderson

Porad jsem mela problem se odtrhnout jako u prvniho dilu, ale bylo tam hodne nudnych pasazi, dost veci se opakovalo, treba na chvili, kdy si nekdo stezoval ze ho nekdo klidni, uz jsem byla po chvili alergicka. Neustale probirani dokolecka ruzne politiky me taky lehce ubijelo, ale prekonala jsem to a okolo toho to bylo dobre a napinave :)

21.11.2021 3 z 5

Zrozena z popela Zrozena z popela Petra Stehlíková

Zkusila jsem coby odpocinkovou knihu a za me parada, nemohla jsem se odtrhnout (takze vlastne spatne:D)..

04.11.2021 4 z 5

Ztracený princ Ztracený princ John Flanagan

četla se dobře, na můj vkus tedy byla moc krátká, ale naštěstí jsem na ní narazila až v době vydání dalšího dílu, jinak by mě zklamal i otevřený konec...

02.11.2021 4 z 5

Slova paprsků Slova paprsků Brandon Sanderson

Kdyz uz jsem trochu pronikla do tohoto podivneho sveta, vic jsem si knihu uzivala. Silil vztah k jednotlivym postavam a na konci uz zase peklo - neslo se od knihy odtrhnout:)
Nektera intermezza mi prisla zbytecna, ale ono to mozna jeste bude k uzitku v dalsich dilech... a nebo to proste bylo jen proto, abychom nebyli tak moc v obraze:)

19.07.2021 4 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Knihu jsem četla až po sérii, a asi bych toto pořadí i doporučila. Sice člověk už narážky na děj v sérii slyšel, ale tam neznalost podle mě nevadila a tady to zase tak moc neodkrylo. Osobně, kdybych začala touto knihou, možná bych jí ani nedočetla (a tudíž a i sérii) a byla by to škoda. Takhle už jsem měla s postavami vztah a zvládla se tak prokousat první, za mě nejnudnější, novelou. A taky bonus, po dotčení série mi bylo líto, že už to nepokračuje, tím, že jsem si mohla přečíst tuto knihu, jsem to pěkně završila a už nic nepotřebuji :)

Vražedkyně a Pán pirátů, Vražedkyně a léčitelka - ** - hodně mluvení, naparování a málo akce

Vražedkyně a poušť - ***** - jediná mě dokázala strhnout tak jako knihy série, zajímavé postavy i děj

Vražedkyně a podsvětí, Vražedkyně a říše - *** - zajímavé doplnění vztahu s Arobynnem a Samem, ale tedy příšerná naivita a arogance hlavní postavy mě trochu vytáčela. Ale tak bylo to tak správně, každý se vyvíjí;)

28.05.2021 3 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Nevíte někdo, proč je nyní kniha nedostupná? Chtěla jsem zakoupit ebook, a nikde to nejde... a vypadá to, že i s papírovou verzí to není tak růžové..

12.05.2021 3 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Po minulém dílu mi tenhlr přišel ze začátku doat roztahaný, a vlastně jsem byla ráda, že se odtrhnu i na záležitosti běžného života :) Ale pak to zase nabralo spád a nešlo se odtrhnout, paráda, jsem zvědavá na další pokračování!

14.02.2021 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tak tenhle dil me zatim vzal nejvic, zacetla jsem se tak, ze si manzel stezoval ze se mnou neni vubec rec:) Bylo to velmi napinave a strhujici, dejova linie z hradu byla asi nejmin napinava, ale zase to dobre rozkreslovala. Ta s carodejkami me nejdriv nebavila, ale postupne jsem tomu taky prisla na chut a i s "nepritelem" Manon ctenar zacne sympatizovat:) Jsem zvedava, jak se vse vyvine.

09.02.2021 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Prvni dil byl mozma o neco zajimavejsi a na zacatku jsem bela lehce prekvapena z nahle zmeny chovani, ale nakonec to bylo dobre a napinave cteni a zanechalo me natesenou na dalsi dil:)

09.02.2021 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Napínavá, čtivá. Ženská hrdinka co se o sebe umí postarat, trocha magie, to mám ráda. Chvilkami trochu pro puberťačky, ale naštěstí ne moc. Už se těším na další díl.

26.01.2021 4 z 5

První půlka mi přišla trochu slabší, bylo to až moc přehnané, ale druhá půlka super a dost jsem se nasmála:) určitě doporučuji.

01.06.2020 4 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Ctiva kniha, za me super ze je dlouha, clovek nema hned precteno:) nudne pasaze se nekonaly, zaroven jsem byla schopna se odtrhnout, takze akoratni kniha. Obcas si neco trochu odporovalo, ale to bych spoilovala a nebylo to tak zle.

07.11.2019 4 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini